NAVİGASYON ÇALIŞMA SİSTEMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NAVİGASYON ÇALIŞMA SİSTEMİ

İleti mehmetunal48 » 07 Oca 2008, 22:51

Arkadaşlar hepsiburada.com da navigasyon var 300 ytl civarında.Sadece bunu almakla mesele halloluyormu yoksa ek bir cihazmı gerekiyor.cprs sisteminin bununla bir ilgisi varmı?sürekli güncelleme yapılıyormu?bulunduğumuz bölgeyi sistem nasıl biliyor?

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Oca 2008, 23:09

benim bildiğim uydudan alıyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 07 Oca 2008, 23:21

o tip navigasyonlar zaten türkiye için ayarlı geliyo ama her yeri tanımıyo o fiyatta olanlar eğer ki her yeri yani tüm türkiyeyi cadde sokak mahalle olarak tanıcak bişey istiyosan 1500-2000 ytl yi gözden çıkarıcan kimisi cd ile çalışıyo kimisi uydu aracılığıyla değişiyo yani ama dediğim gibi iyi olanlar pahalı onları zaten özel olarak servisi monte ediyo o siteden aldığını yapıştır cama aç düğmesini çalışsın türden ama tüm türkiyeyi tanımıyo büyük şehirlerler ve bazı iller sadece hangi illeri tanıdığına bak ona göre al yoksa elinde patlar
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti destiny » 07 Oca 2008, 23:30

arkadaş almış 350 ytl ye piranha marka küçükköyde buluşacaktık adresi vermemi istedi verdim ben seni bulurum dedi 10 dk. sonra yanımda idi. gayet iyi olduğunu söyledi ben de almayı düşünüyorum arkadaş elektronik canavarı öyle fazla para vermeye gerek olmadığını söyledi sonuçta 100 ytl ye de cep tel var 2000 ytl ye de sonuçta hepsi aynı işi görmüyorlarmı. ayrıca sanırım gps şu anda türkiyede 41 il de aktif 
destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 07 Oca 2008, 23:45

[quote="destiny"]arkadaş almış 350 ytl ye piranha marka küçükköyde buluşacaktık adresi vermemi istedi verdim ben seni bulurum dedi 10 dk. sonra yanımda idi. gayet iyi olduğunu söyledi ben de almayı düşünüyorum arkadaş elektronik canavarı öyle fazla para vermeye gerek olmadığını söyledi sonuçta 100 ytl ye de cep tel var 2000 ytl ye de sonuçta hepsi aynı işi görmüyorlarmı. ayrıca sanırım gps şu anda türkiyede 41 il de aktif [/QUOTE] pranha marka acaba kaç ilde aktif ve güncelleme yapıyormu?çalışma sistemi nasıl?bilgin varmı?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 08 Oca 2008, 00:11

arkadaşlar durumu açıklayayım..

öncelikle 300-700 lira arasında değişen fiyatlada değişen GPS iler ile yolunuzu bulabilirsiniz..
GPRS gibi bağlantılara ihtiyacınız yok..
direk cihazı çalıştırın ve kullanın..
ama şöyle bir durum var..içindeki programın belli bir süresi oluyor..2 yıl mesela..2 yıl sonunda sadece programı satın alarak kullanmaya devam ediyorsunuz..
GPS ile tüm cadde ve sokakları görebi,lirsiniz..şu an büyük şehirlerde rahatlıkla kullanılabilir..müthiş kolaylık..ben adresleri bu cihazla bulmaya başlayınca haritaya bakmak çok zor oldu benim için..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mehmetunal48 » 08 Oca 2008, 00:31

gakhan kardeş,bu bahsettiğin navigasyon da hangi iller mevcut,sürekli güncelleme oluyormu,2 yıl sonra o proğramı nerden bulacağız ve ne kadar fiyatı(proğramın)?sonradan ilave olan illeri nerden nasıl bulacağız?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 08 Oca 2008, 00:51

[quote="mehmetunal48"]gakhan kardeş,bu bahsettiğin navigasyon da hangi iller mevcut,sürekli güncelleme oluyormu,2 yıl sonra o proğramı nerden bulacağız ve ne kadar fiyatı(proğramın)?sonradan ilave olan illeri nerden nasıl bulacağız?[/QUOTE]

yaklaşık 40 il mevcut..yılda 1 kaç kez güncelleme oluyor..2 yıl sonra firmanın sitesinden bulabiliyorsunuz..program fiyatı yıllık 40 euro civarı..firmaya göre değişiyor..eklenen iller internet sitelerinde belirtiliyor.bazı cihazlarda da güncelleme esnasında belirtiyor cihaz..

piyasada sorunsuz çalışan ve başarılı olan bir kaç marka var..ben ilgilenip araştırdığımda en iyisinin tomtom olduğunu öğrendim..navitech te alınabilir..hangi marka cihazı düşünüyorsanız o markayı donanımhaber.com gibi sitelerin forumlarında arama yaptırarark yorumlara ulaşabilirsiniz..ama en iyisi TOMTOM..ben alacak olsam onu alırdım mesela..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir