kapılardan gelen ses için çözüm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapılardan gelen ses için çözüm

İleti ozgurbeyaz » 13 Nis 2008, 16:32

2006 Octavia elegans aracım var ancak yaklaşık bir yıldır kapılartan gıcırtı geliyor özellikle bozuk yolda çok artıyor. Serviste bir iki defa yağladılar kısa süreli çözüm oldu ancak uzun vadeli bir çözüm için ne yapabilirim. Diğer octavialarda da aynı problem var mı?

ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 13 Nis 2008, 16:57

[quote="ozgurbeyaz"]

2006 Octavia elegans aracım var ancak yaklaşık bir yıldır kapılartan gıcırtı geliyor özellikle bozuk yolda çok artıyor. Serviste bir iki defa yağladılar kısa süreli çözüm oldu ancak uzun vadeli bir çözüm için ne yapabilirim. Diğer octavialarda da aynı problem var mı?

[/QUOTE]

ses kapı menteşesinde mi?  yoksa lastiklerdenmi? eger lastikse  silikonla işi çözdüklerine şahit oldum.arkadaşta megane 2 var onu öyle çözdü.bende de var a5 kasa bende çok bozuk yolda göğüsten ses geliyo başka sese şahit olmadım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kadir_ » 13 Nis 2008, 17:22

o kronik bi çözüm uğraşma bence en az 3-4 kez söktürdüm sol ön kapıyı o yüzden ama çözüm yok olsada kısa süreli oluyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 13 Nis 2008, 19:38

würth ün lastik koruyucusu var hem kışın soğuktan hemde yazın sıcaktan koruyormuş. lastiğin elastikiyetini devam ettitriyormuş. fitilden gelen seside kestiği söylenmişti. ben aldım ama daha denemedim deneyince yazarım. aynı sıkıntı bendede var ama benimki dollby mübarek. her taraftan farklı geliyor.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti kadir_ » 14 Nis 2008, 00:32

[quote="yexplorer"]würth ün lastik koruyucusu var hem kışın soğuktan hemde yazın sıcaktan koruyormuş. lastiğin elastikiyetini devam ettitriyormuş. fitilden gelen seside kestiği söylenmişti. ben aldım ama daha denemedim deneyince yazarım. aynı sıkıntı bendede var ama benimki dollby mübarek. her taraftan farklı geliyor.[/QUOTE]

yorumunu bekliyorum ona göre deneyeyim bende
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 15 Nis 2008, 17:59

kaç kurus bu würth ün bi de ne
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti irfant » 15 Nis 2008, 18:27

Fitilleri silikonla silmek faydalıdır. Ama özel ürünlere para vermeyin. Silikon emülsiyon satılıyor, bir ara Silikon 10 diye bir marka vardı. Nalburlarda satılıyordu, süper ürün. Fitillerin çatlamaması ve uzun ömürlü olması için ara ara sürerim bir bez yardımıyla. Bazen torpido sütü bulaşıyor fitillere, işte o zaman gıcırdıyor deli gibi...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir