OCTİ OCTİ dedik yere göğe sığdıramadık.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTİ OCTİ dedik yere göğe sığdıramadık.

İleti ayhani » 18 Tem 2008, 17:29

Octi octi deyip yere göğe sığdıramadığım aracım beni arkadan vuruyor galibaLOL.

Şaka bir yana arkadaşlar, daha 7 aylık olan octimle bozuk yolda giderken sağ arka taraftan tıkırtı gelmeye başladı(camlar kapalı). Eskiden yoktu, tam bir inceleme yapmadan size sorayım dedim. Neden olabilir bu tıkırtı? Kronik gibi birşeyler okumuştum?

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Tem 2008, 17:32

kapı kilitlerindendir muhtemelen, ben galerinden 0 km çıkardığım gün vardı.

belki fikir verir:

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=10038

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BlueVRS » 18 Tem 2008, 17:32

Benim son birkaç marka aracımda takırtı-tukurtu ses problemine bulabildiğim çözüm şu teybi açıyorum,araç yıpranıp sesler arttıkça sesi biraz daha yüksek dinliyorum,bir diğer çare de passat,superb gibi araçlardan bile daha üst sınıf kaliteli araba almak.Teyp'i kapalı tutabilmek için.. Amacım kafa karıştırma değil bende bıktım..Ouch

(Sıfır aldıklarım dahil...)
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 18 Tem 2008, 17:34

[quote="98Pickup"]Benim son birkaç marka aracımda takırtı-tukurtu ses problemine bulabildiğim çözüm şu teybi açıyorum,araç yıpranıp sesler arttıkça sesi biraz daha yüksek dinliyorum,bir diğer çare de passat,superb gibi araçlardan bile daha üst sınıf kaliteli araba almak.Teyp'i kapalı tutabilmek için.. Amacım kafa karıştırma değil bende bıktım..Ouch

[/QUOTE]

Genelde Türkü dinlerim ama bundan sonra metal dinleyeceğiz galibaLOL
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 18 Tem 2008, 19:12

bendede var o sorun çözdüm bagaj kapağındaki plastik parçadn geliyor gibime geldi
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat06 » 18 Tem 2008, 19:30

Arka camın üstündeki stop lambasının bulunduğu plastikten geliypdur büyük ihtimal bizde  arasına bi kağıt parçası sıkıştırıp halletmiştik sorunu şimdi tık yok maşallh.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 18 Tem 2008, 19:48

Cevaplar için teşekkürler, arkadaşlar. Sorunu çözersem burada anlatırım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti NEWfriend » 18 Tem 2008, 19:51

Merhabalar..

Bu tip tıkırtıları, gıcırtıları bulmanın/gidermenin en etkili yolu, arka koltuğa işi bilen bir arkadaş oturtup, aracı şikayet edilen şartlarda/yollarda kullanmak.

Bir arkadaşımın aracında sola viraj alırken, sağ taraftan ''tık!'' diye bir ses geliyordu, günlerce aradı, uğraştı, servise baktırdı, nihayet buldular!!

Meğerse, torpido gözündeki kolonya şişesi, virajlarda gezermiş!!!Big%20smile

Bir başka olay; yine bir arkadaşın  sıfır aracında, sağ taraftan, 100 km. üzerinde giderken, bir ''pırpır/hırıltı'' geliyordu..
Servis baktı, poyra rulmanı dedi, değiştiler, birkaç ay sonra  sesin devam ettiğini gördüler, bir rulman daha değişmek üzereydiler ki,!Ouch   yine servisten anlayışlı bir usta, olayı çözdü...

meğerse, sağ-alt taraftaki bir plastik muhafazanın çıtçıtı düşmüş, veya takılmamış, sesi, o plastik parça yaparmış...

Siz siz olun, sesin yerini kesin olarak tespit etmeden, müdahale ettirmeyin..

Sevgiler..,
NEWfriend
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti komodor » 18 Tem 2008, 20:32

Bu çok basit bir hata...Benim octavia da da oldu hem de aldığım hafta...Bu çamurluk  davlumbazının vidasının fabrika çıkışında tam sıkılmamasından kaynaklanan bir hata imiş...İki dakika içerisinde hallediyorlar...
komodor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 18 Tem 2008, 20:53

[quote="komodor"]Bu çok basit bir hata...Benim octavia da da oldu hem de aldığım hafta...Bu çamurluk  davlumbazının vidasının fabrika çıkışında tam sıkılmamasından kaynaklanan bir hata imiş...İki dakika içerisinde hallediyorlar...[/QUOTE]

İyi bir araştırma yapacağım zaten.

Hanıma sürdürüp ben arkaya kurulacam LOL bakalım ses nerden geliyor
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Tem 2008, 21:01

abicim kapı kilitlerindense ince makine yağını sürüver. kesiyor. hatta kapı daha kolay kapanıyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti FWD » 18 Tem 2008, 21:27

Ben biliyorum ne olduğunu! Kedidir kedi... 

Şaka bir yana babamda da A4 octi var. Aynı arıza onda da olmuştu. Şiddetle tavsiye ederim ki yapmanız gereken(veya bakmanız gereken en azından) arka plakayi sabitlemek ve de bagaj üstündeki kapağı kontrol etmek. Zıplayınca ses yapıyor. 

FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti NEWfriend » 18 Tem 2008, 21:59

[quote="komodor"]Bu çok basit bir hata...Benim octavia da da oldu hem de aldığım hafta...Bu çamurluk  davlumbazının vidasının fabrika çıkışında tam sıkılmamasından kaynaklanan bir hata imiş...İki dakika içerisinde hallediyorlar...[/QUOTE]

Evet, çok basit bir hata ama, plastik muhafaza klipsinden kaynaklanan ses yüzünden, ön poyra rulmanını değiştiren de, yine VW servisiydi!!..Cry

NEWfriend
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti desert » 18 Tem 2008, 23:03

[quote="FWD"] Ben biliyorum ne olduğunu! Kedidir kedi... 

Şaka bir yana babamda da A4 octi var. Aynı arıza onda da olmuştu. Şiddetle tavsiye ederim ki yapmanız gereken(veya bakmanız gereken en azından) arka plakayi sabitlemek ve de bagaj üstündeki kapağı kontrol etmek. Zıplayınca ses yapıyor. 

[/QUOTE]

arka plaka hemen hemen her arbada gizli bir ses sorunu yaratıyor.bu konuda haklısın ve şiddetle plakanında kontrol edilmesini tavsiye ederim sıradan bir çözüm olarak altına bir parça kağıt koyup hem bagaj kapanırken hemde yolda ki sesinden kurtulabilme olasılığı var.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 18 Tem 2008, 23:26

Abi Sonuçta Kul Yapımıdır. Heleki araba Olayında Ne Olacağı Belli Olmuyor. Umarım Çözersin Olayı.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 19 Tem 2008, 01:32

[quote="desert"][quote="FWD"] Ben biliyorum ne olduğunu! Kedidir kedi... 

[/QUOTE]

arka plaka hemen hemen her arbada gizli bir ses sorunu yaratıyor.bu konuda haklısın ve şiddetle plakanında kontrol edilmesini tavsiye ederim sıradan bir çözüm olarak altına bir parça kağıt koyup hem bagaj kapanırken hemde yolda ki sesinden kurtulabilme olasılığı var.
[/QUOTE]

İlgi gösterip cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Plakadan gelmiyor. Çünkü plaka bagajı kapatırken çok ses çıkardığı için altına bir tarafı yapışkanlı kapı pencere bandı yapıştırdım.

Sorun tahminime göre bagajın  üstündeki kapak. Sorunu gideririm inşallah. Saygılar.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti esercelik24 » 19 Tem 2008, 02:16

[quote="ayhani"] [quote="98Pickup"]Benim son birkaç marka aracımda takırtı-tukurtu ses problemine bulabildiğim çözüm şu teybi açıyorum,araç yıpranıp sesler arttıkça sesi biraz daha yüksek dinliyorum,bir diğer çare de passat,superb gibi araçlardan bile daha üst sınıf kaliteli araba almak.Teyp'i kapalı tutabilmek için.. Amacım kafa karıştırma değil bende bıktım..Ouch

[/QUOTE]

Genelde Türkü dinlerim ama bundan sonra metal dinleyeceğiz galibaLOL
[/QUOTE]

LOLLOLClapClap

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti antrotonic » 23 Tem 2008, 21:20

evet arkadaşım senin tıkırtı problemin muhtemelen ki aynısı benim collectıon plus ta oldu.bu tıkırtı ses gelen yerden yani arka sağ kapı kilidinin içine özel süngerler var onu sıkıştır kapı boşluğu olduğundan dolayı o sesi çıkartıyo.ikinciside arka katlanır koltuğun demirinin kapandığı yere bir elektrik bandıyla bantla ses kesilir.kazasız günler.LOL
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir