A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

İleti mxengine » 28 Ekm 2008, 14:49

bilgiler için çok teşekkürler.İsmail bey.Radyo ayarlarları ile abimin bi arkadaşı oynamıştı 1 yıl önce eskiden ses 3 te iken yetiyordu şimdi 10 a getirdimmi ses yeterli oluyor radyo ayarlarını nasıl sıfırlarım

mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 17 Kas 2008, 16:09

Açıkçası bendeki radyo o şekilde olmadığı için yardımcı olamayacağım. Ama o radyo ile ilgili tek hatırladığım ses ayarlarının hafızaya kaydedilebildiği ve her açılışta da otomatik hafızdaki ses ayarının kendiliğinden istenilen seviyede sesi açtığı, Bir de "loud on" seçeneği seçili olması gerekiyor haırladaığım kadarıyla.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 19 Kas 2008, 01:21

Bakalım bunu beğenecek misiniz?

Ön kapılar iki adet taktım ve takma işi yaklaşık bir saat sürdü. Parçalar yansıtmalı camı olan diyodlu bir ampulden ibaret ve bunları Ata dan sipariş verdirttirdim. Parça numarası üçüncü resimde. Şimdi kampanya olduğu için iki parçayı 50 ytl ye getirttirdim. İnanın gece çok muhteşem duruyor. Arkaya da yapmayı düşünüyorum. Ama ata yedek parçacı Türkiye de bu parçanın kalmadığını ve getirtebileceğini söyledi. Ben de arkakapılara yapmak için siparişi verdim.

Parça aslında audiye uyan bir parça ve octaviada bunun için ilgili boşluklar bırakılmış. Siz sadece kapı iç kolu tarafına daha önce bulunan ve aşağıdaki resimde izleri verilen yerleri falçata ile kesiyor ve bu lambaları takıyorsunuz. Benim octi bayağa bir aksesuarlı (modifiye

anlamında değil) birşey oldu.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 20 Kas 2008, 03:22

isnilgiz bayağı bir uğraşıyorsun sen buna kardeşim.kolay gelsin.güzel olmuşta.bizim canımız gitti şimdi.almanyadan mı isteyeceğiz şimid?Cry
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 20 Kas 2008, 16:11

Valla biz de binmekten çok kurcalmayı seviyoruz demek ki, Ürünü Almanya dan da olsa aynı fiyat geitriyorlar ki bu çok iyi bence.
Arka kapılara da yapayım da o zaman yine size göstereyim arkadaşlar.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 20 Kas 2008, 17:47

Hayırlı olsun ..
Aracınızda en çok dikkatimi çeken DVD-NAVİ operasyonudur ...

Başka resimleri varmıdır sizde ekranın ?
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti isnilgiz » 20 Kas 2008, 22:22

[quote="emrtkn"]Hayırlı olsun ..
Aracınızda en çok dikkatimi çeken DVD-NAVİ operasyonudur ...

Başka resimleri varmıdır sizde ekranın ?
[/QUOTE]

Emrtkn kardeş

Açıkçası ayrıntılı resimler çok çekmedim ama merak ettiğiniz bir özellik varsa onun resmini çekebilirim.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 20 Kas 2008, 22:33

İsmail bey mrb;

son yaptığınız operasyon çok ilgincime gitti.Biraz daha fazla resim verebilirmisiniz?

birde ben şu navigasyon -Dvd cihazında çok kararsız kaldım.Siz kullanıyorsunuz,siznce 1000 ytl vermeye değer mi? 
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 20 Kas 2008, 23:19

[quote="ilgazdr"]

İsmail bey mrb;

son yaptığınız operasyon çok ilgincime gitti.Biraz daha fazla resim verebilirmisiniz?

birde ben şu navigasyon -Dvd cihazında çok kararsız kaldım.Siz kullanıyorsunuz,siznce 1000 ytl vermeye değer mi? 
[/QUOTE]

Ilgazdr kardeş merhaba.

Bu akşam eve gelirken sağ ön kapının yanmadığını gördüm. Bağlantı sorunu olmaması lazım ama lamba patladıysa hemen bozuluyor diyebiliriz. Cumartesi-pazar bir bakacağım biraz daha resim eklemeye çalışırım.

1000 ytl bence değer mi? sorusuna gelince, Hadi ben aldım bana göre değiyor demek ki. Ama sizin için karar vermem zor açıkçası.Kişi vardır aracına 3-4 bin ytl amfi sistem kurar, kişi vardır 150 ytl lik teyp yeter der. Güzel olan yanı ise 3-4 bin ytl yi veren de iyi ki vermişim muhteşem zevkki var der.  Öteki de  pahalısına ne gerek var bunda da süper ses çıkıyor der. Her ikisi de doğru.

Ben taktırdım ne yalan söyleyeyim bunu sorgulamadım da değil hani. Ama en azından çocuklar iyi vakit geçiriyor uzun yolculuklarda.

Ben şöyle yapayım en iyisi; cihazı övmek yerine negatif yönlerini yazayım, siz bunları dikkate alarak karar verirsiniz.

Eksileri;

-Ses kalitesi sanki orjinaline göre biraz daha az gibi.

- Orjinal skoda ürünü denilse bile vag-com la bunu araca tanıtamadım. Yani cihaz vagcom testlerine cevap vermiyor, bu demektir ki aracın beyni bu cihaza ben seni tanımıyorum diyor. 

- Geri vitese taktığınızda sensör mesafesini gösteren görüntüler artık yok sadece ses var.

- Ve ben geri vite kamerasını hala takamadım. Bu da en az 50-60 ytl tutuyor gibi.

- Hala navi yazılımı yükletemedim. Başarsoft un yolbili yükletmek istedim. Şansıma yolbilin merkez bayisi evime yakın ve bunun yüklenemyeceğini daha pahalı olan sygic in sorunsuz çalışacağını söyledi ama ben bunu yükletmedim. Çünkü 150 ytl de bu tutuyor, bunu kesinlikle dikkate almak gerekiyor.

- Cihazı alırsanız çerçeve sorunu ortaya çıkıyor bunu da sipariş vermek zorundasınız bu da 19 ytl idi.

-DVD si kaliteli olmakla birlikte tv si kaliteli gelmedi bana. Hatta hiç kullanamayacağım gibi.

-Araçtan anahtarı çıkarırsanız "on" tuşu cihazı çalıştırmıyor yani her halükarda anahtar kontakta iken cihaz çalışıyor. Malum orjinalinde bu böyle değildi.

Şimdilik hatırlayabildiğim bu kadar.

Selamlarımla
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 21 Kas 2008, 01:34

Araçtan anahtarı çıkarırsanız demişsiniz peki yani kontak açık haldemi kalarak çalışıyor sadece cihaz ?
Yoksa arabayı çalıştırdık geldik stop ettik ama anahtarı çıkarmadık çalışmaya devam ediyor mu bu durumda ?
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti isnilgiz » 21 Kas 2008, 03:49

Anahtarı soktuğunuzda cihaz hala çalışmıyor. Ya bir kere çalıştıracaksınız ya da sadece "mar" a getireceksiniz yani göstergelerde kırmızı ışıkları bir kere yakacaksınız. Ondan sonra anahtarı sıfıra getirseniz bile yerinden çıkarmadıkça çalışmaya devam ediyor.
Ben bundan rahatsızım açıkçası, benim huyum çocuklar içerdeyken ben dışarı çıkacaksam kesin anahtarı yanıma alırım. Bu durumda film seyredemiyorlar benim gelmemi bekliyorlar. Gerçi bu eksiklik giderilebilir çünkü araçtan cihaza gelen kablo uçlarından biri anahtardan bağımsız elektrik içeriyor ancak bunun cihaz tarafındaki sokette bunu alacak kablo yok. bu kabloyu tespit edip cihazın power kablosuna bağlamak pekala mümkün ama biraz zaman istiyor. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 22 Kas 2008, 02:55

DOLU DOLU YANITINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.GALİBA BİRAZ DAHA BEKLEYECEĞİM.ASLINDA BENİM ACİL İHTİYACIM OLAN NAVİGASYON.OLMAZSA 300 YTL CİVARINDAKİ NAVİGASYON CİHAZLARIYLA BU EKSİKLİĞİ GİDERMEYE ÇALIŞAYIM.
BİRDE SİZİN ARAÇTA SPOİLER  VAR MI?VARSA RESMİNİ BURDA PAYLAŞIRMISINIZ?
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 24 Kas 2008, 17:46

http://urun.gittigidiyor.com/SKODA-OCTA ... ZZ14091318
bu adamlar habire satıyor bunlar nasıl getiriyor bizde getirebilirmiyiz küçük ürünler geliyor ama bu kadar para vermek risk gibi. birde  A4 ler için böyle bir ürün yok heralde
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti yexplorer » 24 Kas 2008, 17:47

ismail bey in aldığı çerceve gibi bir şey alsak  a4 lere olmaz mı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti isnilgiz » 25 Kas 2008, 03:34

Sanıyorum olmaz
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 15 Arl 2008, 20:11

ismahil bey amerikadan iso kablosu getirtim teyibin arkasına takılması için teyibi sökemem lazım teyibin etrafındaki çerçeveyi söktümde teyibi sökemedim acaba teyibi nasıl sökebilirim
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 16 Arl 2008, 01:14

Mxengine kardeş merhaba. Benim araç a5 kasa. En zor çerçeve sökümü olmuştu. Eğer  siz bunu başarabildiyseniz zaten dört adet vida var onları çıkardınız mı tamam. Haa bak az daha unutuyordum, vidalar söküldüklten sonra üst taraftaki havalandırmanın da sökülmesi gerekiyor. Çerçeveyi söktüğünüze göre onu hayli hayli sökersiniz. Bunun da sadece alt tarafında üç tırnak var sağ sol ve orta. Bunları zorlamaktan çekinmeyin. Zorlasanız da kırılıcak bir tarafı yok. Neyse bunu da çıkarabilirseniz üst taraftan teybin arkası ve tüm kabloları gözküyor. iso deniyor galiba, o kablo setininin teyp tarafında mandalı var onu teypten dışa doğru itince o da kolayca çıkıyor. Geriye anten kablosu kalıyor. Onu tarif etmiyorum Görünce anlaşılıyor.
Dikkat!   tekrar önerimdir eğer teybi çıkaracaksanız klimatronik düğmelerini de çıkarın. Dört vida da onda var. Yoksa dijital sıcaklık ekrancıklara zarar verirseniz masrafı fazlaca. Dikkatinize...

Kalın sağlıcakla   
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 16 Arl 2008, 01:19

İlave bilgi bu hafta memlekete gidince navi cihazının mikrofon ses kalitesini artırmak amacıyla ön panelini söktüm ve bir mikrofon uzattım: uzattığım yer ise cam silecek kolunun hemen arkasında ama ağzımı görecek yerde, göstergenin hemen altında bir yer. Ama testlerde hala karşıdan sesin yetersiz olduğunu söylediler. Sanırım omaj değeri daha yüksek bir mikrofon deneyeceğim. Sİze yine bilgi vereceğim.
Bu arada mikrofonların kalitelilikleri konusunda bilgis olan varsa ve yazarsa memnun olurum. Galiba bir dahaki sefere cep telefonu mikrofonu deneyeceğim. Sanıyorum onların ses alma kalitesi daha yüksek.

Kalın sağlıcakla.. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir