A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

İleti isnilgiz » 29 Nis 2008, 00:32

Arkadaşlar vagcom kablosuyla aracıma yapabildiklerim şunlardır.
Kullanıcılara yardımcı olması açısından gelen sorulara memnuniyetle cevap veririm.
- Uzaktan kumanda ile açmada "ding" , kapamada ise "ding ding"sesi
- Yukarıdaki aynı fonksiyonları anahtarla da  yapabilme fonksiyonu
- 15 km hızı geçince kapıların otomatik kilitlenmesi ( ancak anahtar çıkarılmazsa kapılar açılmadığından bunu bilmeyen yolcular kapı kolunu kırarcasına zorlayınca bunu iptal etmek zorunda kaldım)
- Arkada tek sis farı olmakla birlikte bunu iki tane yaptım
- Emniyet kemerini tak mayınca öten sesi iptal ettim
vagcom cihazıyla değil ama klimatronik düğmelerinden ortadaki tuşun üst böşmesine tek basmayla klimayı açma kapama fonksiyonu ekledim.

Yine cihazla yapılan kurcalamalarda çıkan ilginç sonuçlar:
-Aracın ekran kilometresi ile bilgisayardaki km de yaklaşık 5 km lik fark var. Sanırım bunda kış lastiklerinin çapı etkili oldu.
- Yağın kalitesini derce olarak gösteriyor.
- Kalan depodaki benzini litre olarak gösteriyor.
- Kalan servis günlerini gün olarak gösteriyor.
vs vs

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 29 Nis 2008, 00:35

iyi yapmıssın LOLLOL

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 00:36

ekranda hızı nasıl çıkarıyorsun bizim arkın a3 undede varda ben anlamadım ekranda hız nasıl çııyor.bide zaten econ tusuna basınca klima devredısı kalıyor
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Nis 2008, 00:37

bunların hepsini bilgisayar ve program yardımı ile mi yaptın?
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 29 Nis 2008, 00:52

Galiba bir açıklamada yanlışlık yapmışım. Ekrandaki km den kasdım yapılan toplam km idi. Örneğin ekranda 16800km yazıyor ama bilgisayarda 16805 km yazıyor. Yalnız o hızı gösterme işini zaten klima düğmeleri üzerindeki ekranda da daha önce yapmıştım, öndeki gösterge panelinde anolog gördüğüm hızı klima düğmesinde dijital olarak görebiliyordum. onun için vag kablosuna gerek yok. Klima tuşu fonksiyonlarıyla yapabliyorsunuz. Sadece ben daha sonra sıkıldım ve bunu iptal ettim. Ayrıca bunu bilgisayarda yapabiliyorsunuz ama ama kablo araca takılı iken aracın hareket etmesi ve sizin o anda bilgisayar ekranında ayrıntılı bilgileri görmeniz mümkün ben bu işin yenisi olduğum için şu an denemedim ama statik kontrollerde giden yakıt miktarı, akan hava miktarı basınç oranları vs hepsini görebiliyorsunuz. Bunu ilerde deneyeceğim.
Diğer sorulara gelince bilgisayarda internetten yüklenen vag 704 ile yaptım. kabloyu ABD den bir arkadaşıma getirttim. Kablo biraz pahalı geldi ama aldığım zevkin karşılığını fazlasıyla verdi şimdilik. Faturalı alınca programda lisanslı olarak çalışıyor. Yani şu Çin malı ürünlerin çıkardığı sorunları çıkartmıyor. İntenetten ürünü satan firmanın destek hizmetlerinden yararlanıyorum. Briskoda.net e girmenizi tavsiye ederim. Vagcom bölümünde sebastian rumuzlu bir arkdaş var çok yardımcı oluyor.
Cihazla Hali hazırda komforlu kodlamada çıkan ufak bir arızayı sildim. Yani çok güzel arıza testi taraması da yapıyor. 
Ayrıca kurcalarken aracın cam suyu seviyesini uyaran mekanizmayı çalıştırdım, sanırım fren balatası incelmesini uyaran kodu da buldum bunları başarabilirsem sizlere açıklar, yine yardımcı olması açısından yukarıdaki özelikleri yakınımdaki arkadaşlara zaman ve talep olması ve de sorumluluğu talep eden ait olmak üzere eklemeye de çalışırım
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 00:58

valla baya güzel alet almışsın.ama bana yol bilgisayarında dijital olarak hızı gösterme şeklini bulursan çok sevinirim
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 29 Nis 2008, 00:58

Pardon mxengine kardeş econ klimayı devre dışı bırakmıyor aslında econa basınca klima düğmlerindeki fonksiyonlar çalışıyor. Bildiğiniz gibi skoda klimatroniğinde klimayı açınca veya ön cam buğu fonksiyonunu açınca vs klimayı geri kapatmak için en soldaki tuşu geriye doğru birkaç defa çevirmeniz gerekebiliyor. Ama aynı parçalardan oluşan VW araçlarında bu fonksiyon klima üçlü düğmesinin ortada olanının üst iki yarım parçadan oluşan üst kısmına basınca siz ne açmışsanız açın tüm düğmeler otomatik olarak kapanıyor. İlginçtir ki bu özellik skodada var ama adamlar orada üçkağıtçılık yapmışlar bu düğmenin çalışmaması için içine tırnak eklemişler. Ben bu tırnağı kestim şimdi bu fönksiyon benim araçta da var. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 29 Nis 2008, 01:01

Tamam biraz kurcalamam lazım ama Burada evimin önü bunlar için pek müsait değil insanlar tuhaf tuhaf bakıyorlar. İlk fırsatta araştırmaya çalışırım.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 01:03

valla nasıl yapıldıgını bulursan çok sevinirim bide bende aracımı kurcalarken birşey keşfettim econ ile auto tuşlarına aynı anda baslılı tutunca derece kelvine dönüşüyor galiba bu özellik bütün vw grup araçlarında var arkadaşımda 2002 passat var tek bölgeli dijital klimalı ondada aynısı oluyorTongue
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 01:04

bide tırnagı nasıl iptal ettin klima panelinimi söktun yada baskı ilemi kırdın Smile
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 29 Nis 2008, 01:05

Kelvin mi fahrenight mıydı? Ya da aralarında bir fark var mı?

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 01:09

fahrenaght pardon kelvin 0 derece 273 kelvin pardon kafam fizikde kalmış
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 29 Nis 2008, 01:11

oluyor.. Mavi Hava Düşürme ve ECON aynı anada basınca oluyor..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 01:11

bu resimdeki kapama dügmesinden bahsediyorsunuz degilmi vw de off var skodada yok
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 29 Nis 2008, 01:14

Kodlar

işte tüm liste :
1 Fallo in the system - visualized like Diagnostic Trouble Code (DTC)

2 digital Value of the sensor of inner temperature, in headliner

3 digital Value of the sensor of inner temperature, in the instrument panel

4 digital Value of the sensor of temperature of the conduit of the cold air generator

5 digital Value of the sensor of temperature (atmosphere) outer of the air, forward

6 digital Value of the sensor of temperature (atmosphere) outer of the air

7 Digital Value of the sensor of room temperature in the ventilator of the cold air

8 digital Value of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature (grid)

9 Value delta of the regulator of the temperature (grid)

10 specified Value not corrected of the regulator of the temperature (grid)

11 digital Value of the potentiometer of the motor of the central grid

12 specified Value of the central grid

13 Digital Value of the potentiometer of the motor of the fin of Footwell/Defroster

14 specified Value of the grid of the pies/descongelador

15 digital Value of the potentiometer of the motor of the grid of the air flow

16 specified Value of the grid of the air flow

17 Speed of the vehicle (km/h)

18 real Voltage of the ventilator (volts)

19 specified Voltage of the ventilator of the cold air (volts)

20 Voltage of the compressor of the air acondicionado("embrague "of the A.A.) (volts)

21 Number of occurrences of low tension, not-transitory

22 Condition of the cycle of the switch of high pressure of the coolant of the A.A.

23 Cycles of the switch of high pressure of the coolant of A/c

24 Cycles of the switches, absolute not-fluctuated

25 A/D Value, of the switch of the "reduction ratio"

26 A/D Value, of the pilot of the temperature of the cooling liquid of the motor (ECT)

27 Speed Of Motor (RPM)

28 nonavailable

29 Speed of the compressor of the A.A. in RPM (equal at the engine speed x 1.28)

30 Version of software

31 nonavailable

32 Accountant of failures of the potentiometer, the regulator (grid) of the temperature

33 Accountant of failures of the potentiometer, central grid

34 inferior Accountant of failures of the potentiometer, grids (pies/descongelador)

35 Accountant of failures of the potentiometer, grids of air flow

36 the value of the return, for the aim of maximum cold, of the potentiometer of the motor of the regulator (grid) of the temperature

37 the value of the return, for the aim of maximum heat, of the potentiometer of the motor of the regulator (grid) of the temperature )

38 the value of the return, for the aim of maximum cold, of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature of the grid central

39 the value of the return, for the aim of maximum heat, of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature of the grid central

40 the value of the return, for the aim of maximum cold, of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature of the inferior grid (foot-de-icer)

41 the value of the return, for the aim of maximum heat, of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature of the inferior grid (foot-de-icer)

42 the value of the return, for the aim of maximum cold, of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature of the grid of the air flow (G 113) 43 the value of the return, for the aim of maximum heat, of the potentiometer of the motor of the regulator of the temperature of the grid

44 Accountant of cycle of operation of vehicle 45 calculated inner Temperature (internal software, in digits)

46 outer Temperature (atmosphere), leaked, for the regulation (internal software)

47 outer Temperature (atmosphere), without filter, (internal software,
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ardabey » 29 Nis 2008, 01:15

[quote="mxengine"]fahrenaght pardon kelvin 0 derece 273 kelvin pardon kafam fizikde kalmış[/QUOTE]
Tekrar dereceye nasıl çevirdin?(benimkide fahrenayt gösteriyorda)
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 29 Nis 2008, 01:15

: klimanın çalışır durumda olup olmaması önemli değildir
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 29 Nis 2008, 01:15

[quote="ardabey"][quote="mxengine"]fahrenaght pardon kelvin 0 derece 273 kelvin pardon kafam fizikde kalmış[/QUOTE]
Tekrar dereceye nasıl çevirdin?(benimkide fahrenayt gösteriyorda)
[/QUOTE]

gene aynı taktik econ ile auto ya basılı tut 2 sn
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir