Şu octavia için yardım etseniz allah rızası için..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şu octavia için yardım etseniz allah rızası için..

İleti ayhani » 06 Oca 2008, 04:23

180 beygir arabayla hız yapacaksınız ve ESP yok.
O zaman buyrun cenaze namazına :)

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gizlikalsın » 06 Oca 2008, 04:33

[quote="umutkubat"][quote="gizlikalsın"]

[/QUOTE]

benim araç ambiante şu ana kadar yol tutuşu ile ilgili bir problem yaşamadım,aracın sınırlarını çok zorlamazsanız bir sorun yaşamazsınız eğer alabilecek durumunuz varsa esp li araç almanızı tavsiye ederim.
[/QUOTE]
benim arkadaşım octaviaların süspansiyonu yumuşak olduğu için yol tutuşu pek iyi  demediler...ama süspansiyon yumuşak olduğu için konforu güzel dediler bide 1.6 mpı motor 102 bg nasıl serimi o motorlar ve son hız kac yapabildiniz
[/QUOTE]

motor performansı gayet yeterli bence, ağır olan kasasına rağmen güzel kaçıyorLOL  fazla performans beklemekte doğru olmaz neticede aile arabası, sınırları belli..ama bastınız mı gidiyor araç motoru dert etmeyin derim.
[/QUOTE]
artık niyeti bozduk alıcaz bitane benim tek beklentim araba esp olması ve sürat yapması..hıza cok meraklı değilim ama otobanlarda uzun yollarda..mesela bi anımı anlatayım..yani arabamın motoru güclü olsun yeter..örneğin bi aracı sollarken yolda gücü motoru yüksek olan bir arac hemen 3 saniye içerisinde sollayıp geciyor normal arabanın gecmesi 10 saniyeyi buluyor hem o acıdan hemde ne yalan söyleyim arabanın tipine bakan cok güclü bi arac olduğunu anlasın ve kimse yaklaşmasın diye biraz hız tutkum vardırSmile
gizlikalsın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 06 Oca 2008, 04:34

octi elegance fsi 115 hp iyi gider
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gizlikalsın » 06 Oca 2008, 04:40

arkadaşlar bu araçlarda bitanesini alıcaz...secenekler arttı sanki biraz kararsız kalıyorumm..resimlerden sadece opel astra gtc yi ikinci el olarak düşünüyorum cunki sıfır fiyatı cok el yakıyor..

gizlikalsın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gizlikalsın » 06 Oca 2008, 04:40

birincisi astra gtc ikincisi yeni astra sedan
gizlikalsın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 06 Oca 2008, 15:13

arkadaş kesinlikle astra derim Thumbs%20Up Satacağınıda düşünürsen gayet güzel prim yapan arabadır

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 06 Oca 2008, 21:47

[quote="gizlikalsın"]

[/QUOTE]

benim araç ambiante şu ana kadar yol tutuşu ile ilgili bir problem yaşamadım,aracın sınırlarını çok zorlamazsanız bir sorun yaşamazsınız eğer alabilecek durumunuz varsa esp li araç almanızı tavsiye ederim.
[/QUOTE]
benim arkadaşım octaviaların süspansiyonu yumuşak olduğu için yol tutuşu pek iyi  demediler...ama süspansiyon yumuşak olduğu için konforu güzel dediler bide 1.6 mpı motor 102 bg nasıl serimi o motorlar ve son hız kac yapabildiniz
[/QUOTE] sevgili arkadaşım bende octavia 2003 1.6 mpi collection var,esp var diye biliyordum ama olmadığını 1 ay sonra öğrendim,bunun için esp var diye virajlara o kadar rahat girdim ki istanbuldan muğla fethiye ye geldim ve çok keskin virajlara rahat girdik hiç savurma arka bırakma olayı yok,süspansiyon gerçekten güzel,ben sadece kendi aracım için konuşuyorum.Ben 150 km den fazla yapmadım ama aldığım kişi 205 km yi gördü dedi.Allah sana rahat seçme yetisi versin.Ama aracı satmayı düşünüyorsan jetta derim veya vectra da olabilir ama vectra sert süspansiyon var.Yalnız comfort modeli olursa full olanı güzel ama ben 20500 ytl ye aldım bu paraya bu kadar donanımlı alamam o kesin.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HÜSEYİN » 06 Oca 2008, 21:54

Octavıa güzel oturaklı arabadır, octavıa'ya bindikten sonra opele binmezsin merak etme. Attan inip eşeğe binmek olurmu?
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 06 Oca 2008, 21:54

Benim önümde iki seçenek olsaydı opel'i seçerdim
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 08 Oca 2008, 15:53

ya arkadaşlar opel servisine gitmediniz hiç herhalde... sana cüzdandan sec diyor gerisini alıyor:)))))) benim arkadaşda vardı cok sert bir araba örn kasisten geçerken octavia ile hiç bir şekilde geçiyorsun ama opel de bu böyle değil vuruyor ben audi a6 3,0 quatro var o da cok seri onun havası ayrı tabi skoda bence cok ii babamda vardı A5 yumuşak bir araba BİRDE OPEL AL DİYORLAR İŞ ÇİLİK cok kötü opelde tabi sen karar vercen ama SKODA derim eğer maddi olarak rahatsan audi de derim.Seri alıcaksan benim gibi3,0quatro kullan. ;))
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 08 Oca 2008, 16:01

arkadaş sen opelden şaşma bu site genelde skoda sevenler olduğu için skoda derler dediğim gibi servisi bol kaliteli uzun ömürlü araçlardır opeller nede olsa orjinal alman
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 08 Oca 2008, 16:08

Bencede opel .. hem piyasası var satarken fazla zorlanmazsın skoda daha kalıtesını adını yaygınlastıramadı.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti serdar89 » 08 Oca 2008, 16:10

tamam tabi herkezin görüşü ayrıdır ama iki isteyim var senden opel bayine git alıcağın arabanın camurluk üstüne bak elin le vur sese dikkat sonra gel octavia bak sonra kaput ac ve fanları görüceksin onun önünde etili metalden yapılmış bir parca varmı?? sonra octaiva bak ama bu sadece octavia için değil fabia içinde superb içinde geçerlidir tamam opelde kötü araba değil.. onun için arac alırken bakmayacaksın ESP ye ASR eğer sen 200 girdin viraja ESP ne yapsn onlar sınırları içinde korur aracı...
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Oca 2008, 16:33

uzun soluklu bir araba istiyorsanız skoda derim. ama bir iki yılda satacaksanız opel.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti zbicer » 08 Oca 2008, 16:59

[quote="baha"]arkadaş sen opelden şaşma bu site genelde skoda sevenler olduğu için skoda derler dediğim gibi servisi bol kaliteli uzun ömürlü araçlardır opeller nede olsa orjinal alman[/QUOTE]

Opel' ler artık orjinal alman değil diye biliyorum ben.. Skoda'yı VW satın aldıktan sonra nasıl bir evrim geçirdiyse, Opelide General Motors aldıktan sonra bir evrim geçirdi ama ters yönde oldu bu :) Üretimi uzak doğuya kaydırdılar ve şu an Opel-Chevrolet aynı platformlarda üretiliyor sanıyorum. Yanii Opel artık eski bildiimiz opel değil arkadaşlar..

Şöyle bir örnek vereyim.. Kuzenimle aynı dönemde arabaları değiştik.. Ben 2003 Octavia Elegance aldım, o 2004 Vectra Comfort aldı ve benden bi 5-6 milyar fazla para verdi.. Benim çok şükür hiç bir sounum yok ama kuzenim şimdi yanayana Octavia arıyor :)
zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 08 Oca 2008, 17:04

o kuzeninin tercihi çoğu firma artık satın aldığı fabrikalarda çeşitli modeller üretiyor peugeot 206 sedan iran fabrikasından çıkıyor mesala toyatanın bir çok ülkede fabrikası var standartları belli kaliteleri belli neden böyle düşünüyonuzdünya otomabil pazarında en çok satılan markaların çoğunun üretim üsleri uzak doğu sebep işçilik ucuzmaliyetler düşük oluyor toyata gibi bir firma dünyanın en çok satan otomabilleri bizler kadar düşünemiyormu yani
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 08 Oca 2008, 17:07

opelle skoda kıyaslamanız yanlış opel bence önde çıkar bi arkadaşımızın formda belirttiği gibi skodada kaliteli ama bunu hiç bir zaman öne çıkaramadı bu gün 100 kişiye sor oktavia mı veltramı diye 95 i opel der
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 08 Oca 2008, 17:17

kardes sen yorma kendını gıt opel al paran varsa en guzelı
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir