fren

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fren

İleti atb03 » 08 Ekm 2006, 19:22

frenlerden sürekli ses geliyor bunun nedeni ne olabilir. 5 dakika yol aldıktan sonra sesi kesiyor. durmada hiç problem yok. arabam 2002 octavia

atb03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 08 Ekm 2006, 19:37

dısklerin arasına taş girmiş olmasın  o zaman ötüyo genelde veya  ısınınca kesiyo olabilir metal soğukken bu sesi çıkarır bende de var şu anda o ses
bir iki fren pedalına basınca kesiliyo .....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti yonetici » 09 Ekm 2006, 03:28

Birkaç gün aracı park halinde bırakınca bir miktar ses yapar bu normaldir. Her gün yapıyorsa çok hafif bir disk ile balata sürtmesi sözkonusu olabilir. Servise değilde sanayide sadece fren işi ile uğraşan bir yere gidin gerçekten bir sorun varsa çözerler. Servisler böyle sorunlardan genelde anlamazlar frencilerin elinden benzer sorunları olan yüzlerce araç geçtiği için onlar artık bu işin ehlidir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Halikarnasos » 09 Ekm 2006, 13:03

Yazın başıma iki kez geldi. Birincisinde servisi aradım.Bodrum'daydım stabilize bir yol sonunda araç ilk kalkıştan hızlanıncaya kadar arka sol frende bir uğultu. Yol yardımı aradım.Beni en yakın Denizli servisine bağladı. Denizli servis aracı hareket ettirme aldıralım dedi. Bir tanıdık ise sanayiye yönlendirdi. Sanayiye gidinceye kadar ses kesildi. Taş sıkışmış.Sanayideki ustalar normal dediler. İkincisi ise Giresun'da başıma geldi. Direk ilk gördüğüm frenciye gittim. Lastiği söktü.Küçük bir taş sıkışmış. Stabilize ve yeni asfaltlanan yollardan geçerken yaşanabiliyor. Frenlerin taşı ezip atmasını beklemektense ilk frenciye gitmek lazım.
Halikarnasos
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir