A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

İleti mxengine » 16 Arl 2008, 17:10

bilgiler için çok teşekkürler bu işlemi gerçekleştrip fotograflı bir konu açacam

mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 16 Arl 2008, 18:00

Aslında bu forumda başka yerlerde resimlerini vermiştim ama şimdi ben de bulamıyorum. Tuhaf olan yanı bilgisayarımda da yok. Üç ayrı bilgisayarda çalışınca bilgi bolluğu yerini bulamamaktan dolayı yine bilgi darlığına dönüşüyor. Ama bulur bulmaz buraya koyarım.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 16 Arl 2008, 19:09

Ardaşlar bütün aracı sökmeyi becerdim üst havalandırma klimatraconic ama malesef cok üzüldüm aldıgım mini iso kablosu teyibime olmadı aracım ile uyumsuzmuş
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 17 Arl 2008, 00:46

ismail bey öncelikle klima on-off tuşu paylaşımınız için teşekkürler bende yapmıştım sizin tarifiniz üzerine süper bişey oldu bu arada biraz yorduk sizi ama bir sorumda benim olacak size.. Benim sorum geri vitese taktığımda yolcu taraf dış dikiz aynasının yeri göstermesi için vag-com cihazında hangi kodla aktif etmem gerekiyor bunu öğrenebilirsem memnun olurum.saygılarımla

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti isnilgiz » 17 Arl 2008, 02:54

[quote="tivoli"]

ismail bey öncelikle klima on-off tuşu paylaşımınız için teşekkürler bende yapmıştım sizin tarifiniz üzerine süper bişey oldu bu arada biraz yorduk sizi ama bir sorumda benim olacak size.. Benim sorum geri vitese taktığımda yolcu taraf dış dikiz aynasının yeri göstermesi için vag-com cihazında hangi kodla aktif etmem gerekiyor bunu öğrenebilirsem memnun olurum.saygılarımla

[/QUOTE]
Tivoli kardeş bunu daha önce bir yerde cevapladım diye biliyorum ama size kesinkes söyleyebileceğim şey bu özelliğin bizim araçlarda olmadığıdır. Yalnızca elektrikli ve hafızalı koltukları olan octilerde bu özelliğin tümleşik parçası olarak çalışıyor. Biraz tuhaf ama malesef böyle. Hatta vag com programında bile bu özelliği aktive etmeye kalkarken coding kısmında ve parantez içerisinde "only with seat memory" yazıyor. Olsaydı şimdiye kadar ben de çalıştırmıştım inanın bana ama olmuyor.

Kalın sağlıcakla......
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 17 Arl 2008, 14:50

isnilgiz dostum burda anlatılan ve yazılanları derleryıp duzenleyıo bayramda bır vagcom lu laptop ıle yapmayı planlıyordum ama büyük bir şok ile karşılaştım sadece otomatık kılıtleme mekanızmasını aktıf yapabıldım.
frenlerın ani  basılmalarda çift yanması ikinci sislambası aktıf olması

vb özellikleri yapamadım.bunları bana ve benm gıbıler ıcın resımlı anlatım yapabılırmısınız?

gerekırse maıl adresımı vereyım oraya yollarsanız memnunolrum.

teşekkrler

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 17 Arl 2008, 19:18

Merhaba

Yapayım da şöyle bir durum var. Bilindiği üzere benim aracta navigasyo özelliği olan bir cihaz vardı. Ona yazılım yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü başarılı olamadım. Ama eninde sonunda başaracağım da beni asıl etkileyen bu işleri yaparken evimin önü çok giden gelenle dolu. Sanki "adama bak işi gücü arabanın içinde diyorlar" gibime geliyor. Aslında size verdiğim bilgilerin %90 ını memleketimde (Sakarya) evimin ününde yaptım. Orası dışarıya duvarlarla kapalı ve aracı gece bile o haliyle bırakabiliyordum. Bilgisayara bağlamak sorun olmuyordu. Burası öyle değil malesef. Bizim binada bir tek ben uğraşınca bu işlerle, bir  de malum akşam erken oluyor. İçerde laptop ve cihaz ışıkları dışardan armut gibi belli oluyor.

Ne olacak demeyin yaş ve meslek bu işlerde önemli oluyor. Muhtemelen benim yazdıklarımı okuyanların belki de tamamından yaşça daha büyüğüm. Beni anlayın. Gecikmeli cevapların da sebebi budur. Bu samimi itirafımdır. 

Ha bu arada bayramda memlekette sis farlarını arkadan bir kontrol ettim. Bana iki tane çirkin gözüktü. Hakikaten sanki frene basılmış gibi duruyordu Ben de birini kapattım. İlave bilgi; sis farını sağa veya sola yerleştirebiliyorsunuz.

Ama fırsat bulur da yapabilirsem sizin için resimleri koyacağım.

Kalın sağlıcakla   

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti sondost » 17 Arl 2008, 22:52

ismail dost senin yaptığın güzelleiği servisteki yetkililer parayla bile yapmıyor herşey için sana teşekkür ederim . peşindeyim ...
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 17 Arl 2008, 23:28

[quote="isnilgiz"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]
Tivoli kardeş bunu daha önce bir yerde cevapladım diye biliyorum ama size kesinkes söyleyebileceğim şey bu özelliğin bizim araçlarda olmadığıdır. Yalnızca elektrikli ve hafızalı koltukları olan octilerde bu özelliğin tümleşik parçası olarak çalışıyor. Biraz tuhaf ama malesef böyle. Hatta vag com programında bile bu özelliği aktive etmeye kalkarken coding kısmında ve parantez içerisinde "only with seat memory" yazıyor. Olsaydı şimdiye kadar ben de çalıştırmıştım inanın bana ama olmuyor.

Kalın sağlıcakla......
[/QUOTE]

Sizin aracınız 2006 tiptronic'ti hatırladığım kadarıyla benimde aklımdan 2005 sonrası modellerde var herhalde diye geçmeye başlamıştı ki cevabınız geldi neyse varsın ayna ayarı olmadan elegance'ın keyfini çıkarmaya devam edelim. Bu arada kullanım kitapçığında dikiz aynasının karartma düğmesine basılınca dış dikiz aynalarınında karartmasının aktif hale geldiğini yazıyor kendi aracımda karartmayı devreye soktuğumda dış dikiz aynalarında iç dikiz aynasındaki gibi ışık yansıdığı anda yeşilimsi bir kararma göremiyorum ancak gündüz renksiz olarak görünen dış aynaların yüzeyi geceleri açık kahverengiye çalıyor arkadan gelen araçların farlarıda fazla rahatsız etmiyor bu durum sizde de aynımı oluyor? acaba dış dikiz aynalarında karartma gerçekten varmı? yoksa dış aynalar colormatic gibi birşeymi? saygılarımla
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilgazdr » 18 Arl 2008, 02:29

Öncelikle İsmail bey size araç ile ilgili uğraşılarınızı bize aktarmak için ayırdığınız zaman için teşekkür ediyorum.Biz çoğunu yapamasakta dışardan izlemek bile heycan veriyor...Smile

İkinci olarak tivoli bey;Sizin dediğiniz yan aynalar ile ilgili özellikler malesef A5 Octilerde yok.Kullanma klavuzunu okuyunca bende heycanlanmıştım ama sonuç tam bir hayal kırıklığı.Sanıyorum o donanımlar TR'de olmayan üst donanımlı araçlarda var. 
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 18 Arl 2008, 02:29

[quote="tivoli"][quote="isnilgiz"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]

Kalın sağlıcakla......
[/QUOTE]

Sizin aracınız 2006 tiptronic'ti hatırladığım kadarıyla benimde aklımdan 2005 sonrası modellerde var herhalde diye geçmeye başlamıştı ki cevabınız geldi neyse varsın ayna ayarı olmadan elegance'ın keyfini çıkarmaya devam edelim. Bu arada kullanım kitapçığında dikiz aynasının karartma düğmesine basılınca dış dikiz aynalarınında karartmasının aktif hale geldiğini yazıyor kendi aracımda karartmayı devreye soktuğumda dış dikiz aynalarında iç dikiz aynasındaki gibi ışık yansıdığı anda yeşilimsi bir kararma göremiyorum ancak gündüz renksiz olarak görünen dış aynaların yüzeyi geceleri açık kahverengiye çalıyor arkadan gelen araçların farlarıda fazla rahatsız etmiyor bu durum sizde de aynımı oluyor? acaba dış dikiz aynalarında karartma gerçekten varmı? yoksa dış aynalar colormatic gibi birşeymi? saygılarımla
[/QUOTE]

Benim aracı kastediyorsanız triptronik değil 102 hp a5 düz vites. Ayna hakkında şunu söyleyebilirim. Skodanın küçük bir hilesidir de bu ayrıca. Kullanım klavuzları (örneğin A5 ler için) ortak çıkarılmaktadır. Orada bir araçta aolabilecek bütün özellikler dahil edilmiştir. Ama bazıları kırmızı başlıklı  yazılarla yazılmıştır ve ön açıklamada bunar sizin aracınızda olmayabilir diye bir açıklama konmuştur. Ama bu klavuzdakilerin belki de tamamı dünyanın bir ülkesindeki octaviaya monte edilmiştir ve burası kesinlikle Türkiye değildir. Benim bildiğim a5 lerde Türkiye' deki clasic, ambient ve eleganceların hiç birinde kararan yan ayna yoktur. Klavuzdaki bilgiler bu anlamda bir tercüme işidir ve Türkiye için bu fonksiyonlar göre özel bir ayıklama yapmaya Yüce oto tenezzül etmemiştir.
Ayırca size bir ilave bilgi vereyim aaracın beyninde cam suyu deposunun su seviyesi uyarısını içeren özellik bulunmaktadır ama bizim araçlara böyle bir sensör ve kablolama konulmadığı için bu özellik çalışmaz. Halbuki bu klavuzda bulunmaktadır. Ben bunu vag comla aktive ettim ve çıkan sonuç, silecek suyu deposunda su olsa da olmasa da ekranda devamlı bir uyarı vermiştir. Ama bu özelliğin bizim octilere konmadığını ama far suyu deposu olan fabialara ise konduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Bu anlamada fabianın far suyu donanımlısının bizim elegance lardan daha elegance olduğunu söyleyebilirim.
Kalın sağlıcakla 

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 18 Arl 2008, 12:25

bir ara bende merak edip bakmıştım silecek suyu deposunun alt tarafına doğru monte edilmiş bir sensör mevcuttu bende bundan dolayı suyu eksiltip deneme yapmamıştım içime kurt düştü şimdi bugün suyu eksiltip deneyeyim.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 18 Arl 2008, 12:32

bende su yokken uyarı gelmemişti biz denedik.sonuç olumsuz.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 18 Arl 2008, 12:34

[quote="isnilgiz"]

Merhaba

Yapayım da şöyle bir durum var. Bilindiği üzere benim aracta navigasyo özelliği olan bir cihaz vardı. Ona yazılım yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü başarılı olamadım. Ama eninde sonunda başaracağım da beni asıl etkileyen bu işleri yaparken evimin önü çok giden gelenle dolu. Sanki "adama bak işi gücü arabanın içinde diyorlar" gibime geliyor. Aslında size verdiğim bilgilerin %90 ını memleketimde (Sakarya) evimin ününde yaptım. Orası dışarıya duvarlarla kapalı ve aracı gece bile o haliyle bırakabiliyordum. Bilgisayara bağlamak sorun olmuyordu. Burası öyle değil malesef. Bizim binada bir tek ben uğraşınca bu işlerle, bir  de malum akşam erken oluyor. İçerde laptop ve cihaz ışıkları dışardan armut gibi belli oluyor.

Ne olacak demeyin yaş ve meslek bu işlerde önemli oluyor. Muhtemelen benim yazdıklarımı okuyanların belki de tamamından yaşça daha büyüğüm. Beni anlayın. Gecikmeli cevapların da sebebi budur. Bu samimi itirafımdır. 

Ha bu arada bayramda memlekette sis farlarını arkadan bir kontrol ettim. Bana iki tane çirkin gözüktü. Hakikaten sanki frene basılmış gibi duruyordu Ben de birini kapattım. İlave bilgi; sis farını sağa veya sola yerleştirebiliyorsunuz.

Ama fırsat bulur da yapabilirsem sizin için resimleri koyacağım.

Kalın sağlıcakla   

[/QUOTE]

eger imkaanınız oldugu surece zaman zaman yaptıgnız calışmaları resımlı yaparsanız benm sıkıntıma merhem olursunuz.

ilginize teşekkrler.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 18 Arl 2008, 19:32

Peki arkada diğer stopda sis lambası ampulu ve tesisatı yokken nasıl oluyor bu iş anlamadım doğrusu.2008 elegance a5
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti aaras95 » 18 Arl 2008, 23:43

Bende kullanım kılavuzunda silecek suyu göstergesini okumuştum. Ancak su bitmiş arabada tık yok. Hatta sensör arızalandı sanıp bir de servise gidecektim.:)
aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 19 Arl 2008, 03:02

[quote="octopus"]Peki arkada diğer stopda sis lambası ampulu ve tesisatı yokken nasıl oluyor bu iş anlamadım doğrusu.2008 elegance a5[/QUOTE]

Tesisat da var ampul de. Sadece aktif değil.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir