lastik sensörleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastik sensörleri

İleti fmaka » 25 Haz 2008, 22:48

bnem octide lastık sensoru var.çalışma prensibi hakkında bilginiz var mı?
ve lastıkleri ben değiştirim 4 ünüde her hangibir sorun olur mu sunradan?

lastıklerden birini indirip denemeye değermi çalışıp çalışmadığını görmek için?

cevaplar için teskkrler.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti elegance » 25 Haz 2008, 22:56

denemen tabiki iyidir arabana petrolde benzin aldıktan sonra indir ölç sonra geri basarsın
1-lastikleri kaça aldın markaları nedir 2 arabaya lpg taktırdınmı bi ara düşünüyordun ya
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti fmaka » 25 Haz 2008, 23:01

maddi durumdan dolayı lpg taktıramadım ancak arkadaslarım 1100 ytl atıker taktılar.bende su an taktıramam  bebek oldu onunla ılgılenırım şehir dışına çıkmadığım için gezemem gezemedğim için fazla para harcamam ancak yılda 10-15 bim km yapacak olursam benm ıcın sıkıntı olur gıbı düşünüyorum.
lastıkler bridgestone turanza çift desenli.lıste fiyatı 250 ancak 160 a pazarlık yaptık

lastık sensorlerını benzın doldurmaya gıttıgımde deneyecegım

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 25 Haz 2008, 23:03

lastikler iyimi yorumarını beklkiyorum
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti fmaka » 25 Haz 2008, 23:05

[quote="elegance"]lastikler iyimi yorumarını beklkiyorum[/QUOTE]

yeni yapılan duble yollarda ses sıkıntısı var bıraz ugultu gıbı oda bellı hızlarda ama onun harıcınde bi sorun gormedım.normal kaymak asfaltta ses sorunu yok

denedım 150 de araba duruyor gıbıydı:)
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 25 Haz 2008, 23:24

turanzalar iyidir alışsın araç bi lastiğe lastik kendine gelsin o ses azalır ne de olsa yeni
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 26 Haz 2008, 13:21

fmaka kardeş Allah bağışlasın.
Turanza kullanan birisi olarak memnun kalmadığımı söylemek istiyorum. Yaz lastiği için gürültüsünün biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Yumuşaklığı da pek iyi değil gibi.
Ayrıca lastik sensörleri için ben de bir tecrübemi aktarayım. Benim de bir ara lastiğim patlamıştı aslında aracın gidişinde hissedilir fark olmakla birlikte sensörler çalışmamıştı.

Servise sorduğumda %30 dan fazla indiyse çalışır demişlerdi. Bana göre %30 dan fazla inmişti ama emin olmadığım için bir şey demedim. Sonra deneyeceğim dedim ama bir türlü fırsatım olmadı.

Sen lastikleri bir indirirsen ve test edersen bize de bilgi ver de ona göre önleminizi alalım.

Kolay gelsin
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 26 Haz 2008, 14:33

lastik sensörü, 4 lastikten herhangi biri veya birkaçının havasının  (yanlış hatırlamıyorsam) % 30 veya daha fazla inmesi esasına göre çalışır. lastiklerin havasını tamamladıktan sonra düğmeye kontak açıkken 15-20 saniye kadar basılı tutarsan bir ses duyulur ve sensör bu ayarı hafızasına alır. lastiklerin havasında belirli bir düşme olduğunda sensör sesli ve ışıklı ikaz verir. lastik değişikliklerinde, lastik sökülüp takıldığında veya havaları tamalandığında sensörün resetlenmesi gerekir.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti murtymul » 27 Haz 2008, 15:09

[quote="fabialife"]lastik sensörü, 4 lastikten herhangi biri veya birkaçının havasının  (yanlış hatırlamıyorsam) % 30 veya daha fazla inmesi esasına göre çalışır. lastiklerin havasını tamamladıktan sonra düğmeye kontak açıkken 15-20 saniye kadar basılı tutarsan bir ses duyulur ve sensör bu ayarı hafızasına alır. lastiklerin havasında belirli bir düşme olduğunda sensör sesli ve ışıklı ikaz verir. lastik değişikliklerinde, lastik sökülüp takıldığında veya havaları tamalandığında sensörün resetlenmesi gerekir.[/QUOTE]

Bende bu şekilde biliyorum aracı alırken anlatılanda aynen bu şekilde idi.
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir