''SERVİCE INSP''

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

''SERVİCE INSP''

İleti power_octavia » 29 Mar 2008, 22:00

selam

arkadaşlar 1.8 T Octaviam'da service insp die bir yazı çıkıor yol bilgisayarında.. servise götürmeden önce ne anlama geldiğini bilen var mı?

saygılar

power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 29 Mar 2008, 22:08

[quote="power_octavia"]

selam

arkadaşlar 1.8 T Octaviam'da service insp die bir yazı çıkıor yol bilgisayarında.. servise götürmeden önce ne anlama geldiğini bilen var mı?

saygılar
[/QUOTE]

States Postal Inspection Service                                                 

O yazı servis zamanının geldiğini gösterir.. Eğer servise gideceksen orda zaten bakımını yaptıktan sonra söndürürler.. Ama sen düzenli servis bakımı yaptırmıosan sana nasıl söndürmen gerektiğini anlatayım..

Kontak kapalı iken elini km sıfırlama düğmesine basıosun ve elini çekmeden basılı konumda iken kontağı açıosun.. 3 saniye sonra yazı yanıp sönmeye başlar ve birdahaki servis km.'si gelene kadar çıkmaz..

saygılar
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti kale » 29 Mar 2008, 22:08

bu yazı aracınızın periyodik bakımının SERVİSTE yapılması için uyarı vermesidir servis dışında periyodik bakım yaptırınca bilgisayara bağlanmayacağı için bakım yapılmamış olarak algılar ve yazı sönmez aklınızda bulunsun Wink
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 29 Mar 2008, 22:12

[quote="kale"]bu yazı aracınızın periyodik bakımının SERVİSTE yapılması için uyarı vermesidir servis dışında periyodik bakım yaptırınca bilgisayara bağlanmayacağı için bakım yapılmamış olarak algılar ve yazı sönmez aklınızda bulunsun Wink[/QUOTE]

ya sönerse
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti power_octavia » 29 Mar 2008, 22:23

eyvallah teşekkürler arkadaşlar araç servisten yeni çıktı 2000km önce zaten kayıştan tutun diğer tüm yağ buji boğaz kelebeği vs.vs  bakımlar yapıldı demekki bilgisayara bağlayıp söndürmemişler.... kendim söndirim bakim skoda kullanalı uzun zaman olmuyor yabancıyım açıkcası bu ikazlara... tekrar teşekkürler

power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 29 Mar 2008, 22:24

sönmez kardeşim arabanın yağ değişim vakti geldiğinde yağını değiştirtir hiç bir işlem yapmazsan sönmez! makine benim yağım değişti ışık yakmayım demez yolunu göstermişsin başka bir türlü eyvallah öylede olur ama illaki arabaya bir şekiilde müdahale etmek gerekiyor benim söylemek istediğim buydu srviste dememin sebebi araca yağının değiştiğinin tanıtılması bunu ister serviste ister sanayide makinası olan bir tamircide yaptırabilirsin bir yolunuda sen yazmışsın istersen böyle yapabilirsin benim anlatmak istediğim arabaya yapılan işlemin tanıtılması gerekliliği
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 29 Mar 2008, 22:29

Servise ayrıca götürcem zaten fırça kaymaya ben idareten 1 haftalığına söndirimde görünce sinirim bozuluyor çünkü..Angry
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 29 Mar 2008, 22:31

power_octavia kardeşim ayrıca bulaşık parlatıcısı taktiği içinde sağol bugün deneme fırsatım oldu gerçekten ışıl ışıl oldu arabam rengi lacivert baya farkettirdi Thumbs%20Up
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 30 Mar 2008, 00:28

[quote="power_octavia"] Servise ayrıca götürcem zaten fırça kaymaya ben idareten 1 haftalığına söndirimde görünce sinirim bozuluyor çünkü..Angry[/QUOTE]

isigi sondurebilirsen haber verirmisin buraya yazda merak ediyorum benim dediğim sekildemi yapacaksın
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti power_octavia » 30 Mar 2008, 02:31

selam
 34 SCU 59 kardeş öle sönmüyor malesef 3 kez denedim.. .servise gidicem bi ara

haberin olsun
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 30 Mar 2008, 02:37

[quote="kale"]power_octavia kardeşim ayrıca bulaşık parlatıcısı taktiği içinde sağol bugün deneme fırsatım oldu gerçekten ışıl ışıl oldu arabam rengi lacivert baya farkettirdi Thumbs%20Up[/QUOTE]

selam

Dostum nedemek bu arada bu yazdığın yorumu Power_octavia teşekkürler adlı konudaki benim yöntemimi deniyip olumlu sonuç alan arkadaşalrın açtığı konuya yorumunu ilave edersen mutlu olurum
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 30 Mar 2008, 02:38

[quote="power_octavia"]selam
 34 SCU 59 kardeş öle sönmüyor malesef 3 kez denedim.. .servise gidicem bi ara

haberin olsun
[/QUOTE]

valla abicim volkwagende hemen oluyor düzeliyor http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/ ... 366.0.html linki tıklarsan arastıra arastıra belki daha mantıklı birsey bulursun
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti power_octavia » 30 Mar 2008, 02:44

Kontak kapalı iken hız ölçerin altındaki seyehat göstergesi sıfırlama düğmesini basılı tutun.

- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.

- Kontağı kapatın.

- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.

bu şekilde denemek lazım demek bide
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 30 Mar 2008, 02:50

valla bole birşey varda benim dediğim gibimi senin dedigin gibimi bilmiyorum ama var ona eminim
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hans35 » 01 Nis 2008, 04:11

[quote="kale"]sönmez kardeşim arabanın yağ değişim vakti geldiğinde yağını değiştirtir hiç bir işlem yapmazsan sönmez! makine benim yağım değişti ışık yakmayım demez yolunu göstermişsin başka bir türlü eyvallah öylede olur ama illaki arabaya bir şekiilde müdahale etmek gerekiyor benim söylemek istediğim buydu srviste dememin sebebi araca yağının değiştiğinin tanıtılması bunu ister serviste ister sanayide makinası olan bir tamircide yaptırabilirsin bir yolunuda sen yazmışsın istersen böyle yapabilirsin benim anlatmak istediğim arabaya yapılan işlemin tanıtılması gerekliliği[/QUOTE]
Manuel olarak hem Insp yazısı hem de oil yazısı söner.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 01 Nis 2008, 04:35

selam

hala söndüremedim nasıl söndürücez bu veleti:) oil yazısıda çıkıor arada
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Nis 2008, 09:59

Oil yazısı çıkıyorsa yağ değişim zamanı gelmiştir. Yağ eksik olsa yağ lambası yanar. Yıllık bakım ve yağ değişim periyotları vag-com üzerinden programlanır ve değişim zamanı yaklaşınca uyarı verir.

Servis bakımı yapıldığında sıfırlanması unutulduysa zamansız da çıkabiliyor.

Günlük km. sayacını sıfırlayan düğmeye araç stop haldeyken basılı tutun ve parmağınızı kaldırmadan aracı çalışıtırın. Araç çalıştığında hala parmağınızı kaldırmadan sağa doğru tık sesinin hissedinceye kadar çevirin (saat ayarlar gibi). INSP veya OIL yazısı kaybolacaktır.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti power_octavia » 01 Nis 2008, 13:44

[quote="irfant"]Oil yazısı çıkıyorsa yağ değişim zamanı gelmiştir. Yağ eksik olsa yağ lambası yanar. Yıllık bakım ve yağ değişim periyotları vag-com üzerinden programlanır ve değişim zamanı yaklaşınca uyarı verir.

Servis bakımı yapıldığında sıfırlanması unutulduysa zamansız da çıkabiliyor.

Günlük km. sayacını sıfırlayan düğmeye araç stop haldeyken basılı tutun ve parmağınızı kaldırmadan aracı çalışıtırın. Araç çalıştığında hala parmağınızı kaldırmadan sağa doğru tık sesinin hissedinceye kadar çevirin (saat ayarlar gibi). INSP veya OIL yazısı kaybolacaktır.
[/QUOTE]

selam bide bu yöntemi deniyelim bakalım denemekten bişi çıkmaz tesekkürler
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir