FIRÇA İLE ARAÇ YIKAMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FIRÇA İLE ARAÇ YIKAMA

İleti weyis » 30 Oca 2008, 15:39

valla hep fırçayla yıkarım bi zararını gormedim

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 30 Oca 2008, 15:47

[quote="weyis"]valla hep fırçayla yıkarım bi zararını gormedim[/QUOTE]

Fırça değmemiş arabayla yanyana gel, güneşli bir havada. Fark o zaman belli olur. Wink

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti weyis » 30 Oca 2008, 15:49

[quote="irfant"][quote="weyis"]valla hep fırçayla yıkarım bi zararını gormedim[/QUOTE]

Fırça değmemiş arabayla yanyana gel, güneşli bir havada. Fark o zaman belli olur. Wink

[/QUOTE] valla gardaş forman benimki eğer bir oktaviam olsa yalayarak temizlerimTongueTongueTongue
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Oca 2008, 18:01

ilk başlarda böle bi hevesliydim bu arabaya çok iyi bakıcaktım hep kendim ilgilencektim...  hem 0 aldık ya...

bi kaç ay sonra eşekten bi farkı kalmadı, çalıştır gazla, 7.500 de bi servis... bide çok vurduk kırdık iyice hevesim kaçtı. yenisini alacam yazın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 30 Oca 2008, 18:07

bende boya koruma yaptırıyorum aldığımdan beri..o  zamandan beri (2.5 sene) hiç fırça sürmedim..her zaman koyun postu eldiven ile yıkarım..ve yıkatırım..ayrıca kurulama esnasında hızlı ıslak cila uygularım..Ama boya opak olmasına rağmen, boya pırıl pırıl :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 30 Oca 2008, 18:13

arabayı aldığımız gün ziebart da diamond gloss yapmışlardı 890 YTL idi kazıklamaya kalktı şerefsizler, mahkemesi devam ediyo ya neyse,

okula gitmiştik pederle öğrenciler çıkışta bakıyolardı servislerin arasından geçerken bütün kafalar arabayla beraber hareket ediyordu...

şimdi kimse bakmaz. benim yedek lastik çukurunda bi sonax cila olacak ama bi kez denedim onda da beceremedim, çokda yoruldum, bi senedir duruyo. ama yeni arabama bakacam.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murtymul » 01 Şub 2008, 13:54

arkadaşlar arabayı profesyonel yıkamacılara götürün ama pazarlık yapın mutlaka  indirim yapıyolar

ama mutlaka arabanızın başında bulunun

bazı arabalarda tavan döşemesinde çökme falan yapıyo önceden vardı falan diyolar - birde aracın dış plastik aksamını kağıt bantlarla kapatmalılar  yoksa deforme oluyo

bunlar dikkat edilmesi gereken konular

tabi bide faydaları var araba ilk günkü gibi tertemiz oluyo

her yıkamadan sonra iyiki yaptırmışım diyosunuz

ben 3 kez farklı arabalarıma yaptırdım sonax da denedim - turtlewax ta - ziebart da

izmirli arkadaşlar varsa tanıdıklarım var ucuz yaptırabiliriz haberiniz olsun:)

Fırça konusuna gelince bi sünger alın arabanıza bagajda dursun onunla yıkatın  fırça mutlaka çiziyo arabayı hele benzinliklerdekiere hiç girmeyin zaten araba oradan çıkınca temizlenmiyo bence u arada izmirde ben dün yıkatım ilaçlı 10 ytl bornovada
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 01 Şub 2008, 15:31

valla kışın araba yıkamakla çok uğraşmam bi su dökerim gider psiliği tamam (yağmurlu havalarda) ama yazın tam 6 saat uğraştığımı hatırlıyorum en kısa 3 saat sürüyo jantlar için ayrı ilaç, yıkama için ya konsantre şampuan yada cilalı şampuan, yaz başı komple cila (kendim yaparım) vs vs.. ama 6 saat yıkama için uğraştığım günü hiç unutmuyorum bigün arabayı çektim evin önünde düz gölge bi yere önce üstüne bi su döktüm yapışan kirler ayrılsın diye sonra özel sünger ve konsantre + cilalı şampuanla gözle görülen her yerini yıkadım. Jantlar için önce jant temizleyici sıktım bi güzel üstündeki balata tozları, kirler vs.. herşeyi attım sonra tekrar normal suyla yıkadım mis gibi oldu gıcır gıcır daha sonra tekrar jantlara döndüm baktım jantarın içindeki pislikler gitmemiş aldım krikoyu kaldırdım arabayı söktüm tekerleği gene iç kısmına sıktım jant temizleyiciyi önce acayip bi buhar ve kötü bi koku çıktı bayılıcam sandım neyse 2 dakka beklettim sonra gene üstüne suyu döktüm jantlar oldu 0 km hepsine aynı işlemi yaptım sıra geldi tamponlara gene özel tampon parlatıcıyı aldım elime bi güzel ön arka tamponları parlattım sonra arka tarafa baktım dedim burda bişeyler eksik hemen gidip bi tuningçiye egsoz başı aldım taktım çokta yakıştı valla LOL sonra aynaların dış taraflarını parlattım plastik olan malzemelri kapı kollarını falan neyse sıra geldi iç kısma komple koltuk tavan yerler süpürdüm tavan ve koltukları yıkadım içerdeki ön konsolu kapı kollarını içerdeki tüm plastik aksamı gene özel parlatıcıyla parlattım birde içeriye kendi parfümümden sıktım araba oldu sana 0 km sabah saat 9 da başladım öğlen 3 te bitirdim bi duş aldım kız arkadaşımla buluşmaya gittim (tabi arabayı daha yeni yıkadım yaa gıcır gıcır kız gibi LOL) sonra yıkadığımın ertesi günü küüüttt arabaya çarptılar hemde ne çarpmak ağzı yüzü yamuldu felç geçirdi araba milletin nazarı değdi az üzülmedim ama o kadar uğraş et daha 1 gün bile tam süremeden gelsinler çarpsınlar 1 ay yattı araba sonra dedim ki kendi kendime bidaha tövbe bu kadar detaylı araba yıkamam LOL he bu arada arabada favorit silverline dı düşünün şimdiki fabiş olsa kimbilir neler yapardım ki yapıyorumda zaten ama kıskanmasınlar birbirlerini diye ikisinide karşıklı çekip ikisinide sırayla yıkıyorum yoksa diğeri ötekini kıskanıp çekişten düşüyo beni sinir ediyo LOL Tongue
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 01 Şub 2008, 15:44

bende cok uğraşırım özellikle kış başında ve ortasında cila yaparım cila kirlenmeyi önler yani camur olunca su atınca akıp gider bende 4-5 saat uğraşırım jant ları bile cilarım :) tabi lastikler arapsabunu:) motoru bile yıkarım ben:) ama üst kabut içinde aldığımda fazla yıkamayın dedim araçın bazı kör noktalarında yani pas olan yerlerde ilk yağı vardır aracın .. birde kapı altına cıta vardır oraya basanlarada sinir olurum:))
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 01 Şub 2008, 15:46

Cilalı yakıma sabunları kullanırım ki yağmur aracı kendi kendine temizler:) ama genede kapalı otoparkta kalır aracım:)

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 01 Şub 2008, 19:10

Ben hep döner rulolu yıkamada yıkıyorum. 1 ytl atıyosun, 60 saniyede aracın tertemiz. hem zamandan hem paradan tasarruf ;)
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 15:45

[quote="Aykan DURAN"]Ben hep döner rulolu yıkamada yıkıyorum. 1 ytl atıyosun, 60 saniyede aracın tertemiz. hem zamandan hem paradan tasarruf ;)[/QUOTE]

istasyonlar daki mii??? aman hee :d onlar aracın varyaa:S sakın yaptırma oraya camurlu pis araclar gidiyor taş oluyor o aracı yıkadıkdan sonra normalde onu değiştirmek gerekir ama hayatta yaptırmam tavsiye etmem
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 07 Mar 2008, 16:08

Döner rulo değil döner zımpara onlar...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 07 Mar 2008, 16:24

Fırçayla yıkarım aracın yeni olduğu günlerde ilk 2-3 sene hep süngerle yıkadım ama çok zor iş sünger soğukta hele hiç olmuyor artık bahçede cilalı şampuan ile kendim yıkıyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 07 Mar 2008, 16:28

[quote="kadir_"]Fırçayla yıkarım aracın yeni olduğu günlerde ilk 2-3 sene hep süngerle yıkadım ama çok zor iş sünger soğukta hele hiç olmuyor artık bahçede cilalı şampuan ile kendim yıkıyorum[/QUOTE]

Soğukta süngerle yıkama için tek ihtiyaç bir adet bulaşık eldiveni Wink

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 16:34

[quote="irfant"][quote="kadir_"]Fırçayla yıkarım aracın yeni olduğu günlerde ilk 2-3 sene hep süngerle yıkadım ama çok zor iş sünger soğukta hele hiç olmuyor artık bahçede cilalı şampuan ile kendim yıkıyorum[/QUOTE]

[/QUOTE]

halbüki kışın yıkamak daha güzel yazın yıka sen diğer tarafa geçmeden kuruyor sabun lekeside cıkmaz uğraş uğraş dur.. kışın musluktan biraz ılık su koyuyorum en azından ellim biraz olsun donmuyor:D
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 16:35

[quote="serdar89"][quote="irfant"][quote="kadir_"]Fırçayla yıkarım aracın yeni olduğu günlerde ilk 2-3 sene hep süngerle yıkadım ama çok zor iş sünger soğukta hele hiç olmuyor artık bahçede cilalı şampuan ile kendim yıkıyorum[/QUOTE]

halbüki kışın yıkamak daha güzel yazın yıka sen diğer tarafa geçmeden kuruyor sabun lekeside cıkmaz uğraş uğraş dur.. kışın musluktan biraz ılık su koyuyorum en azından ellim biraz olsun donmuyor:D

kırmızı renk bulaşık eldiveni şart:D
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 07 Mar 2008, 16:36

bi ara şu kompresörlerden almayı düşündüm oda olmadı dandik geldiler bana
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi