Fren balata aşınma ikazı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren balata aşınma ikazı

İleti goksu » 20 Haz 2008, 11:49

Arkadaşlar, Octavia a5 elegance araçlarda (2006 model), fren balataları için gösterge panelinde, aşınma ikazı var mıdır. Benim araçta arka fren balatalarının epeyce inceldiği gözle görülüyor, sanırım 4-5mm kalmış. Otostart.com dan aracıma uygun arka fren balatalarına baktığımda 2 ayrı ürün grubu (aşınma ikaz kontağı olanlar ve olmayanlar olmak üzere) olduğu anlaşılıyor. Acaba hangisini almak lazım.

goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 20 Haz 2008, 12:22

Olup olmadığınnı tam söyleyemem ama bu elegancelar acayip bir araba. Sıfır satılırken olmayan bir çok özellik diagnostic kablosu ve yazılımıyla (örneğin vag com) araca eklenebiliyor. Aşağıdaki linkte bu arabaya yapılabilecekler konusunda fikir sahibi olabilirsin.

Ayrıca bu dediğin özelliği ben aracımda aynı kategorideki özelliklerden cam suyu ikaz uyarısını denedim ama su bitmeden uyarı verdi. Ama fırsatım olursa seninkini de deneyeceğim sadece zaman problemi yaşıyorum. Ama senin zamanın varsa vag com cihazı olan bir USTAYA gidip çok cüzi ücrete şunu yaptırabilirsin. Sanırım o zaman bu özellikler çalışır. Fren balatalarının nasıl olacağı konusunda fikrim yok bu yüzden yardımcı olamayacağım

VAGCOM arayüzü açılınca

Instrument Options (17 numaradır hemen gözükmektedir)

07-Recode tuşunu tıkla, karşına

00??x0x formatında 7 haneli bir rakam çıkar

Bu rakamlarda x ler önemli değil aslında son derece önemli de bizim kurcalayacağımız rakamlar değil.

Burada kurcalayacağımız yer ?? ne tekabül eden rakamlardır. Şİmdi bu rakamlardan ilk soru işaretine tekabül eden soru işareti genelde “0” dır. Diğer soru işareti yazan yerde “0” yazıyorsa bu bahsettiğin fren ikazı ışığı, bu özellik varsa bile çalışmaz.

Ş,imdi gelelim “bu rakamları değiştirirsen neler olur” konusuna,

Bu rakamı;

1 yaparsan fren

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozgurbeyaz » 20 Haz 2008, 15:55

sadece önler için var
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 20 Haz 2008, 16:08

[quote="ozgurbeyaz"]sadece önler için var[/QUOTE]

bende oyle bılıyorum ve benm arkalar bıtık

onların yenısını arastırıyorum ama oyle bırsey demedıler bana

ısnılgız dostum çalışmalaını paylaşırsan sevinirim.burdabı skoda özel servisi var orda deneme şansım var yoksa olmadı atlar ankaraya gelırız

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Haz 2008, 16:16

Çıkan balatalara bakmak lazım ikazlı balatalarda bağlantı kabloları oluyor. ona göre fiyat farkı var zaten.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti goksu » 20 Haz 2008, 17:58

[quote="BaTeRRiiSStt"]Çıkan balatalara bakmak lazım ikazlı balatalarda bağlantı kabloları oluyor. ona göre fiyat farkı var zaten.[/QUOTE]
Balataları henüz sökmedik. Parçayı alıp ustaya öyle giderim diye düşünmüştüm kardeşim.

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 21 Haz 2008, 15:08

fişli oluyor balataların bazıları kablo ile bağlanıyor diye biliyorum ben
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir