A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

İleti bagci35 » 24 Ekm 2008, 11:04

Harika olmuş benim kız buna bayılır.Üstad kaça mal ettin nasıl yaptın?

bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 24 Ekm 2008, 11:51

Çok güzell...
Emniyet kemeri sesini iptal ettirdim, güzel oldu ama kemer takılı değil göstergesi de yanmıyor. İslingiz kardeş :)) sizinkide böyledir diimi?
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 24 Ekm 2008, 13:25

Emniyet kemeri sesi iptal edilince evet gösterge de yanmıyor. Bu da beni rahatsız etti açıkçası sonra geri koydum bu özelliği.
O takılan cihaza gelince özellikleri
-Orjinal skoda amblemi çıkıyor yani skodaya özel bir araç ve Direksiyondaki kumanda düğmelerinden de kullanılabliyor. Ekran ve tuş renkleri de yeşil.
-Dvd kalitesi beklediğimden çok iyi çıktı. Tek sakıncası çocuk arabadayken çizgi filmlere mahkum kalıyoruz. Ama avantajı çocuk bunu görünce yaramazlığı bırakıyor.
- SD kart girişine 2 gb lik kart koydum sanırım 1000 tane de şarkı var çalımı fena değil.
- USB girişi var ama USB1 (ucu ince olandan) onun içinde aletle birlikte usb ara kablosu var ve flash kartları da çalıştırabiliyorum.
- NAvigasyon özelliği var ama program bulamadım. İnşallah onu da yükleyeceğim.
-TV özelliği var anteni taktım ama hareket halindeyken çekmiyor. Sanki sadece vericinin direk görünebildiği yerlerde çekiyor. Bence randımanlı değil bu özellik.
- Ipod girişi var torpidoya uzatabiliyorsunuz ama benim şimdilik Ipod um yok sd karttan devam ediyoruz.
- Bir de DVD ye 1500 şarkıyı klasörler halinde yükleyip istediğiniz gibi çalabiliyorsunuz.
- Geri vites kamerası özelliği var kamera henüz takamadım. Yakın takipteyim uyugun olanı bulup takacağım.

- Radyo zaten standart var.

- Aux girişi var ek cihaz takabiliyosunuz.

- Benim en sevdiğim özelliği ise Bluetooth u var. Telefonunun bluetooth unu açıp aratınca otomatik bağlanıyor. Hatta bu özelliği telefonda her zaman açıık bırakılırsa araca girip de teybi açar açmaz kendiliğinden bağlanıyor. Siz konuşurken mikrofonundan sesi alıyor, karşıdan gelen ses ise hoparlörlerden geliyor. Ancak ifade etmem gerekir ki bazen sesin kesildiğini söyleyenler var sanırım aveanın genel ses kesintisinden kaynaklanıyor gibi bir düşünceyle şimdilik iyimserim bu konuda.

Eksileri:

Önceki teybin göstergesinde çıkan bir takım görüntüler artık çıkmıyor. Örneğin Geri park ederken sesle birlikte teyp ekranında çıkan çizgi mesafeli görüntü yok sadece sesi duyuyorum. 

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozdenc » 24 Ekm 2008, 13:42

Çok guzel olmus ve uyumlu olmus bu harıka

ozdenc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 24 Ekm 2008, 14:19

sevgili isnilgiz seni tebrik ediyor ve bir okadarda kıskanıyorum.Çünkü benim yapmayı düşündüğüm herşeyi bir adım önde olarak yapıyorsun.Bu sistemin maliyeti ben araştırdığım dönemde (dolar 1,200) 1,500-1,800 arasıydı.Merak eden arkadaşlar gg'dan aratabilir.yurtdışından getirip satanlar var.Ankarada orjinalini takan bir firmada var.Fakat onlarda da fiyat oldukça astronomik.Birde onların cihazında anolog yerine digital tv tuner mevcut.Bu nedenlede şu an Ankarada bu şekilde test yayını yapan 2 kanalı izleyebiliyorsunuz.Tabi bu kanallar heryerden kesintisiz olarak izlenebiliyor.
NOT:1-Anolog televizyon alıcısının çekmemesine çok şaşırdım.Çünkü benim uyduruk Çin malı tv'li cep telefonu bile üzerindeki küçücük anteniyle yenimahalle-emek arasında bir çok kanalı hareket halinde gösteriyor.Anten bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir.
        2-Ben şu an aracımda blt kulaklık kullanıyorum.Kulaklık ile konuşurken karşıya ses gitmeme sorununu arada bende yaşıyorum.Bence sorun seninde dediğin gibi Avea kaynaklı.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 24 Ekm 2008, 17:00

Çok yakışmış Octi'ye o koca ekranSmile güle güle kullan.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti isnilgiz » 24 Ekm 2008, 17:25

Teşekkürler arkadaşlar. Yalnız herhalde TV anteni ya iyi değil ya da yeri iyi değil. Ben fazla uğraşmayayım diye diye ön konsolün üstündeki metal ızgaranın tam ortasındaki güneş sensörünün çıktığı yerden uzatıp o ızgaraya paralel olarak konsola oturttum belki ondan iyi çekmiyordur. Izgara da metal nihayetinde.. Bir arkadaşım bunu çok iyi çeken pahalı antenlerin olduğunu söylemişti. Bir de onu araştırırız artık.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 24 Ekm 2008, 19:21

süper olmuş dostum.ön konsol bi harıkaydı bu arabalarda şimdi seninkisi daha bir dehşet olmuş.
bunu bende düşünüyorum ama biraz daha zamana ihityacım var.

güzel olmuş.

kalıtalı ve orjınal.

ayrıca kodala riçinde teşekkrler.

devamı var sanırım onlarıda beklerım.Wink
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 24 Ekm 2008, 23:07

Bagci35 kardeş zaten şimdiye kadar hep reklam gibi geldi buraya aktardıklarım ama inanın ulaştığım bilgileri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım. Bu cinasla da biraz daha reklama devam edeyim. Cihaz orjinal skoda cihazı kabul edildiği için Türkiye' de bunu 1750 YTL ye Sinop'tan birisi gittigidiyorda satıyordu. 1128 YTL teklif verdim ama satmadı. Asgari fiyat 1750 YTL imiş. Pöh dedim içimden ve Ebay'da araştırmaya başladım. İngiliz'in birinden fiyatta anlaşarak İngiltere'de bir adrese kargo dahil 780 YTL ye anlaştık. Baştan Türkiye'de bir adrese gönderilmesini istedim ama uydu ilişikli bir cihaz olduğu için bir takım izin ve prosedürlerin olduğunu ve gümrükte takılma ihtimalini de bir müfettiş arkadaştan öğrenince İngiltere adresi makul geldi. Teslim süresi içinde cihazın postaya bile verilmemesi sanal bir alemde yatırdığım paranın boşa gittiği duygusunu bana yaşatmadı değil hani. Neyse adamla anlaşarak ilgili adrese gönderilince oradan da bir arkadaş da bana getiriverdi sağolsun. Diğer sorun yeni cihazın çerçevesi de farklıydı ve bunu İstanbul da daha önce bu sitede ?' un verdiği bir adres olan İstanbul Göztepe'deki çağlayan elektronik bana bunun montaj ve çerçevesi için 100 YTL fiyat verdi. Ben de ilgili çerçevenin parça numarasını internetten bularak Doğuş Oto dan yurt dışından getirtmesini istedim. Onlar da hay hay deyip getirttiler ama masrafına şaşacaksınız, 19 ytl istediler Türkiye'ye kargo da dahil.

Bundan sonra da ben de montajını kendim deneyeyim dedim aracımın teybini ve çeçevesini sökünce o da zaten tam tak-kullan bir cihazmış.

Ancak sanıyorum bu fırsatları yakalayamayan birisi için bunun maliyeti 1000 ytl yi geçer o da gümrük vergileri vs hariç. Ancak cihazı denemek isteyen arkadaşlar olursa sakın montajcıya vs para ödemeyiniz size bu siteden yardımcı olmaktan zevk duyarım.

Mesai arkadaşlarım gece aracı böyle görünce şok oluyorlar bana da ayarlasana diyorlar.

Alın size güzel bir öneri. Ürünün firması Witson. Toplu alımlarda indirim yapacklarını da söylüyorlar En az sanırım 10 tane alınırsa indirim de yapacaklarını söylemişlerdi. Bunu organize ederseniz neden olmasın.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 26 Ekm 2008, 18:30

Düğme sökülmesini anlatan kısımda led yeride belli ne güzel korkmasam söküp ledi takıcam off düğmesini yapacam.acaba vwnin orjinal off düğmesi olarak fiyatı ne kadardır bilen varmı alıp taksak.Arkadaşlar düğme kapağındaki çıkıntıyı kestiğinizde diğer düğmeler gibi bas bırak şeklinde sağlıklı çalışıyormu.Yoksa basılımı kalıyor merak ettim.Ayrıca ne yapıp ettiysem klimatronic fonksiyonlarına giremedim.Sanırım 20 maddelik bi şey çıkıyor onuda anlayabilmek mümkün değil.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti terasus » 26 Ekm 2008, 22:39

Ben skoda servisinde elektrikçi arkadaşın yanında yaptım. gidip düğme parası vermene gerek yok. açıp kapatabiliyosun. Düğmede sadece on-off yazısı yok...:))
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 27 Ekm 2008, 11:33

Skoda servisine sn si 5 ytl den itinayla ders verilir yani.:)))
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emrtkn » 27 Ekm 2008, 16:20

isnilgiz

Hocam sen benden önce davranmışsın :)

Nav cihazın mükemmel durmuş ...

Bunun Xenec marka olanları filan da var,o kadar araştırmışsın bilirsin büyük ihtimal ...

Bende alıcam bundan ve dediğin gibi Sinop ve Zonguldak'ta bunu yapanlar var Tv + Gece görüşlü camerası ve işçilik dahil 1400 YTL filan ...

İngiltere'de benimde arkadaşım var,aslında Ebay'den alıp arkadaşımın evine gider,Türkiye'ye gelince de bana getirir...

Sorum olacak sana ..

Şimdi arkadaşın o cihazı Türkiye'ye sokarken sorun yaşamışmı

Birde Octavia'ların orjinal ses sistemini ben çok beğeniyorum,fakat o senin aldığın cihazı taktıktan sonra ses sisteminde değişme,düşüş oldumu ?

Bass olur ses kalitesi olur vs ...

Şimdiden teşekkürler ..
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti isnilgiz » 27 Ekm 2008, 18:27

emrtkn kardeş. Benim arkadaş getiriken hiç sorun yaşamadı. Sorun çıksa bile üzerine "hediye" yazar senin ismini vererek bu şahsa hediye olarak gönderdiler der gümrükte.
Ses kalitesine gelince sanki biraz daha düşük gibi geldi bana ama pek de hisstemedim açıkçası. Biraz da ses ayarlarıyla uğraşarak farkedilemeyecek kadar güzel kaliteli çalıyor diyebilirim. Ama bu benim görüşüm tabi.

Zaten çalarken rock-pop-clasik seçenekleri var sanıyorum rock da baya bir iyi çalıyor.

Ben daha çok aracın vida yerlerine cuk oturanları aradığım için bu model en ucuz ve en mantıklısı geldi bana.

Bİr de bunun 782 serisi var internette hemen görürsün. Sanki görsel olarak o daha iyi gibi. Onun ana iki düğmesi de ortada. Yalnız onun da RDS özelliği yokmuş.

linki de aşağıda:

Yalnız bu cihaz da daha kaliteli olsaydı benim aldığım fiyattan daha pahalı olması gerekirdi. Daha yeni bir ürün olmasına rağmen aynı fiyat.    
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 27 Ekm 2008, 19:20

Teşekkür ederim ...
Gerektiği zaman bilgi alışverişinde bulunursanız sevinirim :)

Forumda bu işi yapan arkadaşın bulunması sevindirici ..

Hemde ben tam düşünme aşamasında iken ...

Ayrıca verdiğiniz linkteki ürüne baktım sizinki daha güzel ..

Bu emanet gibi duruyor biraz ..
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti mxengine » 28 Ekm 2008, 00:32

ismail bey siz bu işi çok severek araştırıyorsunuz.Benim şimdi böyle birşey alacak durumum yok malesef.Size bir şey soracam.Malumunuz octavia elegancelerde cd çalarda mp3 yok malesef.Normal audio cd lerde 20 parça alıyor en fazla.Fm translate olayıda gereksiz düzgün çalışmayan bir sistem onuda denedim.En son mini iso diye bir kablo bizim teyibin arkasına takılıyor ve 3.5 mm çıkış veriyor kablonun öbür ucu bu kablo normalde cd changerda kullanılıyormuş bu kabloyu temin edebilecegim bir yer biliyormusunuz.Gittigidiyorda buldum 60YTL istiyor satan kişi ve kablonun bagzı bölmleri kopukmuş.Bide orta konsolu çıkarırken resim çektinizmi orta konsolu çıkarmak basitmi.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 28 Ekm 2008, 03:50

Mxegine kardeş merhaba:

O kablo, eğer benim düşündüğüm kablo ise sadece tek başına bir işe yaramıyor. Yurt dışında bu kablonun yanında bir de adaptör satan yerler var ebay da. bu kablo aslında bir cd changer kablosu ve bir ucunu stream radyo (A5 kasa octavialardakini kastediyorum ama a4 ler için de böyle parçalar var) tarafına diğer ucunu da adaptöre takıyorsunuz adaptörden çıkan iki adet jack fişi de birleşerek MPÇ çaların kulaklık kısmına takıyorsunuz. MP3 çalarınız kapasitesi ne kadarsa o kadar şarkı dinleyebiliyosunuz. Yani bu kablonun ucundaki adaptör bir cd changer vazifesi görüyor. Ebay da bunlar 70-100 ytl civarında (kablo ve adaptör dahil ancak kargo hariç o da 20-30 YTL olsun) Bir ara ben bunu bayağa bir araştırmıştım da bir çinliyle az daha anlaşıyorduk. Adam yarım yamalak ingilizcesiyle bana 130 dolara satmaya kalkmıştı. Ama ben vazgeçtim bir müddet sonra da bu cihazı aldım. Kısaca bu kablo ve adaptörünü yukarıdaki fiyatlardan temin etme imkanına sahipsiniz. Ama bence Türkiye de sadece kablosu için 60 YTL nin fazla olduğunu düşünüyorum.

Orta konsolu çıkarırken resim sadece çerçevenin çekmiştim. Onu da tırnak yerlerini iyi hatırlamak için. Ne yalan söyleyeyim bilmeyen birisi için biraz zor oluyor Başta ben çok zorlandım. Kullanmadığım market kartlarıyla (kredi kartına benzeyenler varya) çıkarmayaı denetim ama aşağıda resimde göreceğiniz gibi üst tarafın tırnakları dğerlerinin tersine konumlandırılmış. Yani çerçevenin en dış tarafından kredi kartıyla ( sağda ve solda iki şer tane, toplam 4) tırnakları kolayca çıkardım Bunları kartı içe doğru bükünce kolayca çıktılar. Ancak çerçevenin üst tarafındaki 4 adet tırnağı çıkarmakta zorlandım Çünkü bunlar çerçevenin dışına değil iç tarafına ya da diğer bir deyişle teyp tarafına bakıyordu. Bunlar için market kartı pek işe yaramadı  bunun yerine ince ve çok genş olmayan br meyve bıçağıyla ( keskin de olmayacak) çıkardım bunları da diğer dört tırnağın aksine dış tarafa doğru bükerek çıkardım.

Yalnız son bir uyarı eğer teybi çıkaracksınız ya bir arkadaş size yardımcı olsun teybi iyice tutsun ya da teybi çıkarmadan önce klimatronik düğmelerini oluşturan seti çıkarın ( bu zaten çok kolay) Çünkü bunu yapmazsanız bir şekilde teybin metal köşeleri klimatronik sete çarpıp çizebiliyor. Benden söylemesi. 

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 28 Ekm 2008, 13:03

ismail sana çok teşekkür ederim.bu paylaşımlar çok faydalı oldu.Ben de nihayet Klimatroniğin on-off düğmesini aktif hale getirebildim sayende.Yani klimayı havalandırmayı tek bir dokunuşla açma kapatma konforunu vw le aynı olmasın diye koymayan Skodaya da hayret doğrusu.Demek ki bilinçli bir şekilde inceleyip karşılaştırsak daha ne eksik özellikler çıkacak ortaya.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir