motor titremesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor titremesi

İleti yexplorer » 02 Tem 2008, 23:07

lpg takılmadan önce ilk çalıştırmada aracın sesi tuhaf geliyordu. dönüşümden sonra sesi kesti. bunun dışında motor rolantide çalışırken titreme yapıyor. daha öncede vardı şimdide var. ama gaza aldığımda titreme bitiyor. sebeb ne olabilir.  cumartesi servise gideceğim ön bilgimiz olsun.

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti kadir_ » 02 Tem 2008, 23:22

gaza basılı tut belli devirde sabitle ayağını gazdan benzine geçir far edersin zaten ayağında benzin sanki kesik kesik yanıyor gazda onu hissedemessin rölanti ise araçdan kaynaklanıyor yoksa benzinde ne yapıyorsa gazdada onu yapması gerekir aracın
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti munci » 04 Tem 2008, 12:30

Merhaba

LPG deyince tüylerim diken diken oluyor...

Daha önceki aracım Peugeot 406 idi .Ve LPG taktırtmak istedim ve yaptırdım 2 ay sorunsuz bindim yada ben sorunları farkedemedim.Daha sonraları rölanti düsüklügü gaz yememe tuhaf tuhaf arıza kodları ve sayamadıgım daha bi sürü ıvız zıvır hata ile bogustum.Yani lafı şuraya getirmek istiyorum.Bu tarz yeni teknoloji ürünü araçlar ve bilgisayar yazılım kontrolündeki sistemlerden LPG yi uzak tutmak gerekiyor.İş tamamen süprizlere dayalı.Ve milyarlarca lira para döktügünüz aracınıza tasaruff edicem derken ciddi zararlar acabiliyorsunuz.

Umarım benim basıma gelenler sizinde basınıza gelmez.

Rölanti sorununuza gelince .Rölanti sensörleri oksijen sensörleri arıza veriyor yada motoru yanlıs bilgilendiriyor olabilir.Yada yakıt yollarında ciddi tıkanıklıklar mevcut olabilir.Carbon Clean yaptırmayı bi deneyin.Olmadı oksijen sensörünü kontrol ettirin.Ve en son olarak aracın yazılımı ve LPG sisteminin yazılımının uzman bir kişi tarafından optimize edilmesi yani ayarlarının cok iyi bir sekilde yapılmasını saglayın.

Kolay gelsin...
munci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasanemrah » 10 Ağu 2008, 13:43

merhaba  arkadasşlar  ben  bu  sıteye  yenı  üye  oldum  daha   99 senesınden  berı  octavıa kullanıcısıyım  ve  atassına  kadar  bilirim  tum  herseyı  okuyorum  ve  bunların  hepsını  teker  teker  yasadım  sızın  su  ankı  bahsettıgnız  olay  boğal kelebeğinden  gaz  ile  alakası  yoktur  gaz  ayarı  yaptır   ve  sonra  garantısı  cıkmımadıysa  servisine  götür tiner havayla  bogaz  keleeğine  sıktır  gaza  basılı  durumda  sıktır  içine  kadar  girsin  sonra  gaza  basılı  olarak  bogaz    kelebeğini  kuruttur  marşa  bas  ve  araba 10.000  km  titremeden gidecektır  can  sıkılacak  bısey  yok.  servisin çözümü  boğaz  kelebeği   bozulmus  bunun  ,içinde  elektronık  soket  var  içini  acamayız  de:)  yolacakya  arkadaşlar.  sakın  boyle  boır  hatada  yapma  fiyatı 900  ytl  olması  lazım  benım  arabada  boyle  bır  sey  dediler  aslında  onlarda  anlamıyor  anlayanı  yok  bu  arabaların  fazla.  yardımcı  olduysa m    ne  mutlu  bana  benımde  soracaklarım  var  paylaşırız  artık  hep  beraber  sağlıcakla  kalın  hoşçakal

hasanemrah
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir