cam resistansı bozuldu???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam resistansı bozuldu???

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 13:26

arkadaşlar octimin arka cam resistansı şu an kısmen çalışıyor.

yanı üsten iki tanesi çalışırken altındaki 3-4 tanesi çalışmıyor onun altı 3 tanesi çalışıyor alt iki çalışmıyor yani belli bölgelerdeki buz açlıyor bazıları kalıyor,uzun bir kullanımdan sonra cam komple açıllıyor ama açılana kadar baya sıkıntı çekiyorum.arkayı net göremiyorum.

bu konuda bir fikri olan arkadaş varmı???? ne yapmalıyım şimdiden çok teşekkürler.

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 16 Oca 2008, 13:32

Rezistans şeritlerinde kopma olmuş demek ki. Tümü çalışmasa elektrik hattından ya da sigortadan denebilirdi ama bu en kötüsü. Gözle kontrol edin, kopukluklar var mı? Varsa metalik gümüş soba boyası ile kopuk yerlerin arası ince bir fırça ile  birleştirilebilir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 13:52

yada yeni cam
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 14:14

[quote="ilk aşk"]yada yeni cam [/QUOTE]
offf hacı ağbi sen ne yaptın yaaa Cry

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 14:17

[quote="irfant"]Rezistans şeritlerinde kopma olmuş demek ki. Tümü çalışmasa elektrik hattından ya da sigortadan denebilirdi ama bu en kötüsü. Gözle kontrol edin, kopukluklar var mı? Varsa metalik gümüş soba boyası ile kopuk yerlerin arası ince bir fırça ile  birleştirilebilir.[/QUOTE]

bir kontrol edeyim ama arka camda siyah film var sanırım sökülecek?????

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 16 Oca 2008, 14:35

Zaten film nedeniyle o hale gelmiştir muhtemelen.Ya da dikkatsiz bir cam temizliği...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 14:40

[quote="hetepe"]Zaten film nedeniyle o hale gelmiştir muhtemelen.Ya da dikkatsiz bir cam temizliği...[/QUOTE]

offf offff evlenmeden çocuk sahibi oldum  Big%20smile yaaa bu araba admın başına dertCry abi şımdı dandik bir film çektirdik diye yada ne biliyim bi dikkatsizlik yüüznden yeni cammı taktırcam ben????? soba bayasınıda pek anlamdım yaaa işe yarıyacakmı???

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 16 Oca 2008, 14:43

Film bozmuştur bence de... Sökerken iyice gider.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 14:50

irfant alakana sağol ama ne yapayım şimdi????
yeni cammı???bu resistansın tamir i olmuyormu???

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 16 Oca 2008, 14:54

Rezistans şeritlerinde kopmalar gözle görülebiliyor mu? Bariz ve büyük kopmalar varsa cam değişmeli. Ufak kopuklar varsa 2 kopuk nokta arasını soba boyası (eski soba boyaları, gümüş renkte) ile boyayarak birleştir. Zira o soba boyası iletkendir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 16 Oca 2008, 14:56

En azından kalanları kurtarabilirsin; tinerli bir bezi cam filminin uzerinde bir süre ovala, film kabarmaya başlayınca yavaş yavaş çıkarmaya çalış.Sağlam cizgiler yerinde kalacaktır.Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 14:57

[quote="irfant"]Rezistans şeritlerinde kopmalar gözle görülebiliyor mu? Bariz ve büyük kopmalar varsa cam değişmeli. Ufak kopuklar varsa 2 kopuk nokta arasını soba boyası (eski soba boyaları, gümüş renkte) ile boyayarak birleştir. Zira o soba boyası iletkendir.[/QUOTE]

ozaman gene film sökülecek filmmin üzerinden işe yaramaz dur ben bi bakıyım kopukluk büyükmü

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 16 Oca 2008, 14:57

Tabi, film sökülecek...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 14:59

[quote="irfant"]Film bozmuştur bence de... Sökerken iyice gider. [/QUOTE]
??????

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 16 Oca 2008, 15:15

Arkadaslar,
Ben boyle bir tamir yapmadim, ancak bunu yapan ve fayda gorenler oldugunu biliyorum... Asagida size bir mail grubunda cikan bir yaziyi gonderiyorum... Insallah faydali olur...

Rezistans nasıl onarılır?
-Gümüş sırlı iletken boya alinir. Bu boya sayesinde, otomobilinizin rezistansını 5 dakikada tamir edebilirsiniz. Üstelik tek başınıza.
- Tamir için ilk olarak, tellerden hangisinin kopuk olduğunu tespit etmek gerekir. Bunu anlamak için, rezistans çalıştırılır. Çalışan tellerin üzerindeki buğu çözülürken, kopuk tellerin olduğu bölgede buğu kalacaktır. Buğunun kaldığı bölgede telin üzerindeki kopuk kolaylıkla bulunabilir.
- Gümüş sırlı iletken boyayı kopuk telin üzerine sürmeden önce yüzeyi temizlemek gerekir. Bunun için yüzeyi nemli bir bezle ve diğer tellere zarar vermemek için fazla bastırmadan silmelisiniz.
- Temizlenen zemin kuruduktan sonra, gümüş sırlı iletken boyanın dışarı taşmaması için kutunun içinde bulunan ve ortasında rezistans telinin kalınlığı kadar boşluk olan özel karton, zemin üzerine konulur. Daha sonra, gümüş sırlı iletken boya o boşluğa sürülerek, kopuk iki telin ucu birleştirilir. Eğer kutunun içerisinden, özel delikli karton çıkmamışsa, kopuk kısmın her iki tarafı da bantlanarak boyanın dışarı taşması önlenebilir.
- Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gümüş sırlı boyaların kullanılmadan önce iyice çalkalanması gerektiği. Boya uygulandıktan sonra, kuruması için 5-6 saat beklemek yeterli. Bu süre zarfında rezistansın çalıştırılmaması gerekir. Ancak bu kadar beklemek istemiyorsanız, bir saç kurutma makinesini boyanın üzerine tutarak daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz.
Dikkat
Gümüş sırlı boya, sadece arka cam rezistansındaki kopuklukları giderebiliyor. Rezistansın ana bağlantı yerlerindeki hasarlarda ve ön camla yan dikiz aynalarındaki ısıtıcılı camlarda bulunan rezistans arızalarında kullanılmaz.

Kaynak: http://www.netbul.com/

Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 16 Oca 2008, 15:37

Arka camı değiştiricen eger tellerde büyük kopmalar varsa.. HAdi sana bi güzellik yapıp cam fiyatınıda yazayım ..Orjinal taktırıcaksın resistanslı olduğu için yalllnızcaa 1250ytl..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti umutkubat » 16 Oca 2008, 17:21

[quote="BaTeRRiiSStt"]Arka camı değiştiricen eger tellerde büyük kopmalar varsa.. HAdi sana bi güzellik yapıp cam fiyatınıda yazayım ..Orjinal taktırıcaksın resistanslı olduğu için yalllnızcaa 1250ytl.. [/QUOTE]

O kadar pahalı mıShocked çok dikkat etmek lazım o zaman arka cama.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hetepe » 18 Oca 2008, 15:33

Film çektirecekler bir kez daha düşünsünler...Disapprove
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir