Potansiyel OCTAVIA kullanıcısı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Potansiyel OCTAVIA kullanıcısı

İleti St.Joseph » 26 Arl 2007, 19:02

Selam Arkadaşlar,

Forum siteniz ile bugün tanıştım ve kaliteli diyaloglar beni üye olmaya zorladı. Umarım ilerleyen zamanlarda verimli diyaloglarımız olur.

Konudan da belli olduğu üzere, Octavia almayı düşünen birisiyim. Yaklaşık 2 aydır detaylı araştırmalar yapıyorum ve sanırım yeni yılda bu araca sahip olacağım. İlgilendiğim model 2006 Elegance-FSI, ancak tiptronik veya manuel arasında oldukça kararsız kaldım. Manisa-İzmir arası sürekli seyahat eden birisi olarak tiptronik performansı beni düşündürüyor, tabi vites geçişlerindeki gecikme ve salınım.

Sizlerden ricam, tiptronik ile manuel arasındaki hız ve konfor performansını değerlendirmeniz ve beni de aydınlatmanızdır.

Şimdiden teşekkür ederim.

St.Joseph
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti magistra » 26 Arl 2007, 23:03

önceliklen hoş geldiniz forumumuza ben balıkesirde bi süre kaldım ve hafta sonları hep izmire giderdim manisa izmir yolunu bilirim ozaman bizde kia sportage vardı tiptironik hiç aksilik yaşamdık bence günümüzdeki trafik içerisinde manuel şanzımandan daha iyi tiptironik ama yinede karar sizin

magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti St.Joseph » 27 Arl 2007, 12:41

hoşbulduk. teşekkür ederim.
öncelik olarak bakıldığında trafik sıkışıklığı bence de daha önemli bir olumsuzluk. değerlendirmeniz için teşekkür ederim.
St.Joseph
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tutku88 » 29 Arl 2007, 15:20

bende izmirde oturuyom manisa izmir arası max 45 dakika sürer.eğimli yol olduğu için vites değişimi fazla yapmak zorundasınız.Vites değiştirmek zor geliyosa triptronik derim araç triptronikte yeterli erformansı verir.Şu ana kadar kendi sınıfında kullandığım en performanslı araçtır.Benim kendi tercihim manuelden yana olurdu
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti hakanerdogan » 29 Arl 2007, 16:21

Dizel al...

Vites konusuna gelince uzun yol için otomatik şanzıman seçmek gereksizdir. sonuçta uzun yol yani... hep 5 te gidecen, nadiren 4, çok çok nadir kamyon falan çıkacak ki 3 licen....

otomatik vitesi genelde bayanlar şehir içinde beceremediği için tercih ediyor. orta sınıf bi araç için, hele hele uzun yol yapacak bi beyefendi için otomatik şanzımana para ödemesi gereksizdir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti St.Joseph » 02 Oca 2008, 16:49

yorumlarınız için teşekkür ederim. Manisa yolunu vurgulamaktaki amacım, devamlı vites değiştirme zorunluluğundan ziyade, aracı oldukça zorlayan keskin viraj ve yüksek-değişken eğimli parkurdu. bu yol gerçekten aracı çok zorluyor. Nissan Quaskhai denedim bu yolda, benzinli, manuel, onu bile zorladı. Octavia manuel performansı için hep güzel şeyler duyuyorum, sanırım şanzımandaki dişli oranlarından dolayı daha hızlı ivmeleniyor. ama Tiptronik? galiba en iyisi denemek. bu yolda beni tatmin ederse, başka yerde üzmez herhalde. bu arada tiptronik 115 kullanan var ise lütfen izlenimlerini bizlerle paylaş..
teşekkürler,

iyi yıllar,
St.Joseph
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir