octavia a5 e xenon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia a5 e xenon

İleti kadir_ » 31 Mar 2008, 18:49

Birde  başka yönden düşnmek lazım adamın arabaya masraf etme hobisi vardı ve bütçesi müsait olmayabilir yani bu yöndende bakmak lazım

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 03 Nis 2008, 12:54

servisi aradım zenon taktırmayı düşünüyorum tavsiyeniz nedir dedim?onlar: mercekli olur onlara ancak sonradan takılmayı tavsiye etmiyoruz elektrik sisteminde sorunlara yol açıyor dediler bende korktum açıkçası.elektronik sistemi çok olan bir arabada sıkıntı olur mu acaba?
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti irfant » 03 Nis 2008, 12:59

[quote="fmaka"]servisi aradım zenon taktırmayı düşünüyorum tavsiyeniz nedir dedim?onlar: mercekli olur onlara ancak sonradan takılmayı tavsiye etmiyoruz elektrik sisteminde sorunlara yol açıyor dediler bende korktum açıkçası.elektronik sistemi çok olan bir arabada sıkıntı olur mu acaba?[/QUOTE]

A5'ler bu tip eklentilerle bazen EPC uyarı lambası yakıyor, zira voltaj/akım değişikliklerini hata olarak algılıyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti kadir_ » 03 Nis 2008, 16:54

Ben onu taktırırken sordum h4 uzunlarda biraz akımda sorun olduğundan oluyomuş sade kısalardı problem yok şahsen kullanıyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 18 Nis 2008, 12:52

peki ben farı octavia a5 kasanın merceklisini taktırsam ve sonradan xenon taksak bu fara nasıl olur?
yada sadece şuanki fara sonradan mercek uygulaması olurmu?

yaptıran yada duyan varsa bekliyrm yanıtları.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 18 Nis 2008, 14:36

eli bu işlere yatkın arkadaşlar far modifiyesi yapabilirler.
hella nın D2S modelli mercekli farını 60 ytl ye alıp kendileri kafalarına göre yapabilirler.
hem böyle sizin kesenize uyacak hemde karşıdan geleni ve ya önünüzdeki aracı rahatsız etmemiş olacaksınız? nasıl bence mantıklı aşagıdaki linkden ürünü inceleyebilirsiniz..

http://urun.gittigidiyor.com/Hella-D2S- ... dZZ9083851

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti hetepe » 18 Nis 2008, 18:38

Bu sitede çok soruldu ve sonradan xenon un sağlıklı olmadığı söylendi.Ama herkes kafasına göre gidiyor maalesef...Örneğin Ankara ''Çakma Xenon'' cehennemi oldu.Gece trafiğe bir çıkıyorsunuz, şahini r9 u bmw si hep projektör gibi geziyor.Farlarda az bir çamur falan varsa bitiyorsunuz zaten...Tr de muayene falan da kıytırıktan yapıldığı için seyretmeye devam ediyoruz.Almanyada yaşayan kuzenimden duyduğuma göre araç seviye sensörü , xenon merceği ve far yıkama sistemi olmadan xenon a dönüşüm yasakmış.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti murtymul » 25 Nis 2008, 15:50

[quote="serdar89"][quote="irfant"][quote="kadir_"]setlerde de o fiyatta 550 ytl uzun kısa mtec ler farları değişmeye gerekmez bana göre sade kısa dersen ben taktırdım a4 kasaya 290 ytl ye mal oldu[/QUOTE]

Asıl Xenon'a lazım mercek, karşı taraftan geleni de düşünmek zorundasın, halojen için üretilmiş bir reflektörle Xenon ampul kullanıyorsun, benim önüm aydınlansın gerisi mühim değil dersen bencilce olur.

Karşı tarafın gözünü almasın diye far ayarını aşağı alıyorsun bu sefer farın aydınlatma konisi küçülüyor, standartların altında bir uzaklığı aydınlatıyorsun, bu da akıllıca değil.

[/QUOTE]

ClapClapClapClap
[/QUOTE]

arkadaşa aynen katılıyorum
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 29 Nis 2008, 03:04

[quote="PİCK-UP"]eli bu işlere yatkın arkadaşlar far modifiyesi yapabilirler.
hella nın D2S modelli mercekli farını 60 ytl ye alıp kendileri kafalarına göre yapabilirler.
hem böyle sizin kesenize uyacak hemde karşıdan geleni ve ya önünüzdeki aracı rahatsız etmemiş olacaksınız? nasıl bence mantıklı aşagıdaki linkden ürünü inceleyebilirsiniz..

[/QUOTE]

mercek bu şekilde takılınca yükseklik ayarı bitiyor heralde? birde mercekler halojen ampül takılırmı illa xenon mu olması lazım
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti irfant » 29 Nis 2008, 09:27

[quote="yexplorer"][quote="PİCK-UP"]eli bu işlere yatkın arkadaşlar far modifiyesi yapabilirler.

[/QUOTE]

mercek bu şekilde takılınca yükseklik ayarı bitiyor heralde? birde mercekler halojen ampül takılırmı illa xenon mu olması lazım
[/QUOTE]

Temelde zaten halojen merceği ile Xenon merceği ayrı odak ve konilere sahiptir. Mesela Roomster'ların üzerindeki mercek halojen ampul içindir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Nis 2008, 11:56

ben bulabilirsem kemiz bir zenon çıkma mercek takımı ile zenon taktirmayı uygun buluyorum.yada komple zenon far almak. duruma ve keseye göre yol izleyeceğim.
olmuşken orjinal gibi ve kimseyi incitmeden iş yapmak önemli.

ayrica zenon uygulama hangi marka? daha uyumludur bilginiz varmı?

teşekkrlerThumbs%20Up
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 29 Nis 2008, 11:59

[quote="fmaka"]ben bulabilirsem kemiz bir zenon çıkma mercek takımı ile zenon taktirmayı uygun buluyorum.yada komple zenon far almak. duruma ve keseye göre yol izleyeceğim.

teşekkrlerThumbs%20Up
[/QUOTE]

Bildik markalardan şaşma derim. MTEC, Philips, Hella, BOSCH, Cyclone. Ucuz ürün alacak kadar zengin değilsen eğer...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Nis 2008, 12:07

[quote="irfant"][quote="fmaka"]ben bulabilirsem kemiz bir zenon çıkma mercek takımı ile zenon taktirmayı uygun buluyorum.yada komple zenon far almak. duruma ve keseye göre yol izleyeceğim.

teşekkrlerThumbs%20Up
[/QUOTE]

Bildik markalardan şaşma derim. MTEC, Philips, Hella, BOSCH, Cyclone. Ucuz ürün alacak kadar zengin değilsen eğer...
[/QUOTE]

mesaj anlaşıldı.teşekkürler.

sanırım kelvin 4300 en ideal ışık veriyormuş.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 29 Nis 2008, 12:55

Işık rengi biraz da merceğine bağlı. Mesela Xenon'lu Megan'ların ampulu 4150 K, ama 6000 K gibi renk veriyor. Mavi ve mora kaydıkça aydınlatma zayıflıyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fyyaman » 06 Ağu 2008, 23:22

http://www.superskoda.com/octavia-ii/headlights/

sensörlerinide veriyor...orjinal
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti fmaka » 08 Ağu 2008, 16:38

servislerde zenonu takmak için 1500/17500 arası fiyat  dedıler. merceklı fara xenon takacakalr kısalar xenon olacak uzunlar normal sarı.bixenon olması durumunda ise fiyat artıyo.
bir yerlerde okumuştum. çıkma mercek takılıp uygulama yapılabılınıyr dıye.,konyada servıste oyle dedı. cıkma far bul mercek getır bız takarız dedıler. buda aşşağı yukarı 750 ytl den ucuz olmayacak.

ya bır tane takla atmıs rs bulacagımBig%20smile yada orjınalı ıcın para bırıktırecegım o da bıraz anlamsız olur sanırım.,

benım aklımdan gecen ıse ıyı bır marka xenon takıp uzunlarıda philips beyaz yada mavı ampullerden takıp yoluma bakmak.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir