Latik içersine sıkılan jel hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Latik içersine sıkılan jel hakkında

İleti ali0027 » 25 Haz 2008, 20:06

arkadaşlar gaziantepde , lastik satan ve bakımlarını yapan bir firma bir jel tanıtıyor ve özelligi lastiklerin içine sıkıyormuş ve lastiklere çivi saplanıyor ve çıkıyormuş ama lastık hava kaybetmiyor ? her lastik için 12-20 ytl arası degişiyormuş ebata göre degişiyormuş, bu konuyla ilgili tercübesi olan varmı ???

ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdulhamit » 25 Haz 2008, 20:53

benzer bir köpük duymuştum tamir için kullanılan yani patlak olunca sıkıyormuşsun devam :) tamire gerek yok stepne olmayan arabalarda filan kullanılıyormuş bende araştırıp stepneyi atmayı planlıyorum.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 25 Haz 2008, 21:04

Seneler önce biz onu daha çok  uluslararası çalışan tırların  lastiklerinde kullanıyorduk. çünkü dış ülkerlede biliyorsunuz otobanda lastiğiniz patladığında dursanız dahi lastik dişleriniz mikron boyutunda bile  kuralın altında çıkarsa ceza yiyorsunuz buda kârı cezaya vermeniz demek.neyse bu kadar detay yete.son zamanlarda bizim ülkemizdede yaygınlaştı bu ürünle.Tırın pilot lastiklerinde bile başarılı olduğuna göre otomobil lastiklerinde mükemmel sonuçlar elde edilebilir ama bu yöntem sizi sadece 100 km civarında koruyor yani sizi istetme değiştirme külfetinden kurtarıyor sonuçta lastiğinizi yine yaptırmak zorundasınız fakat bunun için kullanılan kauçuk esaslı ürünlerin sahteleride var dikket etmek lazım sonra lastikler içten çürümesin bilinen markaları almak lazım ama son zamanlarda bu konuyla ilgili yeni gelişmeler olmuş kalıcı tamir eden ürünlerinde çıktığını duydum ama ne kadar başarılı onu bilmiyorum umarım yardımcı olabilmişimdir.
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 25 Haz 2008, 22:45

bende bunu yaptıracaktım tıpoya lastıkcı lastık içine zararı var,yanaklardan balon yapma durumlarını gördüm dedi ve konyada yaptırmadım.ancak hala aklımda neden olmasın hiç patlamayan lastık yada lastığı korumak
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kadir_ » 25 Haz 2008, 23:25

bunlar lasiğin özelliğini bozuyormuş bende aldım ama sonra lastik batıyormuş tamirci öyle diyor onun yorumu
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ali0027 » 26 Haz 2008, 15:40

arkadaşlar ben yaptıracagım ,çünkü benim lpg tüpü simit olarak yaptırılmış ve stepnem garajda bakalım nasıl olacak ,yaptırdıktan sonra bilgi verecegim ,selamlar
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 26 Haz 2008, 15:53

[quote="kadir_"] bunlar lasiğin özelliğini bozuyormuş bende aldım ama sonra lastik batıyormuş tamirci öyle diyor onun yorumu[/QUOTE]

Tamirci öyle diyecek tabi sonucta sen onun ekmek kapısısın adam işsiz mi kalsın patlamayan teker yüzünden

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti ali0027 » 09 Tem 2008, 16:08

arkadaşlar jeli sıktırdım lastiklere bakalım nasıl olacak ama yol tutumu degişti ,çok mükemmel oldu ,ve lastigin birinde vida vardı yanı arada bir hava kaybı oluyordu ve ben siboptan sandım ama vidamış sebebi jeli sıktıktan sonra lastikci ve vidayı çıkardık hava kaybetmedi,stepneyi garaja bıraktım,ilerde yeni lastik alınırsa jeli pompayla çıkardıp ve yeni lastiklere sıkıyorlarmış 4 lastikde 15% kayıp oluyormuş yani jelden ,bakalım söylenen ve verilen garantiler çıkacakmı,herkeşe gaziantepden selamlar
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti akdeniz » 16 Tem 2008, 12:44

ne kadara yapıyolar hocam bu işi?
akdeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 16 Tem 2008, 12:59

Jeli işe yaramı bilmam ama stepneyi çıkarmak doğru değil bence. Sadece lastik patladığında lazım değil, jant yamulursa ne olacak. Kaldın yolda. Benim başıma geldi iki ay önce, Sabaha karşı 03:00 te izmitten gebzeye gidiyodum, Gültepe tünelinin girişi rampa aşağı ve virajdır, bilenler bilir. 120km sürat vardı, birden yerlerde ahşap paletleri gördüm. Yola tamamen dağılmıştı bir kamyondan dökülmüşler belli , ondan kaç bundan kaç derken o sürartle sağ ön teker değdi birine. Neyse topladım durumu tüneldeki parka girdim. Jant yamulmuş. Sorarım şimdi stepne olmasaydı o saatte ne yapabilirsin.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 16 Tem 2008, 13:23

Lastiğin için sıvı halde kaldığından bir miktar balans bozukluğu yaptığını söyleniyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BlueVRS » 16 Tem 2008, 13:55

[quote="HTP"] [quote="kadir_"] bunlar lasiğin özelliğini bozuyormuş bende aldım ama sonra lastik batıyormuş tamirci öyle diyor onun yorumu[/QUOTE]

Tamirci öyle diyecek tabi sonucta sen onun ekmek kapısısın adam işsiz mi kalsın patlamayan teker yüzünden

[/QUOTE]

+1 Wink
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 16 Tem 2008, 13:56

[quote="kemaI"]Jeli işe yaramı bilmam ama stepneyi çıkarmak doğru değil bence. Sadece lastik patladığında lazım değil, jant yamulursa ne olacak. Kaldın yolda. Benim başıma geldi iki ay önce, Sabaha karşı 03:00 te izmitten gebzeye gidiyodum, Gültepe tünelinin girişi rampa aşağı ve virajdır, bilenler bilir. 120km sürat vardı, birden yerlerde ahşap paletleri gördüm. Yola tamamen dağılmıştı bir kamyondan dökülmüşler belli , ondan kaç bundan kaç derken o sürartle sağ ön teker değdi birine. Neyse topladım durumu tüneldeki parka girdim. Jant yamulmuş. Sorarım şimdi stepne olmasaydı o saatte ne yapabilirsin. [/QUOTE]

Bende yolda taş üzerinden geçtim lastik patlamadı ama jant yamuldu ve havası boşaldı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali0027 » 16 Tem 2008, 14:25

arkadaşlar ben menmunum aracın tutuşuda saglamlaştı ben her lastık için 25 ytl verdim toplam 100 ytl ,daha önce belirttigim gibi bende lpg var ve tüp tankı stepnenin yerinde silindir halinde ondan dolayı mecburum stepneyi bagajda taşımadaksan.
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilker_617 » 16 Tem 2008, 16:10

Zorda kalmadıkça çıkarılmamalı bence.Yanlışlıkla savrulan cam lastiği yarabilir dimi  ama?

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir