Oktavyalarda kapı kilit Arızaları nasıl giderceğiz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oktavyalarda kapı kilit Arızaları nasıl giderceğiz

İleti oguzbbk » 24 Şub 2008, 03:35

oktavyaların  kapı kilit mekanızmasında arıza var ve kapı acıldıgında lamba ve iç ayna üstü lambalar yanmıyor dolayısıyla arac beyni kapının acık oldugunu algılamıyor çünkü müşür kapı kilidi içinde kapı kilitlenince nomalde aktif hale gelmesi lazım, geçen gün anahtarı üstünde unuttuk yedek anahtar olmasa vay halimize :ayrıca sol ön kapıda bulunan ayna kumandası da arac yıkandıgı zaman ki tahmin edersem su teması oluyor aynalar çalışmıyor uzman arkadaşlardan YARDIM...

oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orhanhoca » 24 Şub 2008, 10:49

slm.Kapı  kilitlerinin üstünde bir swiç var.O su aldığı zaman oluyor ne yazıkki.Benimde başıma geldi.Ve normalde swiç kilitle komple takım ve pahalı.Ama bir elektrikçi arkadaşım piyasadaki şahin doğan vs.otomatiklerinin swiçini ayarlayıp yapıştırma lehim falan halletti.Hatta oksitlenmememsi için kablo bağlantılarının üzerine plastik eritti ve çok rahatım.Bir daha bu arızayaı yaşamadım.Selamlar
orhanhoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzbbk » 26 Şub 2008, 16:33

anlaşılan bu arabaların arıza riski fazla Almanlar mühendislik becerilerini iyi sergiliyorlar ama arıza faktörü detaylara ulşalınca daha da artıyor saolasın hocam kapıyı gene söktürecez anlaşılan!
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 07 Mar 2008, 01:36

bu kapının açık olduğunu gösteren sensör nerede bilgisi olan varmı? geçen de kapı açılmıyordu açtım döşemeyi hazır açmışken baktım birşey göremedim?
Octavia business
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti orhanhoca » 07 Mar 2008, 10:17

kapıda sensör yok arkadaşım.yalnızca kilit mekanizmasının içinde bir swiçh var.kapı tam kapanmadığı zaman devre açık kalıyor.selamlar
orhanhoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 08 Mar 2008, 02:32

teşekkürler kilit mekanızmasını sökmek gerekiyor ozaman. benim sol kapı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ama sağ taraf tamamen kapalı. içinde tamir edilebilir bir bölüm var mı boşuna mı açmış olurum?
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti oguzbbk » 18 Mar 2008, 22:11

kapı kilidini sökmek baya bir ustalık isteyebilir ayrıca söktükten sonra takmakda baya ugrştırıyor  daha da önemlisi bilmeden sökmeye çalışmak, bence daha cok zarar verebilirsin iyi bi ustan varsa göster yenisi 280-300 civarındaymış(iskenderunda böyle dediler).
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir