Klima kulanma kılavzu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Klima kulanma kılavzu

İleti ali0027 » 24 Haz 2008, 02:08

selam arkadaşlar oktavia 1,8 t 20 v elegans 2002 digital klima tam olarak özellikleriyle beraber bir kullanma kılavzu bulabilirmiyim internette ? bilisi olan varsa ve paylaşırsa menmun olurum .

ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 13:55

99  senesınden  berı  octavıa  kullanıcısıyım  octavıacıyım  aynı  mercedes  tutkunları  gibi  :)  arabanla  ılgılı  ne  varsa  sor  herseyıne  yardımcı  olurum  zamanında  octvıa  tr  de  sayılıyken  bende  vardı  boyle  soracak  bıle  kımse  yoktu  sen  ne  ıstersen  bana  sor  ıstersen  msn  dende  sana  yardım  ederım    clımatronıc  hakkında.  ama  kısaca  sunu  soyleyım  sakın  klıma  acık  bırakııp  acık  oldugu  halde  arabayı  çalıstırma  acemi  ler  oyle  yaoar  aman  ha  buna  dıkkat  et  servis  yolunsun  dıye  bısey  olmaz  der  ama   cok  ama  cok  tehlıkelı  az  omurlu  kullanırsın  hele  clımatronıc  cok  hassass  bır  olaydır  mercedes    bıle   yenı  geçti  climatronıc  e   sen  düşünn     auto  secenegıii  ile  ilgili  seyler  soylerım    sen  sor  ben  sana  herseyı  anlatırım  hoscakal
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 10 Ağu 2008, 14:46

[quote="hasanemrah"]99  senesınden  berı  octavıa  kullanıcısıyım  octavıacıyım  aynı  mercedes  tutkunları  gibi  :)  arabanla  ılgılı  ne  varsa  sor  herseyıne  yardımcı  olurum  zamanında  octvıa  tr  de  sayılıyken  bende  vardı  boyle  soracak  bıle  kımse  yoktu  sen  ne  ıstersen  bana  sor  ıstersen  msn  dende  sana  yardım  ederım    clımatronıc  hakkında.  ama  kısaca  sunu  soyleyım  sakın  klıma  acık  bırakııp  acık  oldugu  halde  arabayı  çalıstırma  acemi  ler  oyle  yaoar  aman  ha  buna  dıkkat  et  servis  yolunsun  dıye  bısey  olmaz  der  ama   cok  ama  cok  tehlıkelı  az  omurlu  kullanırsın  hele  clımatronıc  cok  hassass  bır  olaydır  mercedes    bıle   yenı  geçti  climatronıc  e   sen  düşünn     auto  secenegıii  ile  ilgili  seyler  soylerım    sen  sor  ben  sana  herseyı  anlatırım  hoscakal[/QUOTE]

Octavia lar ile ilgili paylaşımları bekliyoruz o zaman sizden Wink

Yurtdışı görünüyorsunuz..Hangi ülkedesiniz?Bulunduğunuz ülkede skoda satışları,skodanın imajı vs.. nasıl?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti elegance » 12 Ağu 2008, 16:58

hasanemrah madem iyi biliyosun bu octilerin klimatronigini anlat bize nei nasıl yapacaz aktar bize bilgilerini bizde yararlanalım
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti yigit » 13 Ağu 2008, 13:12

merhaba arkadaşım bende 2 ay once 2001 model octavia conbi aldım ve benımde cok sorunlarım var engin bilginden yararlanmak isterim ilk once depoyu fulledıgımde yarısı sehır ıcı yarısı s dısı yolda yaklasık 550 600 km yol yapabılıyurum ve aracıda zorlamıyorum yakıt bılgısıne bakıyorum yanı basmıyorum zaten bastıgımda yakıt bılgısı nevrımı donduruyor 23 lt 30 lt bıle gosteebılıyor hemen cekıyorum ayagımı :(1.6 motor var yakıt baya tuzlu dogalmıdır 2 sorumda klımayla ılgılı nasıl kullanmamı tavsıye dersın mumkunse msn dende konusabılırız şimiden tşk ederim.
yigit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yigit » 13 Ağu 2008, 13:13

merhaba arkadaşım bende 2 ay once 2001 model octavia conbi aldım ve benımde cok sorunlarım var engin bilginden yararlanmak isterim ilk once depoyu fulledıgımde yarısı sehır ıcı yarısı s dısı yolda yaklasık 550 600 km yol yapabılıyurum ve aracıda zorlamıyorum yakıt bılgısıne bakıyorum yanı basmıyorum zaten bastıgımda yakıt bılgısı nevrımı donduruyor 23 lt 30 lt bıle gosteebılıyor hemen cekıyorum ayagımı :(1.6 motor var yakıt baya tuzlu dogalmıdır 2 sorumda klımayla ılgılı nasıl kullanmamı tavsıye dersın mumkunse msn dende konusabılırız şimiden tşk ederim.
yigit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 13 Ağu 2008, 15:37

climayı açmak için genelde auto tuşuna basarım kesinlikle direk içeri vermem önermemde çarpıyor ileride
daha sonra cam vurdurun ve ya ayağa tuşların üzerindeki resimlerden anlarsınız zaten motor ısınmadan açmayın tavsiye etmem daha sonra araba çalışmıyorsa bir işi yaramaz araba çalışmıyorken çalıştırmayın klimayı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hasanemrah » 14 Ağu 2008, 17:28

ben  zaten  herseyı  yukarda  yazdım  arkadaslarda  yazmıslar  klıman  uzun  omurlu  olacaksa   araabayı  calıstır  sonr  ac  klımayı  olay  bu  motorun  ısjnmasına    gerek  yok  kışları  hariç  bırde  kışın  sıcak  ayarda  klimayı  acmakta  ıyı  bir  olay  değildir  klımayı  sadce  sogutmada  kulklanmanızı  tavsıye  ederım  uzun  omurlu  ıstıyorsanız  tabı  ama   bozulursa  bozulsun  bende  para  cok    dersenız    ıstediğinizi  yapın  ama  bır  arabanın  kullanıcısı  olacaksanız  güzel  kullanın  bırdaha  yapılınca  orjınali  gibi  tadını  vermezz
hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti komando » 15 Ağu 2008, 01:14

arkadaşım öncelikkle bilmen gereken kesinlikle ve kesinlikle araç seyir halinde iken yapi motor güçte iken klimayı açıp kapatmayacaksın yani ya araba dururken rolanti devrinde iken klimanı açacaksın yada seyir halinde isen ya debriyaja basıp motor devrini  1000 devrin altına düşürdüğünde klimanın düğmesine basacaksın tam otomatik klima da auto tuşuna bastığında 22 dereceye ayarlıdır arabanın içi çok sıcaksa ilk önce çok hızlı çalışır sonra yavaş yavaş fan hızı azalır araç içi sirkilasyan tuşunu ise çok uzun süreli kullanmamalısın
komando
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti smerakoda » 17 Ağu 2008, 16:54

Kış bile olsa klima gazının etkinliğini kaybetmemesi için arada bir çalıştırın. Komando arkadaşın dediği gibi klimayı motor düşük devirde iken açın veya kapatın yoksa motora zarar verisiniz.

Klima üzerindeki düğmelerin görevi şunlar:

Cama hava verme: Bu düğmeye bastığınızda hava ön cama verilir, en sağlıklı kullanım budur. (Soğuk hava sizi çarpmaz.)

İçerideki havayı kullanmak:Dışarıdaki hava kirli ise (örneğin bir tünelde) dışardan hava almaz, içerideki havayı kullanarak ısıtma veya soğutma yapar.

Fan hızı azatma-arttırma: Klimanın üflediği havanın miktarını ayarlamamızı sağlar. Aşağı ok tuşuna bastığımızda üfleme azalır, yukarı ok tuşuna bastığımızda üfleme artar.

Hava ızgaralarına hava verme: Klima ön konsolda bulunan havalandırma ızgaralarına hava üfler.

Ayaklara hava verme: Klima ayaklara hava üfler. Cama, ızgaralara ve ayaklara hava üflemenin biri-ikisiveya üçü birarada kullanılabilir.

Sıcaklık azaltma-arttırma: Mavi düğme ile sıcaklık azaltılır, kırmızı düğme ile sıcaklık arttırılır (kış günlerinde)

Ekonomi modu: Klima kompresörü çalışmaz (tabii yakıt sarfiyatı da olmaz), sadece dışardaki hava içeri üflenir.

Auto Modu: Bu modda klima sıcaklık sensörüne bağlı olarak ortam ısısını ayarlanan sıcaklıkta tutmak için otomatik aayarlama yapar. (Örneğin önce hızlı çalışır, sonra hız gittikçe düşer)
smerakoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir