km düşmüş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

km düşmüş

İleti atikker10 » 06 Tem 2008, 04:26

eşim sanayi bakanlığında çalışıyor ona soyledim durumu yuce autoya yada ceklere bildirmesi birşey değiştirmez size yuce auto veya cekler yardımda bulunmayabilir cunku garantisi bitmiş dedi. yuce auto en fazla kmyi düşüren yetkili servisin servisliğini iptal eder dediama şahsa dava acabilirmişsiniz yeterli kanıtları sunarak.

atikker10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 14:20

teşekkürler şahış derken aracı satan adamamı yoksa servisemi
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti fmaka » 06 Tem 2008, 14:26

[quote="yexplorer"]şikayet vardan başladım[/QUOTE]

kolay gelsin öncelikle.geçmiş olsun yaşadığın olay tamamen sansızlık.servise ve bayiiye güvenmeyeceksek ne ye güveneceğiz doğru söylüyorsun tamamen esnaf hatası.elinden geleni yap.yap ki bazı insanlar uyanıklığın okadar ucuz olmadığı görsünler.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti atikker10 » 06 Tem 2008, 14:45

şahıs size arabayı satan kişi

atikker10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 06 Tem 2008, 15:12

Öncelik ile geçmiş olsun..Kendime yapılmış kadar sinir oldum..Bu konunun arkasında ciddiyetle durduğunuz ve üzerine giderek çok doğru yaptınız.Sonuna kadar gidin  umarım sonuç hak ettiğiniz şekilde olur.Gelişmeleride paylaşırsanız çok sevniriz...

Sonuç her ne olursa olsun örnek oluşturacak...

Mağduriyetinizin giderilmesi için siz ne düşünüyorsunuz?Bunu özellik ile mahkemeye belirtirseniz daha iyi olur kanısındayım...

Tekrar geçmiş olsun....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 16:28

kardeş tüketici hakları gereği pazartesi günü ilk önce sivas asyıldız a dilekçe göndereceğim. araca verdiğim parayı ve şuna kadar arac için yaptığım masrafların kasko alım satım lpg dönüşüm vergi vs ( benzin harçamaları değil) bana ödenerek aracı teslim almalarını istiyeceğim. onlarda bunu kabul etmeyecek bende tüketici mahkemesine başvuracağım. eğer hakim bay olursa ve arabadan anlayan biri olursa şansım artar. bayan olursa biraz daha zor gibi tabi km nin önemini bilmiyorsa. yine pazartesi günü yüce ye dilekçe göndereeceğim asyıldızın yetkili servis olayını yapamadığı kişilere haksız kazanç sağladığı ve insanların mağduriyetine sebeb verdiğinden dolayı servislik yetkisinin alınmasını isteyeceğim. onlarda olumsuz cevap verirler. bakalım gelişmeler ne olacak.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 06 Tem 2008, 16:30

bir avukata danısta cünkü şöyle diyebilirler sen bu arabayı begendin kendi zevkinle aldın o bizi ilgilendirmez  diyebilirler bir avukata danış önce
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 16:46

haklısın ama ben expertis raporuna göre aldım. orada boya vardı. ondan haberim var ama km 69000 de görünüyor 200000 değil. servis bilerek yada bilmiyerek bunu benden saklamış.

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 06 Tem 2008, 18:53

[quote="atikker10"]

eşim sanayi bakanlığında çalışıyor ona soyledim durumu yuce autoya yada ceklere bildirmesi birşey değiştirmez size yuce auto veya cekler yardımda bulunmayabilir cunku garantisi bitmiş dedi. yuce auto en fazla kmyi düşüren yetkili servisin servisliğini iptal eder dediama şahsa dava acabilirmişsiniz yeterli kanıtları sunarak.

[/QUOTE]

Yüce oto kadar dandik bir firma yok bence. Ben mersin 4k bayilerini şikayet ettim. Benim telefonu alıp biz sizi bilgilendireceğiz dediler. Ne arayan var ne soran. Zaten öyle olmasa skoda şu anda yollarda bu kadar az görünmezdi.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 06 Tem 2008, 18:56

[quote="yexplorer"]kardeş tüketici hakları gereği pazartesi günü ilk önce sivas asyıldız a dilekçe göndereceğim. araca verdiğim parayı ve şuna kadar arac için yaptığım masrafların kasko alım satım lpg dönüşüm vergi vs ( benzin harçamaları değil) bana ödenerek aracı teslim almalarını istiyeceğim. onlarda bunu kabul etmeyecek bende tüketici mahkemesine başvuracağım. eğer hakim bay olursa ve arabadan anlayan biri olursa şansım artar. bayan olursa biraz daha zor gibi tabi km nin önemini bilmiyorsa. yine pazartesi günü yüce ye dilekçe göndereeceğim asyıldızın yetkili servis olayını yapamadığı kişilere haksız kazanç sağladığı ve insanların mağduriyetine sebeb verdiğinden dolayı servislik yetkisinin alınmasını isteyeceğim. onlarda olumsuz cevap verirler. bakalım gelişmeler ne olacak.[/QUOTE]

Hakimin bayan erkek olması önemli değil. Bu gibi durumlarda bilrikişinin görüşü alınır.

Hocam sizin yapacağınız ilk iş ilinizdeki valilikte bulunan tüketici masasına başvurun onlardan görüş alın. Bence şahsa aracı iade edebilirsiniz.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti derwish » 06 Tem 2008, 19:58

tüketici mahkemesine dava aç. bilirkişi raporu doğrultusunda haklıysan faiziyle birlikte paranı geri alırsın. üstüne birde tazminat davası aç. sağa sola koşturup uğraşma. davayı açınca onlar gelir paranı verelim diye yalvarır.
derwish
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 20:40

umarım, bende öyle düşünüyorum. sivas sirketinin kendisi aracı alır faturayıda çalışanlara keser gibi geliyo. tüketici hakları ile ilgili sitelere mail attım
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 20:43

[quote="ayhani"][quote="yexplorer"]kardeş tüketici hakları gereği pazartesi günü ilk önce sivas asyıldız a dilekçe göndereceğim. araca verdiğim parayı ve şuna kadar arac için yaptığım masrafların kasko alım satım lpg dönüşüm vergi vs ( benzin harçamaları değil) bana ödenerek aracı teslim almalarını istiyeceğim. onlarda bunu kabul etmeyecek bende tüketici mahkemesine başvuracağım. eğer hakim bay olursa ve arabadan anlayan biri olursa şansım artar. bayan olursa biraz daha zor gibi tabi km nin önemini bilmiyorsa. yine pazartesi günü yüce ye dilekçe göndereeceğim asyıldızın yetkili servis olayını yapamadığı kişilere haksız kazanç sağladığı ve insanların mağduriyetine sebeb verdiğinden dolayı servislik yetkisinin alınmasını isteyeceğim. onlarda olumsuz cevap verirler. bakalım gelişmeler ne olacak.[/QUOTE]

Hakimin bayan erkek olması önemli değil. Bu gibi durumlarda bilrikişinin görüşü alınır.

Hocam sizin yapacağınız ilk iş ilinizdeki valilikte bulunan tüketici masasına başvurun onlardan görüş alın. Bence şahsa aracı iade edebilirsiniz.
[/QUOTE]
hocam adam benim haberim yok diyor. olsa bile satmış bikere al demekle almaz.

hakim konusnda ise düşüncem hala aynı. çünkü bölge idare mahkemelrinde açılan davalarda ki benim başıma geldi. yolluk davasında aynı konu üzerine aynı belgelerle farklı iki başvuru yapmamıza rağmen hakimlerin farklı olması sebebi ile biri lehte digeri aleyhte cevaplandı. hakim eğer araba arabadır 200.000 ile 10.000 farketmez düşüncesi varsa kaybediriz
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 06 Tem 2008, 21:00

[quote="yexplorer"]

haklısın ama ben expertis raporuna göre aldım. orada boya vardı. ondan haberim var ama km 69000 de görünüyor 200000 değil. servis bilerek yada bilmiyerek bunu benden saklamış.

[/QUOTE] bak kmnin düşürüldügünü kanıtla bu expertiz raporunda da bu bilgilerin gercekligi kesindir gibi bir cümle varsa birtek yanlış bilgilendirmeden dolayı yasanan sıkıntı(aracında arıza varsa)bundan dolayı dava acabilirsin sahibinide dolandırıcılıktan dolayı dava acabilirsin pek hukuktan anlamam ama bence böyle olur
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 21:02

bakalım hayırlısı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 06 Tem 2008, 21:21

ya sen şimdi arabayı satsan kaç kmde dicen 69.000 km nin parasını verdin 200.000deki business ambiante fiatına gider valla
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 06 Tem 2008, 23:06

20 000 ne almıştım.

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC