sunroof,

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sunroof,

İleti hetepe » 24 Tem 2008, 18:01

Ben daha önceki 2 aracıma sunroof taktırdım, ikisi de ''Webasto'' markaydı.1-1,5 saat kadar sürdü işlem.Tamamını seyrettim.Arabanın ön iki koltuğunu en geriye ve sırtlığını yatar pozisyona alıyorlar önce.Sonra sonroofun kutusunu açıp, çıkan kesim ve montaj şablonunu arabanın tavanına ölçümlendiriyorlar.Sonra bolca kağıt bant kullanarak işaretlemeleri yapıyorlar.İkinci kişi kutudan çıkan parçaları kontrol ederek montaja hazırlıyor.Bu arada yapışkan bantlı contalar gibi malzemeler takılıyor.Tavandaki adam matkapla referans deliğ açıtıktan sonra dekupaj makinesine benzemeyen, bir makasa benzeyen elektrikli aletle ince ince ve yavaş bir şekilde tavanı kesmeye başlıyor.Kesim bittikten sonra tavanda sac altındaki çelik kuşakların deliğe denk gelen kısımları montaj ihtiyacına göre eğilip, kesiliyor.Sonra mekanik montaj gerçekleşiyor.En son elektriksel bağlantılar yapılıp, araç temizlendikten sonra parayı ödeyip kaçıyorsunuz.Wink

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti elegance » 24 Tem 2008, 21:54

[quote="hetepe"]Ben daha önceki 2 aracıma sunroof taktırdım, ikisi de ''Webasto'' markaydı.1-1,5 saat kadar sürdü işlem.Tamamını seyrettim.Arabanın ön iki koltuğunu en geriye ve sırtlığını yatar pozisyona alıyorlar önce.Sonra sonroofun kutusunu açıp, çıkan kesim ve montaj şablonunu arabanın tavanına ölçümlendiriyorlar.Sonra bolca kağıt bant kullanarak işaretlemeleri yapıyorlar.İkinci kişi kutudan çıkan parçaları kontrol ederek montaja hazırlıyor.Bu arada yapışkan bantlı contalar gibi malzemeler takılıyor.Tavandaki adam matkapla referans deliğ açıtıktan sonra dekupaj makinesine benzemeyen, bir makasa benzeyen elektrikli aletle ince ince ve yavaş bir şekilde tavanı kesmeye başlıyor.Kesim bittikten sonra tavanda sac altındaki çelik kuşakların deliğe denk gelen kısımları montaj ihtiyacına göre eğilip, kesiliyor.Sonra mekanik montaj gerçekleşiyor.En son elektriksel bağlantılar yapılıp, araç temizlendikten sonra parayı ödeyip kaçıyorsunuz.Wink[/QUOTE] ee netice nası ii bişi oldumu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti truckman » 24 Tem 2008, 21:56

yhaa benim octi ye yaptırsam garantiden çıkarmıki yhaa
truckman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti truckman » 24 Tem 2008, 21:59

yhaa ben yaptırsam garantiden çıkarmıki yhaaaa
truckman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 24 Tem 2008, 22:01

[quote="truckman"]yhaa ben yaptırsam garantiden çıkarmıki yhaaaa[/QUOTE] sence garantide kalırmı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Crzyboy » 24 Tem 2008, 22:01

[quote="truckman"]yhaa ben yaptırsam garantiden çıkarmıki yhaaaa[/QUOTE] Türkçemizde yha diye bi kelime varmıydı arkadaşlar ?
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti truckman » 24 Tem 2008, 22:17

[quote="Crazyboyy"][quote="truckman"]yhaa ben yaptırsam garantiden çıkarmıki yhaaaa[/QUOTE] Türkçemizde yha diye bi kelime varmıydı arkadaşlar ?[/QUOTE] 

BEN YAZDIM OLDU Bİ PROBLEMİNMİ VAR
truckman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 25 Tem 2008, 00:19

[quote="reis65"]2006 octavıa elegance var. sunroof taktırmak istiyorum.masrafı ne olur ve bildiğiniz yerler var mı?
[/QUOTE]

hocam kafanı agrıtırsın ıyıy bır calsıma olmazsa.

ses yapar yagmus  kar  suyu sızar. toz gırer.uygun şartlarda yapılmazsa tavanı kestırıyorsun Alla hmuhafaza kaza anında tavanın darbe emısı ve takla anında mukavemetı azalır.

bence de guzel gorunur ve faydası vardır ama sonrdan bıraz kafada soru ısaretlerı olursturur ınsanın ısterıstemez.

marka webasto bıle olsa sonradan takılıyo.sonuctakeyıfte senın kararda.saygım bakidir.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hetepe » 25 Tem 2008, 15:55

[quote="elegance"][quote="hetepe"]Ben daha önceki 2 aracıma sunroof taktırdım, ikisi de ''Webasto'' markaydı.1-1,5 saat kadar sürdü işlem.Tamamını seyrettim.Arabanın ön iki koltuğunu en geriye ve sırtlığını yatar pozisyona alıyorlar önce.Sonra sonroofun kutusunu açıp, çıkan kesim ve montaj şablonunu arabanın tavanına ölçümlendiriyorlar.Sonra bolca kağıt bant kullanarak işaretlemeleri yapıyorlar.İkinci kişi kutudan çıkan parçaları kontrol ederek montaja hazırlıyor.Bu arada yapışkan bantlı contalar gibi malzemeler takılıyor.Tavandaki adam matkapla referans deliğ açıtıktan sonra dekupaj makinesine benzemeyen, bir makasa benzeyen elektrikli aletle ince ince ve yavaş bir şekilde tavanı kesmeye başlıyor.Kesim bittikten sonra tavanda sac altındaki çelik kuşakların deliğe denk gelen kısımları montaj ihtiyacına göre eğilip, kesiliyor.Sonra mekanik montaj gerçekleşiyor.En son elektriksel bağlantılar yapılıp, araç temizlendikten sonra parayı ödeyip kaçıyorsunuz.Wink[/QUOTE] ee netice nası ii bişi oldumu[/QUOTE]

Her bir aracı 2 şer sene kullandım.Hiç sorun yaşamadım.Kullanımı çok konforlu.Aracınızı kilitleyince o da kendi kapanıyor, açık kalmasını isterseniz açık ta kalabiliyor.İşçilik çok önemli tabii.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti oguzbbk » 27 Tem 2008, 04:13

arkadaşkar bir ara bende düşündüm hatta adana da yapan yer bile buldum ancak internette bir araştırıyım dedikten sonra bizim forum gibi bazı sitelerde de bunun tartısmasının bol bol yapıldıgını orjınal sunroof larda tavan sacına ek parca takıldıgını ve tavanın esnemesının ve kza anında cokmesimi nırmal tavanlarla aynı olacak şekilde yapıldıgı sonrada takılmalarda böylebir uygulana olmadıgı gibi tavan cokme ve sızdırma problemlerinin daha da arttıgını biliyorum bence iyi araltırmanızı taviye ederim.Saygılar....
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir