EDS SİSTEMİ 2003 OCTİ COL.VARMI ACABA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EDS SİSTEMİ 2003 OCTİ COL.VARMI ACABA

İleti mehmetunal48 » 19 Mar 2008, 12:57

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir husus var,elektronik dferansiyel sistemi ABS sistemi olan her aracta varmı yoksa bu ayrı bir bağımsız sistemmi?ve benim aracta olup olmadığını nasıl anlıcam?kılavuzda okudum güzel bir sistem aslında ama çalışma sistemi hakkında da yeteri kadar bilgi sahibi olamadım.

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti drift_King » 21 Mar 2008, 13:51

bendede 2004 octavia collection plus var.bizim araçlarda EDS sistemi isteğe bağlı olark sonradan satın alınıyor.bem aracımı alırken bu özelliği isteistim eğer aracında arka cam rezistansının yanında ESP düğmesi varsa bu sistem EDS ile birlikte çalışıyor.yani EDS de var demektir.
drift_King
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 21 Mar 2008, 13:55

[quote="drift_King"]bendede 2004 octavia collection plus var.bizim araçlarda EDS sistemi isteğe bağlı olark sonradan satın alınıyor.bem aracımı alırken bu özelliği isteistim eğer aracında arka cam rezistansının yanında ESP düğmesi varsa bu sistem EDS ile birlikte çalışıyor.yani EDS de var demektir. [/QUOTE]

2003 Elegance PLUS  da Esp var ama EDS neydi? o kadar cok şey varki insan karıştırıyor?? A6 da var ama ne işi yarıyor anlamış değilim yani:S  ??
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 21 Mar 2008, 13:59

EDS (elektronik diferansiyel kilidi) çekiş sağlayan tekerleklerden biri boşa dönerse, EDS diğer tekere daha fazla tutuş veriyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti serdar89 » 21 Mar 2008, 14:02

[quote="irfant"]Octi'de var olduğunu bilmiyorum ama EDS (elektronik diferansiyel kilidi) çekiş sağlayan tekerleklerden biri boşa dönerse, EDS diğer tekere daha fazla tutuş veriyor.[/QUOTE]

bir yerde ASR gibi calışıyor galiba? pati önleme gibi..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 21 Mar 2008, 16:13

EDS sistemi esp ve abs olmaksızında çalışabiliyor.Yani esp ve asr yoksa bu sistem yoktur denemez.bu ayrı bir sistem irfan beyin yazdığı gibi,yani tekerlerin basıncını artırarak çekiş gücünü maksimum seviyeye ulaştırmaya yarıyor.ama ben aracımda esp ve asr yok acaba bu sistem varmı varsa bunu nasıl hissederim mesele bundan ibaret,üstelik servisinde bundan anlamayışı?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 21 Mar 2008, 16:26

[quote="mehmetunal48"]EDS sistemi esp ve abs olmaksızında çalışabiliyor.Yani esp ve asr yoksa bu sistem yoktur denemez.bu ayrı bir sistem irfan beyin yazdığı gibi,yani tekerlerin basıncını artırarak çekiş gücünü maksimum seviyeye ulaştırmaya yarıyor.ama ben aracımda esp ve asr yok acaba bu sistem varmı varsa bunu nasıl hissederim mesele bundan ibaret,üstelik servisinde bundan anlamayışı?[/QUOTE]

ESP veya ASR yoksa sizin arçata da yoktur muhtemelen. Zira EDS olan Octavia'lar hep full donanımlı Elegance modellerinde var görünüyor.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti serdar89 » 21 Mar 2008, 16:30

[quote="irfant"][quote="mehmetunal48"]EDS sistemi esp ve abs olmaksızında çalışabiliyor.Yani esp ve asr yoksa bu sistem yoktur denemez.bu ayrı bir sistem irfan beyin yazdığı gibi,yani tekerlerin basıncını artırarak çekiş gücünü maksimum seviyeye ulaştırmaya yarıyor.ama ben aracımda esp ve asr yok acaba bu sistem varmı varsa bunu nasıl hissederim mesele bundan ibaret,üstelik servisinde bundan anlamayışı?[/QUOTE]

ESP veya ASR yoksa sizin arçata da yoktur muhtemelen. Zira EDS olan Octavia'lar hep full donanımlı Elegance modellerinde var görünüyor.

[/QUOTE]

yaa beniim anlamdığım Mehmet beyde 2003 Colletion var ama bizde 2003 ElegancePLUS var onda ESP yok bizde var

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 26 Mar 2008, 17:33

seninki plus paketlide ondan
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti 34SCU59 » 26 Mar 2008, 18:13

[quote="elegance"]seninki plus paketlide ondan[/QUOTE]

ne paketler varmıs
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti serdar89 » 26 Mar 2008, 19:36

[quote="elegance"]seninki plus paketlide ondan[/QUOTE]

Ama Colletion daha üst model değilmi?? PLus olsada
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 26 Mar 2008, 19:45

ya bu plus bnm bildigim kadarıyla her araca sonadan eklenrbilio extra bi paket ambiantedede öle elegancedede collectiona extra bişi yani coll.sabit suncaklarına opsiyonel yapmışlar
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 26 Mar 2008, 19:48

Valla biz Alırken 2003 Kasım ayında Elegance vardı Elegance PLUS vardı Colletion vardı

PLUS= ARka Disk fren Park Sensörü vardı.. ama şimdi iyki almışız Colletionda ESP yokmuş 2003 yılında ElegancePLUS da Varmışş :)))
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 27 Mar 2008, 13:51

sizin octide hızsabitleyicide varmı bnm bildigim kadarıyla oda plus paketinde
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 27 Mar 2008, 13:55

[quote="elegance"]sizin octide hızsabitleyicide varmı bnm bildigim kadarıyla oda plus paketinde[/QUOTE]

yok..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 27 Mar 2008, 14:00

Bizim ki Normal Elegance Ama + olarak biz alırken söylenen arka Disk fren + Park sensörü dediler ama sonradan 2003 model Octavia da ESp yokmuş bizde var birde MSR var.. galiba Toplam 4 hava yastığı..

Elegance 1.6 102 HP

1/3 Katlanabilir Arka Koltuk · 3. Fren Lambası · 4 Hoparlör+4 Tweeter · ABS · Alarm · Alüminyum Jant · Arka Cam Sileceği · Arka Okuma Lambaları · Arka Sis Farları · Audio Sistem · EBD · Elektr. Dış Dikiz Aynaları · Elektrikli Arka Camlar · Elektrikli Ön Camlar · Far Yükseklik Ayarı · Immobilizer · Klimatronik · Kol Dayama · Ön Kapı Aydınlatması · Ön Sis Farları· Renkli Cam · Sürücü Hava Yastığı · Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit· Yan Hava Yastıkları · Yol Bilgisayarı · Yolcu Hava Yastığı · Yük. Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri · Yük.ve Der .Ayarlı · Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu · Yükseklik Ayarlı Yolcu Koltuğu Çok Geniş Ekran Yol Bilgisayar

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 27 Mar 2008, 15:19

[quote="serdar89"]Bizim ki Normal Elegance Ama + olarak biz alırken söylenen arka Disk fren + Park sensörü dediler ama sonradan 2003 model Octavia da ESp yokmuş bizde var birde MSR var.. galiba Toplam 4 hava yastığı..

Elegance 1.6 102 HP

1/3 Katlanabilir Arka Koltuk · 3. Fren Lambası · 4 Hoparlör+4 Tweeter · ABS · Alarm · Alüminyum Jant · Arka Cam Sileceği · Arka Okuma Lambaları · Arka Sis Farları · Audio Sistem · EBD · Elektr. Dış Dikiz Aynaları · Elektrikli Arka Camlar · Elektrikli Ön Camlar · Far Yükseklik Ayarı · Immobilizer · Klimatronik · Kol Dayama · Ön Kapı Aydınlatması · Ön Sis Farları· Renkli Cam · Sürücü Hava Yastığı · Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit· Yan Hava Yastıkları · Yol Bilgisayarı · Yolcu Hava Yastığı · Yük. Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri · Yük.ve Der .Ayarlı · Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu · Yükseklik Ayarlı Yolcu Koltuğu Çok Geniş Ekran Yol Bilgisayar

[/QUOTE]

serdar bey,benim 2003 col.eds olup olmadığını henüz bilemedim daha ama ebd varmış daha doğrusu var.Ayrıca yukarda saydıklarına ilaveten,3 hafızalı sürücü koltuğu,eve dönüş sensörü,yağmur ve park sensörü,sağ ayna hafızalı,sağ ve sol aynalar hafızalı sürücü koltuğuna parelel ayarlı,far yıkama,elk soonrof,hız sabitleme,direksiyondan kumandalı direksiyon var.Ama asr,esp,yok.ön/arka kol dayama ve arka okuma lambası yok,bunu da anlayabilmiş değilim.toroslarda ve şahinlerde bile bu var,okuma lambası yani.ön lambalar takılırken bu arkayı hatırlatan biri olmadımı acaba.xenon far var ama arka okma lambası yokCryAngry
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 27 Mar 2008, 15:51

oo yukarda yazdıklarım benim arabanın donanımı bende anlamış değilim ama şunu iyki Babam ElegancePLUS almış :))  hız sabitleme düz şanzumanda pek güzel olmaz.. yağmur sensörü babam taktırcam diyor.. zenon güzel ama ESP hepsinden güzel :))
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir