2005 Octavia Elegance 1.6 Fiyat Araştırması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 Octavia Elegance 1.6 Fiyat Araştırması

İleti mihRace » 16 Tem 2008, 19:47

Herkese selamlar ben siteye yeni üye oldum.15 gün öncesine kadar 2000 model Golf kullanıcısıydım ve model yükseltmek için aracımı sattım.Şu anda araştırdığım tek araba Skoda Octavia Elegance çünkü Golfümdeki işçilik ve araçtaki tokluk hissinden sonra diğer arabalar bana bir tat vermedi.Ve araştırdım bu fiyatlara bu Skoda Octavia'dan başka bana bu özellikleri konforu ve güvenlik hissini verecek bir araba daha bulamadım.Aracın mükemmel görünüşüde yemeğin tatlısı artık :).Neyse fazla başınızı şişirmiyeyim bir araç buldum ve buradaki arkadaşlara bir danışmak istedim.
2005 Octavia Elegance 1.6 FSI 115 Bg 55000 Km. fiyatıda 28000 bu aracın değerini,ederini sizden iyi kimse bilemez herhalde cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
İnşallah bende bir Skoda kullanıcı olurum ve sürekli burada buluşuruz..

mihRace
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 16 Tem 2008, 19:50

inşaallah gönlüne göre bir araca ship olursun.verılen fıyatta okadar yuksek degıl ve alınacak tıpte.ancak herhangıbır sorununun olmaması lazım...
fiyatlar çok değişken.en güzel öğrenme yolu sahıbnden.com da arama yapman ve cıkan fıyatlara gore yorum yapman olacak.ben öyle eleme yaptım lıste yaptım gıttım baktım aldım.

bunlar nasıp kısmet ısı sen temız ve kesene uygun olanı bul gerısı hıkaye.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti maniak » 16 Tem 2008, 20:02

fiyat aslında biraz daha düşüğe bulabilirsiniz diye düşünüyorum çünkü altta linki vercem hem dod garantili hemde dizel elegance ın fiyatı 29 bin ytl

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=225571

maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mihRace » 16 Tem 2008, 21:47

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar.İnternet sitelerine göre fiyatı normal gibi geldi bana ama yinede size bir danışmak istedim malum bu markayı herhalde sizden iyi bilen olmaz.Dizel araba düşünmüyorum arkadaşım sesi bana pek hoş gelmiyor :) dizel arabası olan alınmasın sakın :) kimseyi kırmak istemem yeni görüşleri ve fikirleride bekliyorum.Herkese teşekkür ederim.
Ya bu arada bir  tane daha buldum
2006 octavia elegance 1.6 fsi 17000 32.000 ytl
bununla ilgili görüşlerinmiz neler?? bunda deri döşeme yok ..

mihRace
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 17 Tem 2008, 00:09

fsi alma birader
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti mihRace » 17 Tem 2008, 00:45

Dostum nedir bu FSI olayı bir iki kişi daha bu FSI'ları önermedi ama teknik bilgi veremiyorlar senin bir bilgin yada tecrüben varsa paylaşırsan sevinirim
mihRace
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 17 Tem 2008, 00:52

[quote="mihRace"]Dostum nedir bu FSI olayı bir iki kişi daha bu FSI'ları önermedi ama teknik bilgi veremiyorlar senin bir bilgin yada tecrüben varsa paylaşırsan sevinirim [/QUOTE]

FSı lar direkı püskürtmeli olduğundan fazla akıyorlar biraz dokundunmu pedala çok yakar mpılar klasik motordur hem az yakar hemde FSI yakın performans verir FSI aratmaz ama kimi kişiler o motorun o kasaya ağır geldiğini söylüyorlar onu bilemem 25-26 milyara istediğin gibi bir MPI bulabilirsin elegance donanımlı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 17 Tem 2008, 10:37

Ayrıca vw nin 1.6 102 Hp lik mpi motoru en başarılı ve verimli motorudur.1.000.000 km yi rahat devirebilir.(Örneği çok) Ve birçok marka bu motoru kullanıyor.  ( Vw Passat, Golf IV, Golf V, Audi A3, A4, ,Skoda Octavia, Seat Toledo, Leon)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ayhani » 17 Tem 2008, 12:36

[quote="kadir_"][quote="mihRace"]Dostum nedir bu FSI olayı bir iki kişi daha bu FSI'ları önermedi ama teknik bilgi veremiyorlar senin bir bilgin yada tecrüben varsa paylaşırsan sevinirim [/QUOTE]

FSı lar direkı püskürtmeli olduğundan fazla akıyorlar biraz dokundunmu pedala çok yakar mpılar klasik motordur hem az yakar hemde FSI yakın performans verir FSI aratmaz ama kimi kişiler o motorun o kasaya ağır geldiğini söylüyorlar onu bilemem 25-26 milyara istediğin gibi bir MPI bulabilirsin elegance donanımlı
[/QUOTE]

Confused Fabrika verilerine göre FSİ, MPİ motordan yaklaşık 1 litre az yakıyor, sizin dediğinizde bir yanlışlık olmasın.

FSİ'in en büyük dezavantajı bence LPG takılamamasıdır.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti maniak » 17 Tem 2008, 12:41

[quote="kadir_"][quote="mihRace"]Dostum nedir bu FSI olayı bir iki kişi daha bu FSI'ları önermedi ama teknik bilgi veremiyorlar senin bir bilgin yada tecrüben varsa paylaşırsan sevinirim [/QUOTE]

[/QUOTE]

fsi motorlular mpi lara göre daha az yakar ama tabi bu az yakma öyle dağlar kadar fark değil.mpi motorlar 8v olduğundan şehir içinde alt devirleri daha canlı olduğu için daha ataktır ama fsi 16v olduğu için üst devirlere çıkıldıkça gücünü gösterir...

dizel linkini ben fiyatı için verdim dizeller oldukça yüksek rakamlara satılıyor ikinci elide yüksek oluyor sizin benzinli için bahsettiğiniz fiyata yakın yani internette değilde piyasada çok daha uygun fiyatlı octavia bulabilirsiniz..ayrıca son eklediğiniz 32 bin ytl lik araç bence fiyatı yüksek o fiyata 2007 bile alabilirsiniz
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 17 Tem 2008, 12:44

Fiyatta guzel aracta...
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti mihRace » 17 Tem 2008, 13:15

İlginize  teşekkürler arkadaşlar.Bişey daha söylicem Skoda'ların VW ile servis yedek parça konuları ile ilgili çok farkı var mı? Yani yedek parça,servis ve parça&bakım fiyatlarında zorlanırmıyım. 
mihRace
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti munci » 17 Tem 2008, 15:35

Merhaba ...
Hocam bende 2 aydır Skoda Octavia a5 FSI kullanıcısıyım . aracım 2005 model ve 30000 km de aldım .Verdigim fiyata gelince 27000 ytl ye aldım ve "galeriden" aldım.Aracta boya vuruk hic bir sıkıntı yok.En ufak bi sorun ile karsılasılmadı ..allah nazardan saklasın... dicem şu 55000 binde bi arac icin 28 000 27 hatta 26 500 lere cekilebilir bi rakam.hele hele bu gunlerde ikinci el piyasasında yaprak kımıldamazken bu aracı senin 26 500 e kapatman gerek.

FSI motor MPI motor tercihine gelince ben FSI özellkile tercih ettim cok arastırdım .Ve yeni nesil FSI motorun daha avantaklı olduguna karar verdim.FSI motor sehir icinde ve sehir dısında ekonomisini hissettiren bir motor.Önceki aracım audi a3 2003 modeldi ve o aracta golfteki motorun ve Bora daki motorun aynısından var.ve 50 ytl ile 110 120 km gider iken FSI motorla 150 170 arası aynı yolu gitmeye basladım.Tekbir sorunu var kalkıs performansı tatmın edici degil.biraz bagırıyor.fakat uzun yolda yüksek süratlerde arac cosuyor.geriden gelip tozu dumana katmak guzel oluyor:)

Kolay gelsin.

bu arada mpi daha az yakar demek anlamsız olur.cunki FSİ motor yakıt konusunda ödül almıs bir motordur.Daha kötü oldugu idda edilen FSİ motoru niye daha fazla paraya satmaya kalsınki WV grubu manyakmı bu adamlar...
munci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2008, 15:37

arkadaşlar FSI normal benzinli motordan daha az yakar...

ama LPG dönüşümü falan problemli biliyorsunuz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2008, 15:41

[quote="mihRace"]İlginize  teşekkürler arkadaşlar.Bişey daha söylicem Skoda'ların VW ile servis yedek parça konuları ile ilgili çok farkı var mı? Yani yedek parça,servis ve parça&bakım fiyatlarında zorlanırmıyım. 
[/QUOTE]

kesinlikle yok. ben 2006 yılında 0 km TDI 80 bg ambiente fabia aldım. motoru açıp baktığımda ne göreyim, bütün parçalar VW AG, yada bildiğimiz 4 halkalı audi... lastik değişme kitinden tut, motordaki ıvır zıvır borusuna kadar.

zaten skoda yada vw servisine seat, audi, vw, skoda araçlar gidiyor hep görüyorum. parçada sorun yaşamazsın yani ama zaten vw kullanmışsınız, bu yüzden fiyatı falan aynıdır yani pahalıdır.

ha zaten lafı uzatmamın anlamı yok, vw araçlarındaki motorların aynısı kullanılıyor skodada... en güzel cevap bu olur heralde....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 17 Tem 2008, 15:45

[quote="hakanerdogan"]arkadaşlar FSI normal benzinli motordan daha az yakar...

ama LPG dönüşümü falan problemli biliyorsunuz.
[/QUOTE]

Tamam böyledirde bu sana bağlı şehir içi o kadar az yakmaz dur kalkta FSI yani ayağına bağlı az yakma sorunu yani şu an piyasada FSI motor yok sıfır araçlarda vw kaldırdı üretimden o motoru demek sorunlu motor aklıma bu geliyor mesela MPI kaç senedir var ve hala üretiliyor motoru bilende çok bu da önemli

Bu benim düşüncem sadece bi öneridir sonra kötü anlayanlar olabiliyor aman diyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 17 Tem 2008, 15:47

[quote="hakanerdogan"] [quote="mihRace"]İlginize  teşekkürler arkadaşlar.Bişey daha söylicem Skoda'ların VW ile servis yedek parça konuları ile ilgili çok farkı var mı? Yani yedek parça,servis ve parça&bakım fiyatlarında zorlanırmıyım.  [/QUOTE]

kesinlikle yok. ben 2006 yılında 0 km TDI 80 bg ambiente fabia aldım. motoru açıp baktığımda ne göreyim, bütün parçalar VW AG, yada bildiğimiz 4 halkalı audi... lastik değişme kitinden tut, motordaki ıvır zıvır borusuna kadar.

zaten skoda yada vw servisine seat, audi, vw, skoda araçlar gidiyor hep görüyorum. parçada sorun yaşamazsın yani ama zaten vw kullanmışsınız, bu yüzden fiyatı falan aynıdır yani pahalıdır.

ha zaten lafı uzatmamın anlamı yok, vw araçlarındaki motorların aynısı kullanılıyor skodada... en güzel cevap bu olur heralde....
[/QUOTE]

Bunların hepsi doğru ama uyanıklar ufak tefek farklılıklar yapıyor mesela birini tırnaklı birini tırnaksız yapıyor.Para kazanacak pahalıya satacak ya
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti smerakoda » 18 Tem 2008, 15:20

aslında fiyat özelliklere göre gayet iyi:
2004 model 97000 kilometre skoda octavia collection  bir araba 24,500

eğer boyasında bir sorun yoksa ve temiz kullanılmışsa bu aracı kaçırmayın derim 
smerakoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir