Octaviam huymu değiştiriyor?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octaviam huymu değiştiriyor?

İleti ayhani » 17 Haz 2008, 19:35

[quote="murtymul"]ben eski arabamda ve diğer arabalarda 5. vitaese 50 km süratla gideken atamıyodum motoru zorluyodu ama octi de atılıyo ve zorlanmıyo arkadaşlara katılıyorum tüketimi çok azaltıyo ama zararlımı bilmem arkadaşım sen de madem okuş aşağı iniyosun sana tavsiyem vitesi 4. vitese at bak o zaman "0" göreceksin yakıt tüketimini

ayrıca mesela 40 km süratle giderken 3. vitesle yokuş insen de tüketiyo gibi gösteriyo 2. vitese atarsan araba gene "0" yakıt tüketimi gösteriyo
[/QUOTE]

Öncelikle cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Bugün tekrar test ettim yokuş aşağıd gierken yol bilgisayarının 5.viteste sıfır gösterebilmesi için devrein 2000 civarında olması gerekiyor. 1500 devirde 3 litre kadar göteriyor.

Evet octi 5.viteste 50'yi kabul ediyor buna meganı olan arkadaşlar inanmamıştı ama düz yolda onlar araçtayken 50 ile 5 viteste gidince şaşırdılar. Aracın seside çok azalıyor.

50'yi 3.viteste gitsem 10-12 litrenin altına düşmez benzin, benzinlikle ortak olmam lazım.
Arabanın sağır olmasına gelince arabanın suratlanmasını istediğim yerde vitesi küçülttüğümde araç roketliyor.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 17 Haz 2008, 21:12

hocam bende ramopa aşşagı 50-60 la giderken 2yede ceksem 3 ede atsam ayagımı gazdan cektikten 4-5 sn sona devirdüşüyo ve 0 diyo yol bilgisayarı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti komodor » 17 Haz 2008, 23:31

Arkadaşlar ikinci sayfayı okuayamadım ama yanlış bildiğiniz bir takım şeyler var...Yeni nesli araçların hepsinde araç viteste iken ayağınızı gaz pedalından çektiğinizde motora gaz akışı otomatik olarak kesilir.Dolayısıyla yeni nesil araçlarda eski araçlarda peygamber vitesi denilen boşta gitme olayında viteste gaza basmadan gitmekten daha çok yakacaktır.Viteste iken ayağınızı gazdan çekerseniz anlık tüketim 0 olacaktır ki ben de fabia 1.4 TDI de var Octavia Elegance 102 HP de...Her ikisinde de bu durum geçerli...Ancak aracı boşta götürdüğünüzde gaz akışı kesilmez.araç rolantide ne kadar yakacaksa o kadar yakmaya devam eder...Başlığı açan arkadaşımız mümkün olduğunca yüksek viteste gidilmesi tavsiyesine uyduğundan bahsetmiş ancak bu tavsiye normal devir hızları içindir.düşük devir yakıt sarfiyatınızı arttıracağı gibi motoru boğacaktır.Buradaki tavsiye hemen hemen tüm araçlarda optimum devir aralığı olan 2500-3500 devir aralığına göre mümkün oldukça vites yükseltilmesidir. Octavia da dediğiniz koşullarda klimanız da açık olmamak kaydıyla ki bunu belirtmişsiniz anlık tüketiminiz 0.0 şeklinde olmalıdır.Sanmıyorum ama gaz telinde bir sıkıntı olabilir mi diye aklımıza geldi.Danışmanız da fayda var...
komodor
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir