Octavia'da Olsa Veya Olmasa Dediğiniz Şeyler?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia'da Olsa Veya Olmasa Dediğiniz Şeyler?

İleti elegance » 27 Nis 2008, 00:33

benim 1.6 sehir dısı 125 000 fln yakıo neyi düşünüyosunki

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti çakıroğlu » 27 Nis 2008, 03:19

Bende 2004 Ambiente plus var.
1- Ön konsol daha estetik dizayn edilebilirdi,aracın dıştan o ihtişamlı görünüşünü içi bence tam tam karşılayamıyor.

2- Çakmaklığa kafayı taktım.Neredeyse arka koltuklara uzatmışlar.mp3 için kullandığım flash belleğimi orada kullanmak oldukça zor oluyor.

3- Farlarının yeterince kaliteli bir görüş sağladığını düşünmüyorum.

4- Kesinlikle olması gerekenden daha alçak.Bırakın köy yollarını, balık sırtı diye tabir ettiğimiz yolların yükseltilerine bile karter  temas ediyor.Anlayamadığım malının durumunu biliyorsun neden bir koruma sacını esirgiyorsun. Hangi versiyonda var bilmiyorum.Benim 2004 te yoktu,İlk işim onu satın almak oldu. Orjinal diye satıyolar ama bilmiyorum, fiyatı 80  ytl idi.

5- Ben de arkadaşlar gibi iyi bir arka görüşü sağlayamadını düşünüyorum.

6- Arka ortadaki o çıkıntı da Çok yüksek ve hiç te kullanışlı değil. 

Bunları söylemekle birlikte şu özelliklerini de görmek lazım...

1-İyi bir Alman teknolojisi,

2-Bence içeriye ses verrmiyor.Rölantide çalışırken devir saatine bakmak ihtiyacı duyuyorum gerçektende,

3- Yakıttan yakınan arkadaşlara pek katılmıyorum bence benzinde de lpg de  de yeterince cimri.lpg de uzun yolda ortalama 125 yakıyor.Daha ne olsun arkadaşlar.Bu araba 207,306,Getz,Clio,Broadway,C3  vs değil,Geçen gün Samsun a giderken hafif rüzgarı da arkama alıp hız denemesi yaptım lpg de 200 ü aşırı zorlanmadan gördüm.bence harika.motorum 1,6,102 hp,Zavoli sıralı  var.

4-Bence kaporta ve iç döşeme - plastik malzemesi yeterince kaliteli.

5- Fiyatına ne demeli,

6- Bagaj hangar gibi.Bence  bu konuda herkes benimle hemfikirdir. Attığın hiçbir şeye hayır demiyor.

Bütün bunları yanyana getirdiğimde OKTİ den vazgeçmem mümkün değil gibi gözüküyo...Ne dersiniz?
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 27 Nis 2008, 04:18

bencede en önemli eksiği yükseklik herşeye altı sürtecek gibi geliyor. muhafaza olmasına ragmen deldim karteri.
motorda şöyle 15-20 hp artsa iyi olur.

bide yeni kasaların konsolu daha güzel geliyor.

bagajına hastayım yatak koy yat
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti akdeniz » 27 Nis 2008, 04:27

şu rüzgar sesi olmasa tam süper olacak( 2004 octavia rider)
akdeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 27 Nis 2008, 17:40

bide ikinci elde fiyatı çabuk düşmese tam süper olacak
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti mnkabe » 27 Nis 2008, 18:34

Aracım 2001 1.9 TDI :  Olumsuz ama çokta rahatsız olmadığım olumsuzlar; geri görüş alanı kısıtlı, ön kapılardan gıcırtı ve rüzgar sesi geliyor.Bunun yanında performans'ı  dizel ve tork 250 nm  olduğundan mükemmel, yakıtı inanılmayacak kadar tutumlu.Dijital klima ve sunroof var daha ne olsun.

mnkabe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Nis 2008, 12:05

[quote="OKTAVİACI"]bide ikinci elde fiyatı çabuk düşmese tam süper olacak[/QUOTE]

Fazla reklam ve müşteri memnüniyet çalışmaları ile hak ettiği yeri bulur diye düşünüyorum.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 29 Nis 2008, 18:21

A5 için uzaktan kumanda ile kaputu açma tuşu son derece lüzumsuz. Çünkü tam çalışmıyor. Elinde eşya var aracını uzaktan kumanda ile bagaj düğmesine 2 saniye basıyorsun. Bu arada yük ellerinde parmağınla zor bela basıyorsun tık diyor kapak hafif yerinden oynuyor. Ama kalkmıyor çünkü liftback sistem buna uygun değil. VW nin jetta için olan özelliği aynen bu araca koymuşlar.
Daha bitmedi siz elinizde o yüklerle aracınızın yanında olmak zorundasınız ve tık sesi gelir gelmez kapağı elinizle kaldırmak zorundasınız. Yoksa kazara 1 sn gecikseniz hemen kendini emniyete alıyor. Madem elimle kaldıracağım ve bunu 1 sn gibi kısa sürede yapmak zorundayım bu özellik niye var anlamıyorum.

Zaten bu düğme olmasa bile bunu elle daha kolay ve hızlı yapabiliyorum.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 29 Nis 2008, 18:24

Benim arabada biraz frenler yetersiz kalıyor onun haricinde şuda olsaydı diyeceğim birşey yok..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 29 Nis 2008, 18:31

[quote="isnilgiz"]A5 için uzaktan kumanda ile kaputu açma tuşu son derece lüzumsuz. Çünkü tam çalışmıyor. Elinde eşya var aracını uzaktan kumanda ile bagaj düğmesine 2 saniye basıyorsun. Bu arada yük ellerinde parmağınla zor bela basıyorsun tık diyor kapak hafif yerinden oynuyor. Ama kalkmıyor çünkü liftback sistem buna uygun değil. VW nin jetta için olan özelliği aynen bu araca koymuşlar.
Daha bitmedi siz elinizde o yüklerle aracınızın yanında olmak zorundasınız ve tık sesi gelir gelmez kapağı elinizle kaldırmak zorundasınız. Yoksa kazara 1 sn gecikseniz hemen kendini emniyete alıyor. Madem elimle kaldıracağım ve bunu 1 sn gibi kısa sürede yapmak zorundayım bu özellik niye var anlamıyorum.

[/QUOTE]

Roomster'da da durum aynı, buun tek avantajı, işin bittikten sonra bagaj kapağını kapatınca otomatik olarak kilitlenmesi, başka esprisi yok.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti isnilgiz » 30 Nis 2008, 02:39

İyi ama iki sanıye basılı tutma yerine açma veya kapama düğmesine basmak kısa zaman alır bence.
Ayrıca şimdi aklıma geldi içerdeki tüm kapıları kilitleme düğmesine basıyorsunuz ama hangi kapı olursa olsun iki kere kolu çektiniz mi o kapı yine açılıyor. Zaten arkada 2-3 yaşında çocuğunuz varsa bunu kısa bir yolculukta bile 50 kere çekiyor  ve kapıyı açıyor. Eski Hyundai accentlerde bile kilit düğmesini kapatınca kapı açılmasını engelleyen mekanizma var ama bizim elgancelarda bile bu tam konulmamış. Tabi burda bana sakın "çocuk kilidini kullan sen de" demeyin çocuk kilidini kullanacaksam ordaki merkezi düğmeyi ne yapayım ya da bu arabanın adı niye elegance?  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti formenci » 30 Nis 2008, 12:39

az yaksa yeter
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murtymul » 28 May 2008, 18:59

[quote="isnilgiz"]A5 için uzaktan kumanda ile kaputu açma tuşu son derece lüzumsuz. Çünkü tam çalışmıyor. Elinde eşya var aracını uzaktan kumanda ile bagaj düğmesine 2 saniye basıyorsun. Bu arada yük ellerinde parmağınla zor bela basıyorsun tık diyor kapak hafif yerinden oynuyor. Ama kalkmıyor çünkü liftback sistem buna uygun değil. VW nin jetta için olan özelliği aynen bu araca koymuşlar.

[/QUOTE]

açılma konusunda sana katılıyorum ama güvenlik açısında sadece bagajı açıp kapatman gereken bi yerde işine yarıyor ve mesela o şekilde açtın bagajı ve alıcaklarını alıp kapattığında otomatik olarak kitliyo kapıları yani elinde poşetler varken bi dah aanahtarla kapamak zorunda kalmıyosun
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviacı » 28 May 2008, 19:11

ben octaviamdan son derece memnunum ben de arabayı ilk aldıgımda karteli deldim sona koruma taktırdım şimdi bag bahce geziyorum hafta sonu geri görüs sorunbu var onuda park sensörü dicez başka care yok .arabada tek uyuz oldugum seyhoparlor cızırtı yapıyor
octaviacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 28 May 2008, 19:13

Bizim octiler standartta mercekli far olsa bence cok güzel olurdu.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 29 May 2008, 18:57

[quote="octaviacı"]ben octaviamdan son derece memnunum ben de arabayı ilk aldıgımda karteli deldim sona koruma taktırdım şimdi bag bahce geziyorum hafta sonu geri görüs sorunbu var onuda park sensörü dicez başka care yok .arabada tek uyuz oldugum seyhoparlor cızırtı yapıyor[/QUOTE]

hoperlörleri değiştir ben 120 ytl ye değiştirdim ön arka fıstık gibi şimdi zaten orjinalinde marka felanda yazmıyor:)

Mercek far standarta olsa gerçekten iyi olurdu hatta xenon
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti bildiricihan » 16 Eyl 2010, 13:08

XENON YOK
CAM TAVAN YOK
ARKA DİZ MESAFESİ BENCE YETERSİZ
VİTES ARALIKLARI BİRAZ UZUN
AMA YİNEDE HARİKA BİR ARAÇ:)
Kullanıcı avatarı
bildiricihan