Geri viteste sağ aynanın aşağıya dönmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Geri viteste sağ aynanın aşağıya dönmesi

İleti mehmetunal48 » 25 Oca 2008, 01:13

[quote="goksu"]Arkadaşlar geri viteste sağ aynanın aşağıya dönmesi özelliği 2006 model octavia elegans araçlarda var mıdır acaba. Benim aracımda bu özellik çalışmıyor, bende bu özellik yok herhalde diye düşünüyordum.[/QUOTE] sevgili arkadaşım,benim 2003 octi collection da var bu sistem.sürücü koltuğuda elektriklidir,aynı anda araç çalışır vaziyette memory(kırmızı düğme hafıza ayar düğmesi on konumunda)aktifken koltuğu kendiniz için uygun konuma ayarlayıp daha sonrada sağ dikiz aynasını geri vitese attıktan sonra ayarlayıp 1 nolu hafıza düğmesine bib sesi gelene kadar basıp sonra bırakacaksınız.ayar tamamdır.benim aracta böyle.aslında konu biraz daha karışık aslında,uzaktan kumanda ile aracı kilitledikten sonra tekrar u kum.ile açarsanız kapıyı açtığınızda şayet sizden önce birisi bindiyse sonra 1 nolu tuşa basarsanız  koltuk kendisi hafızaya aldığınız konuma kendisi geliyor sadece u.kum düğ.basmanız kafidir.biraz karışık ama kullanım kılavuzunda anlatıyor ama yanılma deneme sistemiyle öğrendim sayılır.

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti goksu » 25 Oca 2008, 15:22

[quote="isnilgiz"]2006 octavia elegancelarda bu özellik bulunmamaktadır. [/QUOTE] anlaşılan öyle. Kullanım kitabında bu özellik hafızalı koltuklarla ilişkili olarak anlatılmış. Halbuki bu sistem hafızalı koltuğu olmayan araçlarada uygulanabilir teknik olarak. Olsa iyi olurdu. Neyse teşekkürler.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 25 Oca 2008, 15:24

[quote="mehmetunal48"][quote="goksu"]Arkadaşlar geri viteste sağ aynanın aşağıya dönmesi özelliği 2006 model octavia elegans araçlarda var mıdır acaba. Benim aracımda bu özellik çalışmıyor, bende bu özellik yok herhalde diye düşünüyordum.[/QUOTE] sevgili arkadaşım,benim 2003 octi collection da var bu sistem.sürücü koltuğuda elektriklidir,aynı anda araç çalışır vaziyette memory(kırmızı düğme hafıza ayar düğmesi on konumunda)aktifken koltuğu kendiniz için uygun konuma ayarlayıp daha sonrada sağ dikiz aynasını geri vitese attıktan sonra ayarlayıp 1 nolu hafıza düğmesine bib sesi gelene kadar basıp sonra bırakacaksınız.ayar tamamdır.benim aracta böyle.aslında konu biraz daha karışık aslında,uzaktan kumanda ile aracı kilitledikten sonra tekrar u kum.ile açarsanız kapıyı açtığınızda şayet sizden önce birisi bindiyse sonra 1 nolu tuşa basarsanız  koltuk kendisi hafızaya aldığınız konuma kendisi geliyor sadece u.kum düğ.basmanız kafidir.biraz karışık ama kullanım kılavuzunda anlatıyor ama yanılma deneme sistemiyle öğrendim sayılır.[/QUOTE] Benim araç elegance donanımında ve hafızalı koltuklar yok. teşekkürler.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguzbbk » 29 Oca 2008, 04:23

2002 elegance da bu özellik varmı ayrıca aynalar çalışmadaığı zaman ne yapmamız lazım
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 29 Oca 2008, 15:41

[quote="hakanerdogan"]zannetmiyom octide böyle bir özellik olduğunu. [/QUOTE] benim 2003 octi collection da var mükemmel bir şey.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 29 Oca 2008, 18:27

[quote="mehmetunal48"][quote="hakanerdogan"]zannetmiyom octide böyle bir özellik olduğunu. [/QUOTE] benim 2003 octi collection da var mükemmel bir şey.[/QUOTE]

Muhammet bey nasıl ayarlıyor?Aynanın aşağı,sağ,sol hareketlerini?

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti toGah » 29 Oca 2008, 18:31

bende bu özellikten istiom
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti masxs » 30 Oca 2008, 18:56

valla yok arkadasım oyle bi şey.benim 2008 elegance denedim heveslenip,olmadı
masxs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 11 Şub 2008, 15:32

[quote="AV-2006"][quote="mehmetunal48"][quote="hakanerdogan"]zannetmiyom octide böyle bir özellik olduğunu. [/QUOTE] benim 2003 octi collection da var mükemmel bir şey.[/QUOTE]

Muhammet bey nasıl ayarlıyor?Aynanın aşağı,sağ,sol hareketlerini?
[/QUOTE] sevgili dostum bu sayfanın hemen yukarısında genişçe anlattım,hafızalı sağ aynan varsa öyle oluyor.şayet hafızalı ayna değil de elektrikli ise ayna otomatik düğmesinin r konumuna getiriyorsun ama araç çalışır vaziyetteyken,sonra L konumuna getirip düğmeyi sağasola hafifçe ittirerek arkayı kendine göre ayarlayıp bırakıyorsun,sonra şayet rezizstanslı ise aynalar rezistanslı bölümde bırakın.yağmurlu ve içi buğulu ise,değilse r veya L konumun da da kalabilir.kontağı kapatabilirsin.Aracınızda hafızalı sağ ayna olduğunu aracınızı çalıştırarak arka vitese takın o esnada ayna hareket etmiyorsa yoktur varsa sesinden zaten anlarsın.Şayet varsa arka vitese takarak çalışma knomundayken otomatik düğmeyi sağ ayna konumuna alarak çalıştırabilirsiniz.Bildiğim kadarıyla sadece octi collection larda var herhalde,benim araç bu modelden.sistem güzel sıfır park yani.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 11 Şub 2008, 15:38

[quote="oguzbbk"]2002 elegance da bu özellik varmı ayrıca aynalar çalışmadaığı zaman ne yapmamız lazım [/QUOTE] sadce collection larda var,2002 lerde ayna otomatiği var ama hafızalı sağ ayna yok,ayrıca ayna otomatiğin bozulduysa aracınızın sigorta panelini söktürün oto elektrikçisine oradaki sigortaları kontroletsin zaten orada yazıyor aynaların kod nosunu,şayet problem orada değilde bozuksa elinizle aynaların üzerine hafifçe kendi oturuş pozisyonunuza göre ayarlayın.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 11 Şub 2008, 20:23

R - L harfleri ingilizce olarak sağ - sol anlamındadır...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 11 Şub 2008, 21:12

aynaları aşağı döndürmeden de geri geri park ediliyor zaten.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 11 Şub 2008, 23:03

[quote="ali"]

aynaları aşağı döndürmeden de geri geri park ediliyor zaten.

[/QUOTE]

yapma ya LOL
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir