octavia ses sistemi herkesinmi aynı benimkinde sor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia ses sistemi herkesinmi aynı benimkinde sor

İleti skoda_tudor » 14 Arl 2006, 11:57

evet arkadaslar sormadıgım kimse kalmadı ne servis ne bayi hicbiryer anlayamadı octavia aracımda ses siteminde soyle bir sorun var biliyorsunuz ses 47 ye kadar acılabiliyor ancak seyir halindeyken ve 90 km hız ustundeyken ses ayarı 15 ile 47 actıhgınızda hic fark yok aynı oranmda ses veriyor yani 15 tede 47 son sestede ayrıca hız yukseldikce ses 47 de de olsa ses tonu azalıyor otomatik ve hic hos olmuyor bu acaba hoparlorlerin patlamaması içinmi yoksa baska bir sey mi var dikkat eden oldumu

skoda_tudor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Halikarnasos » 14 Arl 2006, 12:11

Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sesi 40agetirince 40 ile 47 arasında ses seviyesi sanki aynı gibi.Bunu pek önemsemedim bu güne kadar. Araç hızlanınca ses seviyesi düşüyormu hiç farketmedim.Bunu deneyeceğim.Ama ilginç..Ying%20Yang
Halikarnasos
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda_tudor » 14 Arl 2006, 18:42

ozellikle baslı bir muzikte nerdeyse ses ayarı 5-10 arassındaymıs gibi kısma yapıyor 
skoda_tudor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 14 Arl 2006, 18:48

Normalde skoda teyplerde GALA özelliği bulunur. Bu özellik araç içi gürültüsüne göre sesi otomatik olarak arttırır yada azaltır belli bir seviyede sabitler. Yanlış hatırlamıyorsam bu GALA özelliğininde kendi ses seviyesi var. Muhtemelen sizin GALA'nın kendi ses seviyesi düşük ayarda bu yüzden hep o kısık sese sabitliyor. Bunu nasıl ayarlarım derseniz işte onu bilmiyorum ama kullanım kılavuzunda yazar. En kötü ihtimal GALA bozulmuştur onin tamiri içinde http://www.modvi.com.tr
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Liquid » 19 Arl 2006, 20:42

selamlar,
skoda konusunda tecrübeniz tartışılmaz,

bende octavia collection + 2004 var,

koltuktan ısıtma ile ilgili bir sorunum var şöför koltuğunun koltuktan ısıtması aktif hale gelmiyor. acaba kronik bir sorunmudur yada bunun için illa da servise gitmem gerekirmi.

home made olaylar hoşuma gittiği için soruyorum o yüzden verdiğiniz bilgiler hususunda kimseyi sorumlu tutamayacağımı da biliyorum.

ayrıca bir sorun daha var arabanın orjinal teybinde (Grundig olması gerek) volume tuşu sık sık sorun yaratıyor, mesela sesi açmak istiyorum kısıyor, kısmak istiyorum son ses açıyor insanı deli ediyor. yanlız bu sorun aldığımdan beri olduğu için bu da kronik bir sorunsa eğer servisim bunu fabrika hatası deyip değiştirecektir. tavsiyeleriniz ve yorumlarınız nelerdir.

Teşekkürler

Liquid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda_tudor » 20 Arl 2006, 00:15

GALA sorunu mu bilmiyorum ama bir turlu cozemedim ve hoparlorlerden biride patladı galiba ugultulu ses veriyor ses sistemine bakmak gerek 
skoda_tudor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 20 Arl 2006, 12:26

[quote="Liquid"]selamlar,
skoda konusunda tecrübeniz tartışılmaz,

bende octavia collection + 2004 var,

koltuktan ısıtma ile ilgili bir sorunum var şöför koltuğunun koltuktan ısıtması aktif hale gelmiyor. acaba kronik bir sorunmudur yada bunun için illa da servise gitmem gerekirmi.

home made olaylar hoşuma gittiği için soruyorum o yüzden verdiğiniz bilgiler hususunda kimseyi sorumlu tutamayacağımı da biliyorum.

ayrıca bir sorun daha var arabanın orjinal teybinde (Grundig olması gerek) volume tuşu sık sık sorun yaratıyor, mesela sesi açmak istiyorum kısıyor, kısmak istiyorum son ses açıyor insanı deli ediyor. yanlız bu sorun aldığımdan beri olduğu için bu da kronik bir sorunsa eğer servisim bunu fabrika hatası deyip değiştirecektir. tavsiyeleriniz ve yorumlarınız nelerdir.

Teşekkürler

[/QUOTE]

Koltuk ısıtmasıyla ilgili olan sigorta atmış olabilir.

Sesi açan potansiyometre bozulmuştur. Servis her ikisiyle de ilgilenir  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti skodacı » 20 Arl 2006, 22:25

her arıza ya o aracın kronik arızası denmesi uygun değil...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir