octi baskı balata ne zaman değişir ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octi baskı balata ne zaman değişir ?

İleti cakmak » 21 Haz 2008, 12:05

Selamlar arabam 82000 de ben 49000 de almıstım  hala değiştirmedim.. Şimdilik hissdedilir bişey yok ancak bilmiyorum bi zarara verir miyim şanzımana değişimde geç kalırsam.  Bu konuda bilgi sahibi olanlar lütfen yardım etsin... 300 milyona filan malolur diyolar baskı balata için ?

Ayrıca lastikleri aldım 110 x 4 = 440 YTL ye kumho KH15 umarım iyi çıkarlar...

asıl konu lasitkler değil baskı balataydı bu konuda da yardım beklyiorum

Selam-Sevgi

cakmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 21 Haz 2008, 12:10

kumho biraz dende banada haber ver benim lastiklerin dişleri ban yazı cıkartır ama sert lastik degiştirmeyi düşünüyorum burada petlasın var yumusak bir lastigi tanesi 110 lira onunda pirelli p6000 var oda 110 lira michelin var 195 lira bende ne alsam diye düşünüyorum.ankaraya gittigimde araştıracam bende lastikleri
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti cakmak » 21 Haz 2008, 12:17

[quote="elegance"]kumho biraz dende banada haber ver benim lastiklerin dişleri ban yazı cıkartır ama sert lastik degiştirmeyi düşünüyorum burada petlasın var yumusak bir lastigi tanesi 110 lira onunda pirelli p6000 var oda 110 lira michelin var 195 lira bende ne alsam diye düşünüyorum.ankaraya gittigimde araştıracam bende lastikleri[/QUOTE]

Selamlar ,

ticari araç kullananlara sordum kumho ne  çok sert ne çok yumuşak dengeli hamuru var dediler.  Bende baktım bi kaç denedim kaymadı yol tutuşu da iyi.. Çok performanslı ve spor kulanmıyorsan iyi bir lastik gibi... Yanaklar da yumuşak michelin kadar olmasa da..  petlasın işçiliği çok kötü geldi bana.. michelini burda 160 a buluruz sana...  taksitli.. Benim amacım kumho kt31 di ama o modeli bulamayınca bunu aldım... pirelliye yanaşma naylon diyolar.. benim duyduklarım bunlar..  ingilizce biliyorsan www.tyretest.com dan bak... Hem kullanıcılar hemde test verileri var...  Yalnız burda bir üründen bir kullanıcı çok memnunken bir diğeri hiç memnun kalmamış olabiliyor...

Cakmak
cakmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 21 Haz 2008, 12:20

bu yuöusak lastiklerin bir kötü yanı vs varmıdır yaw
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti cakmak » 21 Haz 2008, 12:25

yumuşak lastikler genelde daha kısa ömürlü oluyorlar ama zemin tutuşu daha iyi oluyor..  Çok sert lasitklerde uzun ömürlü ama yol tutuşları zayıf diyorlar....  Birde kullanan birine sor bazı lastikler bir kış geçirdikten sonra hemen sertleşiyormuş Bu da kötü bişey falken vardı onu almadım mesela....
cakmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 21 Haz 2008, 12:27

bu michelin satıcısı bana hem uzun ömür hemde ekonomi saglar dedi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Haz 2008, 12:38

en iyisi michelin.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti BlueVRS » 21 Haz 2008, 12:58

İmkan varsa Lassa yerli malı yudun malı,ben kullanıyorum memnunum Kumho ile arasında çok fark yok fiyat olarak..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 21 Haz 2008, 14:07

michelin den başka tanımam ama maddi açıdan biraz yüksek

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 21 Haz 2008, 15:04

baskı balata konusu açmış arkadaş ilk onu cevaplayayım bu baskı balata olayı sana bağlı araba kaçırıyorsa debriyaj yüksekte kavrıyorsa çoğu zaman koku gelmeye başlar kullanana göre değişi ömrü bnm aracım 150 binde 2 kez deiştirdim. 50 bine denk geliyor.

Lastik konusunda eğerdurumun varsa mıchelın al kaliteli latik bağarma ötme birşey yok uzun ömürlüde su tahliyesi güzel

birde yakıtı düşürür yazmışsın buda energy modeli çıktı yeni onun yuvarlanma direnci düşük olduğundan aracı yormuyormuş yakıtı düşürüyormuş diğer lastikleri kullanmadım yorum yapamayacağım o yüzden 
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti çakıroğlu » 22 Haz 2008, 03:40

Abi baskı balatanın ömrü kullanıcısına ve markasına göre değişiklikler gösterse de ortalamada 75000 ile 90000  km aralığında değiştirmek mantıklı.Balatanın hafif kaçırmaya başlamasından ve  yüksekte kavramasından anlayacaksındır zaten. İyi bir kullanım ile bu km uzatılabilir ama şanzımanda,özellikle vites geçişlerini sağlayan sekremençlerin aşınmasında aktif rol oynuyor.

Benim aracım 120000 de. Artık bana da farz oldu. Kaçırmıyor fakat yüksekte kavrıyor.Zamanı geldiğinde aslında ihmal etmemek gerekiyor. Tabi maddi durum önemli. Fiyatının biraz daha yukarı çıkabileceğini düşünüyorum. Aldığınız fiyat makul.

Lastik için önceliğim tabiki MİCHELİN. Sonra sırasıyla GOOD YEAR, BRİDGESTONE.LASSA

Hayırlı akşamlar.
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir