YEDEK KONTAK ANAHTARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YEDEK KONTAK ANAHTARI

İleti yexplorer » 06 Şub 2008, 22:04

[quote="kadir_"]ben anahtarı yere düşürdüm o fiyata mal oldu banada ama serviste yaptırın yoksa sabah arabayı kapıda bulamassınızSmile[/QUOTE]

servis çalmıyacağına garanti mi veriyor LOL

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti skodacı » 06 Şub 2008, 22:31

[quote="yexplorer"][quote="kadir_"]ben anahtarı yere düşürdüm o fiyata mal oldu banada ama serviste yaptırın yoksa sabah arabayı kapıda bulamassınızSmile[/QUOTE]

[/QUOTE]

en azından karşında kurumsal biri olur...ama diğerinde böyle mi?hayır...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 06 Şub 2008, 22:57

[quote="skodacı"][quote="yexplorer"][quote="kadir_"]ben anahtarı yere düşürdüm o fiyata mal oldu banada ama serviste yaptırın yoksa sabah arabayı kapıda bulamassınızSmile[/QUOTE]

[/QUOTE]

en azından karşında kurumsal biri olur...ama diğerinde böyle mi?hayır...
[/QUOTE]

çok doğru.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 06 Şub 2008, 23:04

[quote="yexplorer"][quote="kadir_"]ben anahtarı yere düşürdüm o fiyata mal oldu banada ama serviste yaptırın yoksa sabah arabayı kapıda bulamassınızSmile[/QUOTE]

[/QUOTE]

Arkadaşım elin ama resmi bir yere ait faturan var bu konuda hiç bir şey yapamazlar hatta sabah sıfırını bulursun bu sefer kapındaBig%20smile

Bu bilgiyide ban dışarıdan sanayiden bi vw grubuna bakan arkadaş söyledi
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti aaras95 » 08 Şub 2008, 20:12

Bugün serviste sordum.Orijinali 327 ytl.
aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 17 Şub 2008, 21:48

arkadaşlar yeni 2001 elegance octi aldım aracın uzaktan kumandası calışmıyor adama sordum tanıtmak gerekiyo abi bende bilmiom pil bitti deiştirdim öle kullanıom dedi octime nasıl tanıtacam anahtarı lütfen yardım brodwayli günlere dönmek istemiom
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti elegance » 19 Şub 2008, 01:13

yokmu octavia anahtar tanıtmasını bilen
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti yonetici » 19 Şub 2008, 01:21

[quote="elegance"]yokmu octavia anahtar tanıtmasını bilen[/QUOTE]

Yeni konu açıp başlığınızıda konuya uygun seçerseniz yanıt alma ihtimaliniz artar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 19 Şub 2008, 01:32

[quote="kadir_"]ben anahtarı yere düşürdüm o fiyata mal oldu banada ama serviste yaptırın yoksa sabah arabayı kapıda bulamassınızSmile[/QUOTE]

Servisler o anahtarı alıp anlaşmalı olduğu en yakın immobilizer kodlayan anahtarcıya gider böyle hususlarda hiç boş yere servise falan güvenmeyin. Kapınızdan çalınan araba için hangi hak ve hukukla anahtarcı yada servisi sorumlu tutabilirsiniz ki? Ayrıca bu işlemlerin şüpheye yer bırakmamak için müşterinin gözü önünde yapılmasına genelde özen gösterilir. Bu sayede ne olup bittiğini anahtarın tek kopyasının çıktığını görmüş olursunuz. Gözünüzün önünde işlem yapılmayacaksa da bu konuda titiz olduğunuzu görmek istediğinizi yoksa yaptırmayacağınızı söylersiniz olur biter.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 19 Şub 2008, 03:03

kopyalanan anahtaralara yeni adaptasyon yaptırınca eskileri sadece açma kapama görevi yapıyor. aracı çalıştırmıyormuş.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 19 Şub 2008, 10:33

[quote="lazianke"]kopyalanan anahtaralara yeni adaptasyon yaptırınca eskileri sadece açma kapama görevi yapıyor. aracı çalıştırmıyormuş.[/QUOTE]

Bu noktada doğru gibi bilinen bir yanlış var bence. Araç muhtemelen sadece 2 adet anahtarı tanıyabiliyor ve bu anahtarlar tanımlıyken bir 3. anahtarı getirip sisteme tanıtıyorsunuz. Bu durumda tanımlı anahtar kapasitesini aşacağından eski anahtar tanımları devredışı bırakılıyor olabilir. Bence yeni anahtardan sonra mevcut anahtarda tanıtılırsa sorun düzelir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 19 Şub 2008, 13:45

[quote="?"][quote="lazianke"]kopyalanan anahtaralara yeni adaptasyon yaptırınca eskileri sadece açma kapama görevi yapıyor. aracı çalıştırmıyormuş.[/QUOTE]

Bu noktada doğru gibi bilinen bir yanlış var bence. Araç muhtemelen sadece 2 adet anahtarı tanıyabiliyor ve bu anahtarlar tanımlıyken bir 3. anahtarı getirip sisteme tanıtıyorsunuz. Bu durumda tanımlı anahtar kapasitesini aşacağından eski anahtar tanımları devredışı bırakılıyor olabilir. Bence yeni anahtardan sonra mevcut anahtarda tanıtılırsa sorun düzelir.
[/QUOTE]
doğrudur  emir bey, yazarken farketmemişim. ben de yeni kopyayı ve eskisini ikisini birden adaptasyon yaptırtmıştım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir