octaviada rüzgar sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octaviada rüzgar sesi

İleti fmaka » 05 May 2008, 14:29

beninde hız 120 civarına gelmeden oluşan bi ses var arka sağ kapıdan geliyor.sanırım cam fitili yada kapı fitili gibime geldi.bi ara servise soracağım oda 90 bakımına denk gelirWink

aklıma gelen bi çözüm yolu yukarıda arkadaş bahsetmiş kapı ayarları ve fitiller demiş bunu ben tipoda uyguladım ses gitmişti...

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ByHickimse » 06 May 2008, 01:47

sanırım haklısın benım aracım 3 aylık octavia ve bende en çok bu ses olayından şıkayetciyim kesınlıkleee skodanın en buyuk eksığı...
ByHickimse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 06 May 2008, 18:50

ne bu ya kadran 240 yazıo 120 yi gecince bası agrıo nerdeyse adamın hele bi arlar benim teypte yoktu artık arabada olmazsa aolmazım teyp
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti sedathak » 07 May 2008, 15:30

BEN FABİAMDA   RÜZGAR SESİ  PROBLEMİNİ HAVALANDIRMAYI 1 KONUMUNDA    AÇARAK ÇOZÜYORUM  GAYET ETKİLİ .Wink
sedathak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 07 May 2008, 16:38

Yani havalandırnayı açıncamı geliyor
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 May 2008, 18:19

ya bende klima vs sürekli acık oluo bide bu octavia alrın teyp sesi ne kadar cokmuş en fazla seviye 45 e kadar gelio bir actım.dügünlerde saz ekibi gibi ses gelio
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti murtymul » 28 May 2008, 19:13

[quote="ByHickimse"]sanırım haklısın benım aracım 3 aylık octavia ve bende en çok bu ses olayından şıkayetciyim kesınlıkleee skodanın en buyuk eksığı...[/QUOTE]

Clap

benim arabada yeni ama 120 km yi geçince sol ön kapıdan rüzgar sesi yapıyo artı güzel asfalt dışında yol gürültüsünü çok içer veriyo
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviacı » 28 May 2008, 19:17

hakanerdogan onu acıkladı bana o kapı tıkırtılarını fabiada o kapıyı tutuan baglantılar varya onlara en ince makina yagı sürmüş gecmiş
octaviacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 28 May 2008, 23:44

Octide lastikler çok fark ediyor dunlop larda banada oluyordu mıchelın var şu an sorun yok rüzgar vurunca önden çok sert o zaman oluya araba yapışıyo zaten o zaman özellikle fsmden geçerken sabahları
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 29 May 2008, 01:19

gecende şehir dışına çıktım. bu konuyu okumustum çıkmadan önce yolda kapının fitiline hafif basınca ses acayip artıyordu. bende sorun yok ama fitille oynaınca ses alıyor. fitillerin içine silikon tarzında bir şey yerleştiriyorlar. fitilin çok esnemesini engelliyor. kapı sertleşiyor ama kapı tıkırtısını engelliyor.
benim aklımada tek fitil olmasından dolayı havanın direk basınşla birilkte fitile baskısından geldiğini düşündüm ve eğer ikinci bir fitil olursa havnın basıncı ilk fitilde kesilecek ve ikinicyi geçemyerek ses yapmayacak. düsünce bu yapılabilrmi nasıl olur bilemem ama malzame arayısşına girdim
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ramazan » 10 Haz 2008, 16:46

iyi
ramazan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 10 Haz 2008, 17:14

Benim arabada 2008 octi ambiante geçen içinde 5 kişiydik Adana ceyhan otobanında 160 a kadar çıktım. Arabadaki arkadaşların ikisinin meganı var. Kapılardan rüzgar sesi geliyormu diye sordum. Çok az o kadar olur megandan bile daha az dediler. Bende forumda sesten şikayet ediyorlar deyince benimde aklıma gelen daha üst model araçlara binenleri rahatsız edebilir dediler, benimde aklıma yattı. Bundan önce broadway kullandığım için bana az geliyor olabilir.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SEAHAWK » 25 Haz 2008, 16:54

[quote="ayhani"] Benim arabada 2008 octi ambiante geçen içinde 5 kişiydik Adana ceyhan otobanında 160 a kadar çıktım. Arabadaki arkadaşların ikisinin meganı var. Kapılardan rüzgar sesi geliyormu diye sordum. Çok az o kadar olur megandan bile daha az dediler. Bende forumda sesten şikayet ediyorlar deyince benimde aklıma gelen daha üst model araçlara binenleri rahatsız edebilir dediler, benimde aklıma yattı. Bundan önce broadway kullandığım için bana az geliyor olabilir. [/QUOTE]

Çok mantıklı. Skoda ve Seat'ın ortak sorunu olduğu söyleniyor bu yüksek süratteki rüzgar sesinin. Ama ben Cordoba'yla yaptığımız ilk şehirler arası yolculukta aracın belki de Ziebart yalıtımının da etkisiyle oldukça sessiz olduğunu hissettim. Gerçi 135'in üstüne hiç çıkmadık, yani 160-180'deki sesi bilemem; ama gene de 130 gibi bir hız için oldukça sessiz geldi bana.

Sonra aklıma bizim eski araç geldi: 97 Astra. Benim için gelmiş geçmiş en güzel otomobildi ya; sanırım artık 10 yaşında olmasının da etkisiyle uzun yolda yüksek süratte bayağı ses alıyordu son 1-2 yıldır. Galiba Cordoba'nın çok sessiz hissettirmesinin asıl sorumlusu bu.Big%20smile Ama ben gene de Ziebart'ın da etkili olduğunu düşünüyorum.

================================================

Kapı tıkırtısına gelince; "köy yolu" denilen şey hakikaten de ömür törpüsü. Bizim arkadaşın son derece kaliteli bir üretim olan Vectra C1'i bile Adana-Ankara-Bursa üçlüsündeki köy yollarına girmekten kapılarında tıkırtı yapıyor artık. Gerçi araç 100.000 km'yi geçeli çok oldu. Ama gene de sebebinin köy yolu olduğu aşikar.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 14:23

merhabalar  arkadaskar  nasılsınız  ben  daha  yenı  sıteye  uye  oldum  yenı  duydum  hem    soracaklarım  vardır  hem  yardımcı  olurum  dedım  . 99  senesınden  berı  octavıa  arabasına  bınerım  yanı mercedesçiler  gibi  bende  octavıacıyım. sıtede  bırcok  şikayetler  var  sorular  var   gözüme  rüzgar  sesı  çarptı  bunun  için arkadasıma  şu  sonucu  soyleyım  octavıa  vw  group  arabası  sence  dıgerlerınden  farkı  nedır   dıye  düşündünmü  yanı  seat  hariç  vw  ve  audiden   işçilik  farkıdır. bunların  hiç birisi  audıde  ve  wv  de  olmaz  su  anda  sadece  2005  ovtavıada  olmaz.dıgerlerının  hepsinde   ruzgar  ve  tekerlek  sesı  vardır. bunlardan çözüm  istersen  zıbarta  git  ve  izalasyon  yaptır  octavıada  izalasyon  yoktur  boralarda  vardır  mesela   passatta    vardır  ama  skodada  cok  az dır  taban  ızalasyonu  onu 300  ytl  ye  yaparla   tekerlek  kısımlarını  tabi  buda  sesi  keser  arkaa  kapılardan  tıkırtı  gelir bırde  buna  git  ayar  yaptır  bırde  greslet  bagajada  aynı  olayı  yaptır  ses  1  ay  olmaz  ama  sonradan  yenıden  baslar  bu  fabrıka  hatası  ve  hala   yola  koyamadılar  ama  yıne  dıyorum  2005    octavıaada   yok  bunu  sebebide  artık  octavıa   oturdu ilk  passatlarda  boyleydı  ama  sımdıkı  pasasatlarda  yokk 2004  ten  sonra passatta  tık  sesıi  duyamazssınız  şimdiide  2005  model  octavıada.  wv  ve  audi  ihçilik  harıkasıdır  ve  fıyatınada  yansıtır  ama seat   skodadan kotudur  ışçiliği.  bu deıklerımı  ya  ama  bana  sorarsan  zıbeart   işine   girme  sadece  mıchlen  ve ya  kumho  lastık  al  hamur  gibi  lastıktır  bunlar  ben    kullandım  sesı  kesen  bunlardır.  contınentalın  neyı  var  dersın  yumusak  amortısorlu  arabaya  gıder  bu  lastık  clıo toyota   bunlara  gıder  octavıa  bır  viraj  harıkası  bunuda  sert  amortisorune  borclu  o  yuzden  yumusak  lastık  al  mercedes  kullanmıs  kotumu  olur  diye  sakın  aldanıp  contıneantel  alma.  sana  onereceğim  en  yumusak  lastik  kumho  ve  mıchelindir  mıchelın  daha  yumusaktır  cok  sert  bır  yere  gelırse  yanak  yapar  ama  kumhoda  boyle  bır  durum  göremezssın    artık  sen  ıstedıgını  al  secım  senın  ama  derım ben  bu  arabanın  atasını  bilirim  99  senesınden berı  kullanırım  ne  sorunu  varsa  ne  hatası  varsa   ben  bilir,im   sana  ben  şidi  99  senesınden  berı  octavıadakı  fazla  cıkan  hata  ve  sorunları  yazacagım  fabrıka   hatası  ve  en  fazla  veren  arızasını 
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 10 Ağu 2008, 14:47

hasaemrah arkadaşıma katılıyorum. Babamın da var 2001 octavia ve hep söylediğiniz sorunlar var. Sağ ve sol ön camlardan 90km/h'de giderken rüzgar sesi alıyor. Arkadan bagaj ve kapılardan tıkırtılar geliyor. Tabi bu tıkırtılar daha yeni gelmeye başladı. Bir de arka amortisörler patlamış ondan dolayı ses geliyordu. Değiştirince düzeldi. Bilgiler için teşekkürler.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir