90-100 arası kekeleme problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

90-100 arası kekeleme problemi

İleti ugur_ee » 02 Haz 2008, 01:54

Benim 2003 OCTI' de hızı 90-100 arası sabit tutmaya çalıştığımda hafif hafif kekeleme oluyor. Nedenini bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

ugur_ee
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 14:59

99  senesınden  berı  octavıa  alırım  her  sorununu  yasadım   cogu  fabrıka  hatası   ve  bu  olayda  oldıgı  gibi  garantı  suresını  yapmıyolarkı  sağlam  makına  dıye  1  sene  yapıyo  bırakıyo  senın  sorun  kelebek  boğazıı  namı  değer  gaz  kelebeği  büyük  bişey  ve  çipli  bir  sistem  içini açamazlar  o  kadar  elektronık  bır  parcadır  çözümüne  servis  değiştirerek  çare  bulur  ama  sıfırı 900  ytl  ne  gerek  yazıkmı  değil.  bunun  çözümü  tiner   komprassorle  havayla  karısık  gaza  basılı  tutarak  bogaz  kelebeğine  sıktıracaksın  1  lt  tıner  sıktır   sonrada  gaz  hala  ayagnda  basılı  tutarakk  kuruttur  bak  telrar  diyim  kelebek  bogazını  yerınden  cıkkarttırmadam  yapacaksın  bu  işlemi  soketını  felan  cıkartacaklar  gerek  yok  hava  fılıtresının  motora  girdiği  kelepceyi  cıkarsın  ordan  koprassorle  havalı  tıneri  tutsun.  yardımcı  olduysam  ne  mutlu bana  baska  bır  soracagın bısey  varsa  sor  10  seneden berı  octavıa ya  arabasını  bınerım    octavıacıyımdır  servisin  bılmedıgını  bılırım  hadı  hoscakall
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 10 Ağu 2008, 15:03

Boğaz kelebeği temizleme spreyleri var ama kelebeğin arka kısımları temizlenmiyor tam..Sökülünce komple bakımı oluyor tabi iyide olur..Ama çok hassas bir mekanizma olduğundan ayar sorunu olabiliyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti kadir_ » 10 Ağu 2008, 17:12

[quote="mygokhan"]Boğaz kelebeği temizleme spreyleri var ama kelebeğin arka kısımları temizlenmiyor tam..Sökülünce komple bakımı oluyor tabi iyide olur..Ama çok hassas bir mekanizma olduğundan ayar sorunu olabiliyor.. [/QUOTE]

Ama arkadaşın dediği gibi sökülünce arada beyin TPS sensörü hatası veriyor bu daha iyi bir yöntem
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir