Kesin Olarak Arıza Çözüldü Sorun?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kesin Olarak Arıza Çözüldü Sorun?

İleti kadir_ » 18 May 2008, 18:11

Sen sörün resmi en altta içindeki tellerde sorun oluşmuş ve bunun sonucu hava benzin karışımını ayarlarken beyim sorun çıkıyormuş ve araba stop ediyor kendini kasıyordu vag-com ile arıza silindi test sürüşüne çıkıldı tekrar tarandığında aynı hata göründü ve parça deyişti bosch orjinal almanyadan parça geldi 254 ytl + kdv ile bana bu arıza 300 ytl ye patladı takmasıda basıt bunun bu kadar sorun çıkaracağını bilmiyordum parçanın yeri hava filitresi ile hortumun birleştiği yerde kelepçenin ağzında bilgilendirme amaçlı açtım bu konuyu benim gibi sorun yaşayanlar boşuna paralarını ve zamanlarını çarçur etmesin diye

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 18 May 2008, 18:17

PARDON KARDEŞ BU PARÇANIN ADI HAVA AKIŞ METRE YOKSA LAMBDA SENSÖRÜ MÜ?
BU DEDİĞİN YERDKİ CİHAZI AYNEN BENİM ESKİ POLODA SÖKÜP KOLONYAYLA TEMİZLEMİŞTİM VE STOP ETME SORUNUM ÇÖZÜLMÜŞTÜ. BUNUN İÇİN BİRAZ DAHA BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİZ.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 18 May 2008, 18:27

Bu MAF sensörü yani akışmetre temizlençek bi parça değil bu ucunda bakır çubuklar var söküldüktek sonra dokunayım dedim kırıldı ucu
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 19 May 2008, 16:36

bu lambda sensörü fln nasıl arıza görür
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti BaTeRRiiSStt » 19 May 2008, 17:08

[quote="elegance"] bu lambda sensörü fln nasıl arıza görür[/QUOTE]
lambda sensörü arızası tamamen kirli yakıttan kaynaklanır. o yüzden benzin filtresini zamanında değiştirin derler.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti BlueVRS » 19 May 2008, 17:46

Benim bildiğim lambda sensörü egsozun ilk çıkış yani manifold,katalitik konvertör dolaylarında ve sanırım kullandıkça miyadı dolan bir parça hava akışmetre de hava geçişi oldukça miyadı dolan bir parça direkt olarak birşeye bağlayamayız,kullandıkça eskir ve miyadı dolar değişmesi gerekir sonuçta..

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 19 May 2008, 19:38

yaw bu dediklerinizden hiçbişi anlamadım konvektör flnama anladıgım arabaya benzini temiz yerden alacam bu filtrelerin falanda cok eskimesini beklemeyecem
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti favoritrally » 19 May 2008, 19:42

Manifold, katalitik konvertör civarındaki parça EGR valfidir. Lambda sensörü motora giren benzin hava karaşımını ayarlar. Akış metre motora giren hava miktarını ayarlar.
favoritrally
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 19 May 2008, 21:06

[quote="98Pickup"]

Benim bildiğim lambda sensörü egsozun ilk çıkış yani manifold,katalitik konvertör dolaylarında ve sanırım kullandıkça miyadı dolan bir parça hava akışmetre de hava geçişi oldukça miyadı dolan bir parça direkt olarak birşeye bağlayamayız,kullandıkça eskir ve miyadı dolar değişmesi gerekir sonuçta..

[/QUOTE]
Clap

+

kat. konverter öncesi ve arkası...lambda sensörünün ömrüne %100 yakıt son vermez...bu parçanında diğer parçalar gibi belli bir miyadı var...hatta çoğu markanın periodik bakım listesinde bile yer almakta...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 20 May 2008, 10:26

Bu parça arabanın kalbi diyebiliriz araba durduk yere stop ediyodu hava akışını ayarlıyamadığındanmış o kadar aradık mulamadık takmasıda kolay parçanın kelepçeyi sök bunu tak  o kadar
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir