park sensorlerı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

park sensorlerı

İleti fmaka » 15 Tem 2008, 12:04

bizim octide park sensorlerı mevcut.bunu forumda hepımız bılıyoruz.ben one de taktırsam nasıl olur?
yurt dışı octi fotolarında on tamponlarda var.bunu servıs mı yapar yoksa ben kendımmmı yaptırırım.yoksa hıc elletmeyeyeımmı?

nedersınız?onden cıkıs yaparken koselerı surtecem dıye bazen ıcım cız ederek park yerınden cıkıyorum burnunu goremedıgım ıcın boyle bır sorunum var.

yorumlarınızı beklıyorm yaptıranlar varsa veya bılenler kaca patlar?

teşekkürler.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti BlueVRS » 15 Tem 2008, 12:11

Yaptır tabiki ihtiyaç duyuyorsan..Ama hassasiyeti senin gözünün ölçeceğinden fazlamıdır bilmiyorum..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 Tem 2008, 12:55

aslında olsa fena olmazda .eger avrupda gördüklerindekiler orjinalse taktır sonradan ek müdahaleye gerek yok bu arabalara
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti 9336 » 15 Tem 2008, 14:05

Taktır taktırmasına da, arkadaki park sensörleri bi yere yaklaşınca zır zır ikaz veriyor ya öndeki sensörler de her hangi bişeyin yanından geçerken ikidebir ötmücek mi, başın ağrımaz mı? 
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti kadir_ » 15 Tem 2008, 14:56

öndeki sensörlerin başka görevide var tek park sensörü gibi değil onlar araştırayım adını unuttum onun yazarım size genelde mercedeslerin nerdeyse hepsinde var
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 15 Tem 2008, 15:43

[quote="9336"]Taktır taktırmasına da, arkadaki park sensörleri bi yere yaklaşınca zır zır ikaz veriyor ya öndeki sensörler de her hangi bişeyin yanından geçerken ikidebir ötmücek mi, başın ağrımaz mı?  [/QUOTE]

passatların fullerınde var.sanırım 30 km saatın uzerıne cıkınca otmeyı kesıyor.arkadakı gıbı arada farkı yok.

özeil bir donanım yada isme sahipse kadir senden cevabı merakla beklıyorum

yanıtlar ıcın tesekkler
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 15 Tem 2008, 17:42

sesli yerine taktıracaksan metre hesabı olanlar var onlardan taktır. sesi tam analmıyorum ben park ediıyorum daha yer var ama tamponla duravrı öpüştürmek istemiyorum
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti 9336 » 15 Tem 2008, 18:21

[quote="fmaka"][quote="9336"]Taktır taktırmasına da, arkadaki park sensörleri bi yere yaklaşınca zır zır ikaz veriyor ya öndeki sensörler de her hangi bişeyin yanından geçerken ikidebir ötmücek mi, başın ağrımaz mı?  [/QUOTE]

passatların fullerınde var.sanırım 30 km saatın uzerıne cıkınca otmeyı kesıyor.arkadakı gıbı arada farkı yok.

özeil bir donanım yada isme sahipse kadir senden cevabı merakla beklıyorum

yanıtlar ıcın tesekkler
[/QUOTE]
İşte onu diyorum. yoğun trafiktesin, dur kalk, dur kalk, hız 10-20 km. Zaten kayışı sıyırmışın üstüne zır zır(ya da bip bip) sesi. Valla düşünmek bile istemiyom.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti elegance » 15 Tem 2008, 18:50

valla arkdaşta 2004 yada2005 eski kasa passat vardı evculisve diye özel üretimi onun onde yoktu ama yeni kasa highlinelerde var
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti maniak » 15 Tem 2008, 19:32

octavia olsun mercedes bmw olsun ön taraftaki park sensörleri orta konsolda(octavilardada var) Px diye bir tuş var ona basınca çalışıyor yoksa dediğiniz gibi başınız şişer.alttaki linkte dikkat edin esp nin yanındaki tuş çalıştıryor

maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 15 Tem 2008, 23:16

[quote="maniak"]octavia olsun mercedes bmw olsun ön taraftaki park sensörleri orta konsolda(octavilardada var) Px diye bir tuş var ona basınca çalışıyor yoksa dediğiniz gibi başınız şişer.alttaki linkte dikkat edin esp nin yanındaki tuş çalıştıryor

[/QUOTE]

bu resımdekı octı turkıyedeyok ıste.

gelımıyor bu donanımla.ancak varsa rs modelınde vardr.benmkısı bır dusunce.

xenon ve bu park sensoru ısını arastırp yaptırmayı dusunuyorum.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 15 Tem 2008, 23:17

o rsdede yok trde
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilker_617 » 15 Tem 2008, 23:37

Mercedes te olanlar cep yakar...Çünkü aracın hızını bile kesebiliyor onlar(başka deyişle akıllılar)

Zır zır ötmesin diye sadece sensör ışıklarını taktırabilirsiniz mesafeye göre kademe kademe yükseliyor ışıklar...

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti maniak » 15 Tem 2008, 23:59

[quote="fmaka"][quote="maniak"]octavia olsun mercedes bmw olsun ön taraftaki park sensörleri orta konsolda(octavilardada var) Px diye bir tuş var ona basınca çalışıyor yoksa dediğiniz gibi başınız şişer.alttaki linkte dikkat edin esp nin yanındaki tuş çalıştıryor

[/QUOTE]

[/QUOTE]

aslında zor birşey değil servisiniz ilgiliyse istediğinizde getirebilirler eğer sonradan takılma oluyorsa...ayrıca a5 kasa konyada orjinal xenonlu sipariş edenler var hatta sadece optik farını alıp normal ampulle kullananda var eğer servisiniz ilgiliyse getirme imkanları var.ayrıca konyada sonradan ambient  a4 octavia ya yetkili servis orjinal xenon taktı ama maalesef bazı servisler yok takamayız gelmez gibi şeyler diyormuş....
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maniak » 16 Tem 2008, 00:00

[quote="ilker_617"]Mercedes te olanlar cep yakar...Çünkü aracın hızını bile kesebiliyor onlar(başka deyişle akıllılar)

[/QUOTE]

mercedestekiler normal sensör o dediğin hız kontrol sistemiyle ekstra alınıyor ve bi çoğunda o özellik yok ama park sensörleri her aracınki gibi normal ekstra bir fazlalığı yok
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 16 Tem 2008, 00:19

[quote="maniak"][quote="fmaka"][quote="maniak"]octavia olsun mercedes bmw olsun ön taraftaki park sensörleri orta konsolda(octavilardada var) Px diye bir tuş var ona basınca çalışıyor yoksa dediğiniz gibi başınız şişer.alttaki linkte dikkat edin esp nin yanındaki tuş çalıştıryor

[/QUOTE]

[/QUOTE]

aslında zor birşey değil servisiniz ilgiliyse istediğinizde getirebilirler eğer sonradan takılma oluyorsa...ayrıca a5 kasa konyada orjinal xenonlu sipariş edenler var hatta sadece optik farını alıp normal ampulle kullananda var eğer servisiniz ilgiliyse getirme imkanları var.ayrıca konyada sonradan ambient  a4 octavia ya yetkili servis orjinal xenon taktı ama maalesef bazı servisler yok takamayız gelmez gibi şeyler diyormuş....
[/QUOTE]

servısten kastın konmar ıse kımseyı tnımıyorum orada.servıs olarakta  tanıdıgım yok es dost vesılesıyle bır ıkı servısın telını aldım konaya gıdınce gorusecegım.konmar xenon takamayız dedı.sıyrıldı işin içinden.tanıdığınız yerler varsa adlarını alabilirim.konyaya gelınce bulusabılırız belkı.

benm konyada sanayıde pek cevrem yok.

bundan sonra olur ama ıyı ve kalıtelı yere gıdıp sorun yaşamamak istiyorum.

Ouch
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti maniak » 16 Tem 2008, 00:40

[quote="fmaka"]

servısten kastın konmar ıse kımseyı tnımıyorum orada.servıs olarakta  tanıdıgım yok es dost vesılesıyle bır ıkı servısın telını aldım konaya gıdınce gorusecegım.konmar xenon takamayız dedı.sıyrıldı işin içinden.tanıdığınız yerler varsa adlarını alabilirim.konyaya gelınce bulusabılırız belkı.

benm konyada sanayıde pek cevrem yok.

bundan sonra olur ama ıyı ve kalıtelı yere gıdıp sorun yaşamamak istiyorum.

Ouch
[/QUOTE]

konmarda sizi kim salladı bilmiyorum ama a5 octavia ya xenonsuz mercek farı onlar taktı.ayrıca hiçbir servis eski fabiaya orjinal mercekli farı getiremeyiz dediklerinde konmar parasını sorun etmeyeceklerse(orjinaller pahalı olduğu için) biz getirtiriz dediler...açıkcası konyada servis olarak çok tanıdığım yok sanayide. yetkili olarak birde samet var onlarda a4 octaviaya orjinal xenonu taktılar...özel servislerdende gittiğimiz sadece demet skoda var diğerleri hakkında pek bir bilgim yok....
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 16 Tem 2008, 14:20

maniak teşekkrler
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi