A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

İleti skodacı » 23 May 2008, 21:18

[quote="skodacı"][quote="isnilgiz"]Arkadaşlar vagcom kablosuyla aracıma yapabildiklerim şunlardır.
Kullanıcılara yardımcı olması açısından gelen sorulara memnuniyetle cevap veririm.
- Uzaktan kumanda ile açmada "ding" , kapamada ise "ding ding"sesi
- Yukarıdaki aynı fonksiyonları anahtarla da  yapabilme fonksiyonu
- 15 km hızı geçince kapıların otomatik kilitlenmesi ( ancak anahtar çıkarılmazsa kapılar açılmadığından bunu bilmeyen yolcular kapı kolunu kırarcasına zorlayınca bunu iptal etmek zorunda kaldım)
- Arkada tek sis farı olmakla birlikte bunu iki tane yaptım
- Emniyet kemerini tak mayınca öten sesi iptal ettim
vagcom cihazıyla değil ama klimatronik düğmelerinden ortadaki tuşun üst böşmesine tek basmayla klimayı açma kapama fonksiyonu ekledim.

Yine cihazla yapılan kurcalamalarda çıkan ilginç sonuçlar:
-Aracın ekran kilometresi ile bilgisayardaki km de yaklaşık 5 km lik fark var. Sanırım bunda kış lastiklerinin çapı etkili oldu.
- Yağın kalitesini derce olarak gösteriyor.
- Kalan depodaki benzini litre olarak gösteriyor.
- Kalan servis günlerini gün olarak gösteriyor.
vs vs

[/QUOTE]

bunların hepsi doğrumu?HAYIR...
[/QUOTE]

YAĞIN KALİTESİNİ DERECE OLARAK NASIL GÖSTERİYOR?

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 24 May 2008, 00:38

[quote="fmaka"]isnilgiz
klima düğmeisni kırmayı cesaret edemediğim için yapamadım ancak elimde birkaç çalışma numaraları var onları bu klima düğmelerine basarak yapabilirmiyim yoksa illa serviste bilgisayara bağlanmalımı?

mesela

2. sis farının çalışır hale gelmesi control 9

emniyet kemeri uyarısınn sılınmesi17

güvenlik seviye ayarları46 kilit vs.vs

bunları ben vagcom olmadan yapabilirmiyim?

teşekkürler
[/QUOTE]

Ben yaptım İsnilgize birkez daha teşekkürler hiç korkacak bir durum yok.İsterse kırılsın giderim doguş otoya orj golf ün klimasının parçasını alırım onu takarım dedim 10 ytl dir dedim düğme ve o cesaretle yaptım bu gun hiç bir problem yok.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 26 May 2008, 13:22

Skodcı kardeş yağın kalitesini anladığım kadarıyla 1,2,3 derece olarak gösteriyor. 1. si en kaliteli derece, 3 üncüsü en düşük kalite. Benimkinde 2 gösteriyordu. Tabi bu derecenin ne  derece gerçekçi olduğu ayrıca tartışılabilir ama aslına bakarsanız araçlarda bunun gibi ortalama ölçü veren o kadar çok özellik var ki,  örneğin yol bilgisayarının gösterdiği mevcut yakıtla gisilecek vs
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 20 Haz 2008, 17:20

[quote="mxengine"]valla nasıl yapıldıgını bulursan çok sevinirim bide bende aracımı kurcalarken birşey keşfettim econ ile auto tuşlarına aynı anda baslılı tutunca derece kelvine dönüşüyor galiba bu özellik bütün vw grup araçlarında var arkadaşımda 2002 passat var tek bölgeli dijital klimalı ondada aynısı oluyorTongue[/QUOTE]Shockedkelvine dönüşüyor ???anlamadım bunu açıklarmısınız arkadaşım.ayrıca bu bahsedilenler hız göstergeler klimadaki ve diğer özllkler a4 kasa octilerede olur mu?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aaras95 » 24 Haz 2008, 00:09

Klima açma kapama işini bugün hallettim. Gerçektende süper oldu. Tek dokunuşla klimayı açıp kapatabiliyorum.
aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti munci » 25 Haz 2008, 13:43

Merhaba yeni octavia A5 kullanıcı oldum kısa bi süre önce ...Aracı daha yakından tanımak icin bu forum sitesinde geziniyordum.Cok ilginc ve bi okadarda ise yarayacak ve arac hakkında vay be dedirtecek bilgiler buldum .Herkese tesekküler...Burada anlatılan klima sistemine OFF dugmesi olayını hemen denedim ve acıkcası skoda bu dügmeyi iptal ederek ve üstüne üstlük parasını alıp sistemi yerlestirip birde düymeyi gizleyerek ne yapmaya calıstıgını anlamıs degilim.Ama neyseki su an klimamın bir OFF düğmesi oldu... Birde mail adresimi versem bana VAG-COM 704.1 programının linkini mailime gönderebilecek birileri varmı acaba.Lütfenn birde o yazılım ve kablosunu temin edip araca neler yapabilirim birazda onlarla ilgilenmek isterim...abdullahpoyraz@gmail.com mail adresim linki gönderecek yardımsever skoda sever bir kisi aranıyor...
munci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 25 Haz 2008, 14:39

Munci kardeş
Hoşgeldin. Dediğin programı bizzat kullanıyorum. Yalnız sorduğun soruların cevabı genel olarak yukarıda verilmiş gibi.

Bu kabloyu USA dan getirttim. oradan gelirse propgramla tümleşik olarak çalışıyor ve otomatik olarak program lisası veriliyor. Ucuza Çin malları da var lisans konusunda garanti verilmiyor. 

Ayrıca gittigidiyor sitesinde bu cihazdan satan bir kişi vardı vagcom kablosu diye araştırırsan bulabilirsin dedim ama orada da kalmamış şimdi öğrendim ama sen yine de arada bir kontrol et.

704.1 son versiyon idi, şimdi 805 release beta (VCDS) diye son versiyonu çıktı, ama kablo orjinal olmalı kanımca. O da yaklaşık 250 dolardan başlıyor.

İlgili site ross-tech.com

Hadi kolay gelsin...
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 25 Haz 2008, 16:25

a5 e bunlar yapılabiliyor cok güzel ama fabialardan ne haber. Ellerinize emeginize saglık bu arada.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti isnilgiz » 26 Haz 2008, 13:37

HTP kardeşe cevapdır:
Aynen fabia araçlar için de bu kablolardan var fiyatlar da aşağı yukarı aynı. Ben açıkçası sadece octavia da kullancağım diye "vag-com micro-can" modelini aldım. Bunun özelliği sadece golf 5 platformunda üretilen araçlar için çalışmasıdır. Yani yeni kasa golf,jetta octavia II ve sanırım passatın b6 kasası diye tabir edilen modellerde çalışıyor.

Tüm skoda ve vw araçlarında çalışan model ise ross-tech firmasında Hex-can, hex-usb can gibi modeller ve bunlar fabialarda da geçerli. Sadece fiyatı 50 dolar kadar fazla diye aklımda kalmış.

bir de bu USA daki sitenin Türkiye'deki şubesi var ototeknikcom tel:2124858490. ben bu kabloyu alırken bu firmayla da görüştüm ama derdimi bir türlü anlatamamıştım. Hatta Amerika'daki ross tech daha iyi anlamıştı beni ben de onlardan aldmıştım. Ancak şimdi ototeknik firması da kendini bayağa bir geliştirmiş isterseniz onlardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 26 Haz 2008, 13:59

Sevgili isnilgiz bilgiler icin cok tesekkur ederim gercekten ihtiyacını duydugum sırada yanıt verdin. Gerekli arastırmalarımı yapicam. Çok sevdigim bir ozel wv servisi dostumuz var ustalıgı mukemmel ama bu islerede merak sarmıs oda sormustu bu konuyu onuda bilgilendirecegim sayende.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti Haluk » 21 Ekm 2008, 16:38

sevgili isnilgiz bende teşekkür ediyorum benim de artık off tuşum var ama sana bişey danışmak istiyorum.acaba bu hız göstergesi,araç içi sıcaklığını sadece econ ve paneldeki sağ üst tuşa basarak mı gerçekleştiriyoruz yoksa cihaza mı ihtiyaç var tekrar reşekkürler
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti isnilgiz » 21 Ekm 2008, 18:53

Merhaba herhangi bir cihaza ihtiyaç yok. Ancak aracı her stop ettiğinizde bu görsel ayarlar sıfırlanıyor. Pek de randımanlı değil anlayacağınız.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Haluk » 22 Ekm 2008, 18:20

çok teşekkür ediyorum randımanlın değil ise uğraşmaya değmez devamlı kalsa güzel bi özellik ama
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti binbirotomotiv » 22 Ekm 2008, 18:24

econla autoya basılı tutuluyordu yanlıs hatırlamıyosam
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti terasus » 23 Ekm 2008, 13:53

İslingiz, sana çok teşekkür ediyorum. Balıkesir skoda servisine sabah gittim. Klimaya onların gözünün önünde on-off düğmesi yaptım..:)) Emniyet kemeri ses uyarıcıyı iptal ettirdim. Araç, 20 km hıza ulaşınca kapıların otomatik kilitlenmesini aktif hale getirttim. ani frende 4 lü flaşörü çözemediler. Kodlarını biliyosan bi daha yazarsan sevinirim...
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 24 Ekm 2008, 00:11

hocam 2005 classic octiyede olurmu bu klimatronic olayı
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 24 Ekm 2008, 03:20

Elimdeki tüm bilgiler bunlar:

Yan aynalardaki lambaları aktif ya da disable yapmak için

42 – Door electric (driver)

07 - Recode

Ambient modellerde burada 756 yazar

Işıkların yanmasını eklemek için bunu 758 yapın. (Elegance larda zaten standarttır)

Direksiyon ağırlığını ayarlamak için

Bunu Kurcalmamanızı öneririm

Anti teft ( şu araç hareket etmeye başlayınca kapıların otomatik kilitlenmesi ve durunca ve anahtarı çıkarınca tekrar açılması özelliği)

Auto lock

46 – central convenience

10 - Adaption

Channel 4

1= on, 0=off

Auto unlock (when you take keys out of ignition)

46 – central convenience

10 - Adaption

Channel 5

1= on, 0=off

Emniyet kemeri uyarısı vs iptal için.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 24 Ekm 2008, 03:53

Bakın bakalım bir de bunu yaptım beğenecek misiniz? Yorumlarınızı alalım sonra da ayrıntıları yazışırız.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir