araç içine su döküldü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araç içine su döküldü

İleti fmaka » 06 Ağu 2008, 00:57

bu gün bir şişenin azizliğine uğredım.araç kullanırken su döküldü.emniyet kemeri ve iç kilit sisteminin olduğu yere.ilk analrda kemer devre dışıu kaldı bağlı değilmiş gibi uyarı veriyordu.sıcağın etkisitle düzelebilir dedim yoldan gelmiştim.bıraktım.şimdi ise kemer ışığı ön göstergede hiç yanmıyor ve ses ikazı yok.ve iç kilit çalışmıyor.,
ne yapmalıyım?nasıl düzelir bu sorun?

teşekkürler.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti BlueVRS » 06 Ağu 2008, 10:52

İnan çözümü bilmiyorum ama,bu benim kemer ikaz ışığı ve sesi sorunuma çözüm gibi gözüküyor,bende mi su döksem kemer kilidinin üzerine acaba..

Yani fikrim şu ki bana göre iyi olmuş ne güzel işte..Başka bir sorun çıkarmaz ise gayet iyi.

Ama ille de çözüm dersen aklıma şu gelir,kemer kilidi iki parçadır ortadan açıp içindeki elektrik aksamını ince zımpara veya uygun bir malzeme ile temizlemek,.. oksitlenme olmuş olsa gerek..WD40 kullanabilirsin birde..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 06 Ağu 2008, 13:42

[quote="98Pickup"]
Ama ille de çözüm dersen aklıma şu gelir,kemer kilidi iki parçadır ortadan açıp içindeki elektrik aksamını ince zımpara veya uygun bir malzeme ile temizlemek,.. oksitlenme olmuş olsa gerek..WD40 kullanabilirsin birde..
[/QUOTE]

Thumbs%20UpBende bu açıklamaya katılıyorum.

[quote="98Pickup"]
 İnan çözümü bilmiyorum ama,bu benim kemer ikaz ışığı ve sesi sorunuma
çözüm gibi gözüküyor,bende mi su döksem kemer kilidinin üzerine acaba..
[/QUOTE]
Sizin sorununuza en kolay çözüm, sert plastikten emniyet kemerinin ucundaki metel parca şeklinde bir parça yapın, kemer yerine yaptığınız plastik parçayı takarsınız ses mes çıkarmaz.
Ben yaptım, iş görüyor.(Not: Sadece yazlığa gittiğimde kullanıyorum. Kemer gerekli birşey. Kötü örnek olmayalım.)
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti maozkan64 » 06 Ağu 2008, 13:45

Su dökülen yer sökülüp ordaki devre temizlenip kurutulacak, başka yolu yok. Acele edin bence, elektronik devre daha fazla korozyona uğramasın. Elektronik devrelerin en büyük düşmanı sudur.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti alwaysloser » 06 Ağu 2008, 13:47

bu kötü olmuş servise gitseniz çok iyi olur belki sorun dahada büyür orda buharlaşmayan su varsa diğer yerleride etkileyecektir neticede su iletken ve her devrelere değişi bi çok arızanın yeni başlangıcı olabilir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti BlueVRS » 06 Ağu 2008, 13:49

[quote="9336"]
[quote="98Pickup"]
 İnan çözümü bilmiyorum ama,bu benim kemer ikaz ışığı ve sesi sorunuma çözüm gibi gözüküyor,bende mi su döksem kemer kilidinin üzerine acaba..
[/QUOTE]
Sizin sorununuza en kolay çözüm, sert plastikten emniyet kemerinin ucundaki metel parca şeklinde bir parça yapın, kemer yerine yaptığınız plastik parçayı takarsınız ses mes çıkarmaz.
Ben yaptım, iş görüyor.(Not: Sadece yazlığa gittiğimde kullanıyorum. Kemer gerekli birşey. Kötü örnek olmayalım.)
[/QUOTE]

Fikir güzel teşekkürler,ama ne zaman arabada o gıcık edici ikaz çalıyor aklıma geliyor,araçtan indiğim an unutuyorum..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 06 Ağu 2008, 14:12

bu gün konaydayım sanayiye bi bakayım servıs yada ozel servıse yol gorundu.
ilginize teşekkler
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Haluk » 21 Ekm 2008, 16:11

arkadaşlar ben uyarıya kesin çözümü hepsiburadada buldum nasıl mı emniyet kemer ikaz susturucu var büyükşehirlerde yaşayanlar rahatlıkla bulabilirler kesin çözüm o sesten ve stresten kurtardıya daha ne istiyeyim
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti hetepe » 21 Ekm 2008, 17:17

O ürünün emniyet kemeri kullanımını azaltacağı düşüncesiyle tavsiye etmiyorum.Kısa sürüşlerde de üşenmeden takalım, hepimizin yaşamı değerli...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti terasus » 22 Ekm 2008, 13:43

Emniyet kemerinin sesini, serviste kodlama ile kesildiğini bu sitede başka bir yerde okumuş ve kendimde yaptırmak amacıyla almıştım.
İnstument options
17-instruments
17-recode
00??xox
soru işaretli yere 05 yazınca emniyet kemeri sesi kesiliyormuş. servise gidip soracağım.
Bir şey daha var, 05 rakamını sağdan yazın diye not düşülmüştü. 2 şekilde de denettirin..
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir