skoda bilgisayar programına bakarmısınız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda bilgisayar programına bakarmısınız

İleti mehmetunal48 » 28 Oca 2008, 18:14

Arkadaşlar skoda için cd bilgisayar proğramı varmı?Genel arızaları bildirmek için,yada format yüklemek için veya ek proğram koymak için,bu mümkünmü bilen varmı?Tamirciye gittim laptopu direksiyon altındaki soket yerine taktı bir iki tıklama ile arıza lambasını halletti.Bunların proğramı yapılamazmı? Ya da kopyalanamaz mı?

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 28 Oca 2008, 18:32

Forumda bu konuda mesajlarım var. Detaylarını ararsan bulabilirsin.

Program ücretsiz indiriliyor zaten. Alacağın ürün E-bay'den 3-5 dolara bir ara kablo...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti PİCK-UP » 28 Oca 2008, 18:38

bu da 8 dolarlık ara kablo ve cd si
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/USB-Diag ... enameZWDVW
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti isnilgiz » 28 Oca 2008, 18:44

Yanlış anlaşılma olmasın 3-5 dolarlık olan kablolar eski kasa octavialar için dir. Yeni kasalar için olanlar biraz daha pahalıdır
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 28 Oca 2008, 18:55

[quote="PİCK-UP"]bu da 8 dolarlık ara kablo ve cd si
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/USB-Diag ... enameZWDVW [/QUOTE] bu kablo octavia A4 ler için mi A5 ler içinmi,ayrıca burda cd göremedim.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 28 Oca 2008, 19:03

Yukarıya yazdık ya yeni kasa octavialar için uygun değildir diye. Yeni kasalar için uygun olan kablonun maliyeti en az 100-150 ytl civarındadır.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 28 Oca 2008, 19:13

[quote="isnilgiz"]

Yukarıya yazdık ya yeni kasa octavialar için uygun değildir diye. Yeni kasalar için uygun olan kablonun maliyeti en az 100-150 ytl civarındadır.

[/QUOTE] pardon arkadaşım,oradaki kablonun içindeki sarı renk cd var proğram onun içindemi yoksa o ayrı bir proğram mı,onu nasıl halletmem gerek?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 28 Oca 2008, 20:23

arkadaşlar bu proğram türkçe mi değil mi?bunu nasıl tercüme yapacağız,ayrıca bu sayfada hiç türkçe metin yok nasıl sipariş verebilirim,yardımlarınızı bekliyorum.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 29 Oca 2008, 03:06

A4 yani eski kasa sayılan octavia için kablo yukarıdaki fiyata temin ediliyor ve bunun için gerekli program da internetten vagcom adı altındaki ama eski bir sürüm olan 400 serisi (sanırım 409) ile çalışıyor.

MEHEMETUNAL48  ARKADAŞIM  bahse konu cd de ilgili programı ( yani 409 serisini) kuruyorsunuz ve kabloyu hem bilgisayara hem de aracınıza takıyorsunuz. Ama dediğim gibi bu kablo ve cd sadece a4 kasa oktavialar içindir.

Program malesef ingilizce ama istanbulda bir firma da (ross tech in Türkiye distribütörü) bu program Türkçe olarak mevcut ancak çok para istiyor üstelik kabloyu da ondan almanız için zorluyor.

Sipariş olayına gelince bu kabloları satanlar genelde parayı garanti altına almak için genelde paypal sistemi üzerinden para kabul ediyorlar bu demektir ki sizin bu ürünleri alabilmeniz için paypal sistemine üye olmanız gerekmektedir ki o da ayrı bir konu....

A5 kasa için ilgili kablolar orjinal olanları biraz daha pahalı yaklaşık (gümrük ve ulaştırma hariç 100 euro  civarında) ebay da arasıra çıkıyor ve bu kablo bir dongle vazifesi görüyor, kullanılan program ise vag com un daha yeni versiyonları olan 607 veya 704 gibi versiyonlarla çalışıyor. Ancak bu programlar da ingilizce ve programı çalıştırmak için ingilizcenin yanında iyi bir hata kodu yorumlama kabiliyeti gerekiyor. Bununla ilgili olarak da vag com forumları takip edilebilir ( Ama bunlar da ingilizce). İlla içim rahat etsin kullanım klavuzu olsun kolayca herşeyi yapayım ve Türkçe programı olsun diyorsanız bahse konu firma bu ihtiyacınıza cevap veriyor ama fiyatı biraz uçuk, 1750 ytl istedi benden.

Bu yeni versiyonlar için kablo bazı çin firmalarından da internet yoluyla sipaariş edillebiliyor bu da sadece kablo 50 dolar civarındadır. Ama gerekli programın crack lisini bulmanız gerekiyor.  

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 29 Oca 2008, 13:50

ismail bey teşekkür ederim epey zahmet verdim sana.ben ototeknik html diye bir sayfada vag-com un türkçe sayfasıyle karşılaştım.bu cihaz sadce vida sıkamıyor diye bir reklamı var.vag-com diye aratırsanız google den bulabilirsiniz,tamamen türkçe orda dowland diye üst başlık var ben dowland yapmadım henüz o kablo yok.bu arada benim arac 2003 octi col.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 29 Oca 2008, 15:26

Neden Vag-Com...

DiREKSYON AÇI SENSÖRÜNDEN READINESS AYARLARINA

PASSAT B7  FREN BALATASI DEĞİŞİMİNE VE TÜM KODLAMALARA

KADAR HERSEYi SORUNSUZ YAPABiLiRSiNiZ.

ARTIK CiHAZINIZ SiZE ARIZA KODUNU VERiP LiTERATÜRE

BAK DEMiYOR ÇÜNKÜ LiTERATÜRDE VAG-COM'UN iÇiNDE....

SADECE  VAG-COM  SiMDi   YENi GOLF 5  VE TÜM 2006 MODEL

ARAÇLARA HEX-CAN iLE TAM UYUMLU.

BUNDAN SONRA CiHAZ ALIRKEN SUNLARI SORUN

-CiHAZINIZ YENi GOLF 5 ,PASSAT B7,VW TOURAN , VW JETTA

,VW CADDY , SEAT ALTEA ,OCTAVIA,A3,A4,A8 'e GiRiYORMU,

-CiHAZINIZDA 7558 ARIZA KODU VARMI,

-KWP2000 FREZE FRAME ARIZLARINI GÖRÜYORMU,

-READLINESS AYARLARINI YAPIYORMU,

SONRADA BiZi ARAYIN..........................

Neden Hex-Can...

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 29 Oca 2008, 15:29

arkadaşlar yukarıya kopyaladığım vag-com proğramını dowland yapsam bu sayfadan kabloyla bağlantı yapabilirmiyim?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 16:10

Sizin alacağınız ucuz kablo Vag-Com 409.1 sürümüne kadar çalışır yukarısını desteklemez.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti isnilgiz » 29 Oca 2008, 16:20

Merhaba ben de o firmayı kastetmiştim zaten. Ancak o bahse konu 607 versiyonu, ilgili kabloyla tümleşik olarak çalışıyor. Yani dongle diye tabir edilen programın kabloyu tanıdığı bir sistem. Program o kabloyu tanıyor ve sadece o kablo takılırsa program çalışıyor. onun tanımadığı bir kablo da program işe yaramıyor. O yüzden internette o programın crack lilerini bulmanız lazım. Diğer bir deyişle o programı çalıştırmak için yine o sitede satmakta oldukları kablodan almanız lazım.
Ancak sizin modeldeki bir araç için o versiyona gerek de yok 409 serisi bir program ve 10 dolarlık kablolardan bir tane almanız yeterli ancak bunun sorunu da programın yine ingilizce olması. ? kardeşin dediği gibi internet aracılığıyla alınan o ucuz kablo bu programı çalıştırmaz. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 29 Oca 2008, 16:59

[quote="isnilgiz"]Merhaba ben de o firmayı kastetmiştim zaten. Ancak o bahse konu 607 versiyonu, ilgili kabloyla tümleşik olarak çalışıyor. Yani dongle diye tabir edilen programın kabloyu tanıdığı bir sistem. Program o kabloyu tanıyor ve sadece o kablo takılırsa program çalışıyor. onun tanımadığı bir kablo da program işe yaramıyor. O yüzden internette o programın crack lilerini bulmanız lazım. Diğer bir deyişle o programı çalıştırmak için yine o sitede satmakta oldukları kablodan almanız lazım.
Ancak sizin modeldeki bir araç için o versiyona gerek de yok 409 serisi bir program ve 10 dolarlık kablolardan bir tane almanız yeterli ancak bunun sorunu da programın yine ingilizce olması. ? kardeşin dediği gibi internet aracılığıyla alınan o ucuz kablo bu programı çalıştırmaz. 
[/QUOTE] Desenize bizim iş başka bahara kaldı,bende sevinmiştim yukardaki türkçe proğramı buldum diye.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 29 Oca 2008, 17:19

Görünen öyle gibi.

704 versiyonunun siparişini verdim şubat ayı başında sanırım geçecek elime. O zaman size daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışırım
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 29 Oca 2008, 18:22

[quote="isnilgiz"]

Görünen öyle gibi.

704 versiyonunun siparişini verdim şubat ayı başında sanırım geçecek elime. O zaman size daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışırım
[/QUOTE] ismail bey hararetle bekliyorum
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir