octavia almayı düşünüyorum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia almayı düşünüyorum...

İleti fmaka » 15 Şub 2008, 00:51

arkadsalar ben arabamın modelını yukseltmek ıstıyrm.onun ıcın octavıa almayı dusunuyorm.benm ıstegım sızden, bu aracın artı ve eksılerını anlatabılırmısizın? ben 2005 a5 kasa model ve daha yuksegını tercıh edecegım. yalnız bulundugum sehırde bu aractan yok onun ıcın arastırmayı burada yapmak ısıtyorum ınsaallah yanlıs yerde acmamısımdır konuyu.

şimdiden tesekkurler. cevaplarınız ıcın

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti OKTAVİACI » 15 Şub 2008, 01:17

ben hiç durma al derim piyasadaki arabaların artı ve eksilerini kıyasladığında birde için işine fiyatı dahil ettiğinde oktavia açık ara farkla birinciliğini ilan ediyor..
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 15 Şub 2008, 02:08

Merhaba 2-3 hafta önce sıfır octi ambiante 102 hp mpi alan biri olarak şiddetle tavsiye ederim. Bende bu siteden araştırma yaptım ve karar verdim. Ben araba alırken fiyat/performansa baktım sonuçta 32 bin ytl'ye en yi konforu en iyi kaliteyi en alımlı arabayı alabilirsin. Passat kadar olmasada yakın bir konfora bu fiyata nerden binebilirsin.
Bu linki okumanı tavsiye ederim:

Daha önce bir başlıkta octi hakkında yazdıklarım:

Bence fiyat/performans değerlendirmesi bir yapın.

Örneğin aynı paraya hangi araba hangi donanımı sunuyor hangi kaliteyi sunuyor bir inceleyin.

Octi yabancı forumlarda bile kendisinin bir üst sınıfı arabalarla karşılaştırılır. Bir üst sınıfla karışlaştırılması bile octi için iyi bir özelliktir.

Baha daha önce incelemeleri yayınlamıştım.

Ezebere konuşmuyoruz, ezber bozuyoruz

Örnek-1 Aşağıdaki linkte yeni passatla karşılaştırılmış lütfen fiyatlarına dikkat edin iki arabanında.

Örnek-2 Kendi sınıfındakilerle karşılaştırma testi

Örnek-3 Bilen bilir youtube'da bir video vardı octiyi yeni ford mondeo ile karşılaştırıyorlardı.

Ben burada octinin, passattan yada yeni mondeodan daha iyi olduğunu iddia  etmiyorum.

Yalnız octi konusunda ezberden konuşmadığımızı fanatiklik yapmadığımızı octiyi kötüleyenlerin aslında ezbere konuştuklarını söylüyorum.

Octiyi kötüleyenlerin hep savunduğu şey "bu kadar iyide niye satmıyor"

Yüce otoyla anca bu kadar oluyor Hug

Buda bir başka yazım:

[quote="ayhani"]

Octiden bahsederken gözü kapalı bir fanatiklik yapmıyoruz. Octiyi dikkat ederseniz hep bir üst sınıfla karşılaştırılır. Octiyi octi yapan budur. Örneğin Baha arkadaşımız hep laguna ile karşılaştırıyor oysa laguna bir üst sınıfa giriyor.

Bundan sonrasına lütfen dikkat edin.
Baha arkadaşın bahsettiği lagunanın giriş versiyonu olan Expression modelinin kampanyalı anahtar teslim fiyatı 39270 ytl, Reno bayilerinin doymuş olduğunu ve fiyat kırmadığını bildiğimiz halde hadi 38500'e düşürdük diyelim. Expression modeli benim aldığım ambiante ile aynı

donanıma sahip(lagunada perde hava yastıkları var asr yok,octi ambiantede asr ve soğutmalı torpido gözü var ekstra) benim octi ambiantı 32000 ytl+park sensörüne aldım.

Şimdi arkadaşlar arada ne kadar var tam  ta
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 15 Şub 2008, 02:44

[quote="OKTAVİACI"]ben hiç durma al derim piyasadaki arabaların artı ve eksilerini kıyasladığında birde için işine fiyatı dahil ettiğinde oktavia açık ara farkla birinciliğini ilan ediyor..[/QUOTE]

OKTAVİACI: konyadasın bende konyada almayı dusnuyrm arabayı.ben aksarayda çalışıyrm.  cevaplar benım kafamdakı sorunları giderdi  teşekkrederim. artık onumuzdekı aylarda iyi bir elegance 2005 yada 2006 bulmaya geldı sıra.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 15 Şub 2008, 02:47

ayhani kardes acıklaman gayet doyurucu olmus.teşekkler.bnım de aklımda passat vardı once fakat fıyat ısın ıcıne gırınce octı daha avantajlı. hem tıpı hemde donanım olarak daha akla mantıga uygun gelıyor.

bende aranıza katılmak ıcın gun sayıyorm...Smile

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 15 Şub 2008, 11:27

arkadaşım aksarayda servisi ve parça bulamama gibi problemin olmayacaksa almanı tavsiye ederim..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 16 Şub 2008, 00:47

[quote="fmaka"]

ayhani kardes acıklaman gayet doyurucu olmus.teşekkler.bnım de aklımda passat vardı once fakat fıyat ısın ıcıne gırınce octı daha avantajlı. hem tıpı hemde donanım olarak daha akla mantıga uygun gelıyor.

bende aranıza katılmak ıcın gun sayıyorm...Smile

[/QUOTE]

Bekleriz biz burdayızHug
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erhanacikgoz1 » 27 Mar 2012, 20:26

erhanacikgoz1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan
Nereden: Afyonkarahisar