octavia lastik tavsiyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia lastik tavsiyesi

İleti elegance » 10 Nis 2008, 19:21

[quote="elegance"]165-65r15 octavia 2001 elegance[/QUOTE] ee hani ölçüyü yazdım fiyat yok

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti fmaka » 13 Nis 2008, 17:08

[quote="elegance"][quote="elegance"]165-65r15 octavia 2001 elegance[/QUOTE] ee hani ölçüyü yazdım fiyat yok[/QUOTE]

ben 215 65 16 bridgestone turanza aldım 200 ytl tane adedi.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti elegance » 14 Nis 2008, 16:59

arkadaşlar pirelli p600 nasıl bana 110 dedi satcı michelin e sordum mıchelin energy de165 dedi nasıl bunlar
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 14 Nis 2008, 22:37

[quote="elegance"]arkadaşlar pirelli p600 nasıl bana 110 dedi satcı michelin e sordum mıchelin energy de165 dedi nasıl bunlar[/QUOTE]

Dostum pirelli yi umut arkadaş tavsiye etmiyor bu arada bende mıchelin fiyatına fazla diyorum ben bi üst modelini geçen sene pilot pirimaryi 150 ytl kredi kartına 10 taksit dedi tanesini beşin verdim 110 ytl ye aldım tanesini bana göre fazla o fiyat
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 15 Nis 2008, 00:21

[quote="kadir_"]dunlop lar öyledir ben aracı aldığımda vardı üzerinde çok sinir bozucu tavsiyem mıchelın energy veya pılot premary ben 2. tavsiye ettiğimi kullanıyorum yol tutuşu süper çıt yok güvenle alabilirsin tanesi 110 ytl peşin kartla 150[/QUOTE] kadir bey anlamadım bu octi lastik ebadı 205 değilmi?benim ki continntial 290 ytl tanesi bu bedava gibi geldi bana.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 Nis 2008, 17:56

[quote="kadir_"][quote="elegance"]arkadaşlar pirelli p600 nasıl bana 110 dedi satcı michelin e sordum mıchelin energy de165 dedi nasıl bunlar[/QUOTE]

Dostum pirelli yi umut arkadaş tavsiye etmiyor bu arada bende mıchelin fiyatına fazla diyorum ben bi üst modelini geçen sene pilot pirimaryi 150 ytl kredi kartına 10 taksit dedi tanesini beşin verdim 110 ytl ye aldım tanesini bana göre fazla o fiyat
[/QUOTE]
 kadir o pilot primaryi sordum gecen yıl üretimden kalktı yerine energy var diyor oda 165 ytl dedi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 16 Nis 2008, 01:08

[quote="fmaka"][quote="elegance"][quote="elegance"]165-65r15 octavia 2001 elegance[/QUOTE] ee hani ölçüyü yazdım fiyat yok[/QUOTE]

ben 205 65 16 bridgestone turanza aldım 200 ytl tane adedi.
[/QUOTE]
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti 34SCU59 » 16 Nis 2008, 01:09

orta sınıf normal hızda bir araca bridgestone derim ama araç agır ve hızlı ise yumusak olan ve hızlandıkca yere yapısan michelin alın derim
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti fztmahir » 17 Nis 2008, 00:34

ben aldım ve son derece memnunum.sesten bende şikayetçiydim şimdi epeyce azaldı.michelin primacy hp tavsiye ederim.
fztmahir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Calipso » 17 Nis 2008, 12:04

michelin lastikler gerçekten çokj farklı, çok memnunum ama kaldırımlara yanaşırken dikkat edin yumuşak lastikler
Calipso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 17 Nis 2008, 12:06

Lassa
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 15:48

10  senden  berı  octavıa  arabası  alırım   bu  arabanın  amortosorlerı  serttır  sebebıde  octavıa  bır  vıraj  harıkasıdır  yuksek  suratte  cok  guzel  vırazja  gırer  mercedes  gıbıdır  bu  arabaya  contınental  lastık  takmıslar  bu  seferde  takır  tukur  gidiyorsun  suspansıyon  iyi  değil  gibi gelıyor  ama    sorun  lastıkte uzun  oyolda  beton  yolda  hırr  hırr  dıye   lastık  sesii  bunlar  sizin  sinirlerınızıi  bozar bunu  onlemenın tek  yolu  ya  zıbarttan  izalasyon  yaptır  çamurluk  altlarına   benım  tavsıyem  ıse  sana  mıchellen   yada  kumho  lasık  alaman olacaktır.    bu  lastıkler  hamur  gibi  lastıktır.  bana  dersın  şimdi neden  contınentallerı  mercedeslerde  kullanıyorlar  adi  olsa  enden  taksınlar  dersın   almanya  yollayı  için  gayet  iyi  bır  lastık   zaten  her  yer  dümdüzz  sertilikk  o  yola  yeter .  ama  turkıyede  yolar bozuk  olmasa  bıle   göbeklii  yolumuz  var  siyah  asfalt  yok    tekerlerımıze  uygun  tek  yol  otobanlar  aslında  onlarda  tam değil  ama  neyse  o  yuzden  kumho  yada  mıchelın  al  hamur  gibi  lastıktır  fısır  fısır  gıdersın  vırajta  panter  gibi  tutar  araba  kumhoda  cunkı  esneme derecesı    mıchelınle  aynı  hemen  hemen  mıchelın10  derece  kumho  15   contınenta  30  derece  esneme  sıcaklıgında  bu  yuzden ben  bu  ıkı lastıgı  tavsuızye  ederım  hangısını  al  dersene  kumho  al  derım  ben  sana  mıchelın  15  jant  için 140  kumho 110  120 100  cıvarında  değişir  artık  v  h  t    onları  sen  ne  kadar  suretle  gıderrsen  ona  gore  değişir.  ama  v  serısı  lastık  alma  h  al  yeter  eger  araban  1.8  turbo  değilse gerci   benımkı  1.6  ama  235 e  çıkıyorum  hemde  h  ile  fakat  uzun  sure  gıtmne  lazım  bu  suretle oda  tr  yollarında  yok  h  al  yeter  yani.kumho   h  series  all.  insallah  faydalı  olmustur  dedıklerım  aklında  bır  sekıl  olusturabıldıysem ne  mutlu  bana  hoscakall
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 15:51

10  senden  berı  octavıa  arabası  alırım   bu  arabanın  amortosorlerı  serttır  sebebıde  octavıa  bır  vıraj  harıkasıdır  yuksek  suratte  cok  guzel  vırazja  gırer  mercedes  gıbıdır  bu  arabaya  contınental  lastık  takmıslar  bu  seferde  takır  tukur  gidiyorsun  suspansıyon  iyi  değil  gibi gelıyor  ama    sorun  lastıkte uzun  oyolda  beton  yolda  hırr  hırr  dıye   lastık  sesii  bunlar  sizin  sinirlerınızıi  bozar bunu  onlemenın tek  yolu  ya  zıbarttan  izalasyon  yaptır  çamurluk  altlarına   benım  tavsıyem  ıse  sana  mıchellen   yada  kumho  lasık  alaman olacaktır.    bu  lastıkler  hamur  gibi  lastıktır.  bana  dersın  şimdi neden  contınentallerı  mercedeslerde  kullanıyorlar  adi  olsa  enden  taksınlar  dersın   almanya  yollayı  için  gayet  iyi  bır  lastık   zaten  her  yer  dümdüzz  sertilikk  o  yola  yeter .  ama  turkıyede  yolar bozuk  olmasa  bıle   göbeklii  yolumuz  var  siyah  asfalt  yok    tekerlerımıze  uygun  tek  yol  otobanlar  aslında  onlarda  tam değil  ama  neyse  o  yuzden  kumho  yada  mıchelın  al  hamur  gibi  lastıktır  fısır  fısır  gıdersın  vırajta  panter  gibi  tutar  araba  kumhoda  cunkı  esneme derecesı    mıchelınle  aynı  hemen  hemen  mıchelın10  derece  kumho  15   contınenta  30  derece  esneme  sıcaklıgında  bu  yuzden ben  bu  ıkı lastıgı  tavsuızye  ederım  hangısını  al  dersene  kumho  al  derım  ben  sana  mıchelın  15  jant  için 140  kumho 110  120 100  cıvarında  değişir  artık  v  h  t    onları  sen  ne  kadar  suretle  gıderrsen  ona  gore  değişir.  ama  v  serısı  lastık  alma  h  al  yeter  eger  araban  1.8  turbo  değilse gerci   benımkı  1.6  ama  235 e  çıkıyorum  hemde  h  ile  fakat  uzun  sure  gıtmne  lazım  bu  suretle oda  tr  yollarında  yok  h  al  yeter  yani.kumho   h  series  all.  insallah  faydalı  olmustur  dedıklerım  aklında  bır  sekıl  olusturabıldıysem ne  mutlu  bana  hoscakall
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 15:54

ölçüyü  yanlıs  yazmıssın  195 -65   r:15  91 v dir  o  lastık   ve  contınantal  orjınalındedır  at  onları  arabanın  rotuna  rotılıne  herseyıne  yazık  dırek  gıt  kumho  yada  mıchelın  all  ıkıiside  dediğim  gibi  hamıuur  gıbı  lastık  ama   ben 2000  model  octavıada  bır  ara   kullanmıstım  mıchelın  yumusaktı  ama  vvırajda  bende   kumho  daha  ıyı   dıreksıyon tam  donukken  mıchelın  patiye  koyar  kumhoda  asla  olmaz  kaydırmaazssaın  arabayı 
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 11 Ağu 2008, 15:40

selam  arkadaşlar  ıteye  daha  yenı  üye  oldum   şöyle  bır  göz  atarken  bu  konu  dıkkatımı  cektıii 99  senesınden  berı  octavıa  alırım  arabanın   dezavantajlarından  bırısi   amortısorler cok  ser ıyı  tarafı  vıraja  çok  ıyı  gırıyor  esnemeli  göbeklı  yollarda  altını  vurmuyor  aslında  normal  yollar  için super  bır  yay  sıstemıne  sahip  ama  tr  yollarında   rahatsızlık  verıyor. size  tavsıyem    tabiki  yumusak  lastık  olacaktır   ses   yapar  demiş  bır  arkadasşımız  ama   tam  aksine  yumusak  lastık  ses  yapmaz.  para  harcamak  ıstersenız  fuzuli  yere  hemen  size  mıchellın  alın derım  isim  yapmısş  sadece  bu  lastık  ben   brıdstone  harıcınde  cogu  marka   lastiği  octavıada  kullandım  ama  lassaya  brıdstonela  aynı  dersenız  onuda  kullandım  derım  .  fakat  aralarındakı  en  güzeli  mıchellınle  kumho  idi.  lastık  alnırken  esneme  sıcaklıklarına  bakılır  kar  lastıklerı  mesela  - 20  derecede  esnemeye  baslar  bızım   yaz  lastıklerı  ortalama  mesela  contıneantal  25  derecede  esneme  ozellıgıne  sahıptır  yanı  o sıcaklıkta  tam  performansını  yol  tutusunu  kaymama  patiye  gömmeme  olayını  bu  derrecede  yapar.  lastiğin  işte  burda  yumusaklıgı  ve  performansı   bellı  olur.    size  tavsıyem  kumhodur  kumho  lastiğinin  esneme  derecesi  15  derecedır  mıchellının 10  derece  hangisini  alırsanız  ama  ben  kumho derım fiyatıda  cok  uygun  hemde  cok  saglam.  ama  paranız  cok sa   extradan  aynı  ozellıktekı  lastıge 40  ytl  daha  50  ytl  daha  fazla  verırım  ben  dersenız  mıchellın  alın   bana  mıchellın  fuzuli geldi  arasında  cok  fark  olsa  alınır    kalıtesı  cok  fazla  olsa  kumhodan  alınır  ama   fark  yok  denecek  kadar  az. rodbalanscınızada  gidin  oda  tavsıye  eedecektir    bu  arada  lastıkçi  felan  değilim  sadece  kullanıcıyımm  tarafsız  yazdım  senelerden berı  octavıa  kullanırım  ve  o  arabanın  suspansıyonuna  gidecek  lastık  soyledım size  istersenız  alın  ve  kullanın  gayet  memnnun  kalacaksınız.hoşçakalın

hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 11 Ağu 2008, 15:50

Mesajlarınızı takip ediyorum. İyi güzel yazıyorsun. Çok işimize yarıyor. Kesinlikle kötü algılamanı istemem. Tekrar teşekkür ediyorum. Ama benden size bir öneri, her mesajınızın başına 99 senesinden beri octavia alıp kullandığınızı görüyoruz, okuyoruz. Artık bunu biliyoruz. Yani demek istediğim bunun bilincindeyiz. Başlangıç ve tanıtım yazıları için uğraşmanıza gerek yok. Tekrar bilgileriniz için teşekkür ederiz. Devamını bekleriz.

Wink
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 14 Ağu 2008, 17:52

octaviayı  uzun  sureden  berı  kullanan  bir  sürücü oldugumu  soylemek  amaclı  arızaların cogunun  basımdan  gectiğini  görsünler  dıye  yazıyorum  ınsanlar  baktıklarında  99 olanda 2007  modelı  olanda  sorarsa  sorsun  dıye  ılk  zmanlarda  yazıyım  demiştim   artık  yazmayım  kusura  bakmaEmbarrassed

hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir