octavia detaylı temizlik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia detaylı temizlik

İleti fmaka » 07 Ağu 2008, 15:50

[quote="Crazyboyy"][quote="fmaka"]ksuuruma bakmayın ama wd 40 nedır?
[/QUOTE] Pas sökücü teneke spray kutuda bir sıvı..[/QUOTE]
teşekkrederim

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kadir_ » 07 Ağu 2008, 19:05

[quote="hakanerdogan"]abi 140 kilo hayra alamet değil. ilerde sorun çıkartmasın, Allah korusun.  [/QUOTE]

Askere giderken 80 kiloydum gelince böyle oldu boy 1.90 olduğundan fazla görünmüyor ama Smile

merak edenler WD-40 bu servislerde oto tamicilerinde aksesuarcılarda rahatlıkla bulabilirsiniz ben evde bile kullanıyorum tavsiyemdir
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 07 Ağu 2008, 19:10

[quote="kadir_"][quote="hakanerdogan"]abi 140 kilo hayra alamet değil. ilerde sorun çıkartmasın, Allah korusun.  [/QUOTE]

Askere giderken 80 kiloydum gelince böyle oldu boy 1.90 olduğundan fazla görünmüyor ama Smile

merak edenler WD-40 bu servislerde oto tamicilerinde aksesuarcılarda rahatlıkla bulabilirsiniz ben evde bile kullanıyorum tavsiyemdir
[/QUOTE]

abi bende 190 ım LOL 74 kg yim şu an. senin yanında sinek gibi kalırım. tam iki katımsın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 07 Ağu 2008, 19:13

[quote="hakanerdogan"] [quote="kadir_"][quote="hakanerdogan"]abi 140 kilo hayra alamet değil. ilerde sorun çıkartmasın, Allah korusun.  [/QUOTE]

[/QUOTE]

abi bende 190 ım LOL 74 kg yim şu an. senin yanında sinek gibi kalırım. tam iki katımsın.
[/QUOTE]

Sorma şu boy ve kilo yüzünden arka koltuğa sığamıyo millet LOLLOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 07 Ağu 2008, 19:16

yav bıktım bende arkaya oturan sokma lan şunnu burnuma diye isyan ediyor. benim bacaklar biraz fazla uzun. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 07 Ağu 2008, 19:18

[quote="hakanerdogan"]yav bıktım bende arkaya oturan sokma lan şunnu burnuma diye isyan ediyor. benim bacaklar biraz fazla uzun.  [/QUOTE]

Ben arkaya genelde çocukları oturtuyorum anca kız sığıyo oğlanda ben gibi kısa biri bindi mi ön koltukta kayboluyo zaten LOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 07 Ağu 2008, 19:21

kardeşimi arka sola oturtmaya özen gösteriyorum, aynen.  Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 07 Ağu 2008, 22:31

arkadaşlar kusura bakmayın biraz konuyu acıpğda sallamış gibi oldu ama bizde ufak bi yer yaptırıyaoruz bagımıza ondan siteye giremiyorum wd 40 dan vazgectim ben.size birsey sorcam benim araba 2001 model yani baya yaşlandı.araba acıldıgında ön kapıların altında ve tavanda lamba yanar ya benimki sadece sag arka kapı her zaman yanıyo birde şöför kapısı arada bi yanıyo bazende yanmıyo acaba diyorum kir falan varda acaba wd 40 cözermi benim olayı birde kılıfı illaki sökmemmi lazım
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti FWD » 07 Ağu 2008, 23:22

[quote="kadir_"][quote="sılver_exelance"]walla hocam sonax mış ziebartmış bunlar zengin işi.....ben alırım halı yıkama makinamı 6 ayda bir yıkarım taban halılarına kadar koltuk .v.s...ondan sonra bir dış yıkama ....sonra bir cila ..al sana temizlik ...maliyeti su ve elektrik dahil en fazla 2-3 ytl....yemişim sonaxı(ha bu arada 2 gün yattığın yerden kalkamıyosun vede koolların ağrıyor ama 350 ytl den iyidir kanımca[/QUOTE]

Ben 140 kg 43 yaşında biri olarak malesef yapamıyorum yapsamda onlar bu işi bildiğinden sahibi arkadaşım olduğundan bayinin temiz oluyor.Zaten işim gereği her gün ayakta bekliyorum birde o olursa 3 gün kalkamam herhalde
[/QUOTE]

Spor lazım sana biraz Embarrassed
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 08 Ağu 2008, 00:20

[quote="elegance"]arkadaşlar kusura bakmayın biraz konuyu acıpğda sallamış gibi oldu ama bizde ufak bi yer yaptırıyaoruz bagımıza ondan siteye giremiyorum wd 40 dan vazgectim ben.size birsey sorcam benim araba 2001 model yani baya yaşlandı.araba acıldıgında ön kapıların altında ve tavanda lamba yanar ya benimki sadece sag arka kapı her zaman yanıyo birde şöför kapısı arada bi yanıyo bazende yanmıyo acaba diyorum kir falan varda acaba wd 40 cözermi benim olayı birde kılıfı illaki sökmemmi lazım[/QUOTE]

O pim gibi birşey var ondan kaynaklanıyor peki parklar açıkke kapıyı açınca dııııııt diye ses geliyormu anahtar üstünde yokken?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 08 Ağu 2008, 00:21

[quote="FWD"] [quote="kadir_"][quote="sılver_exelance"]walla hocam sonax mış ziebartmış bunlar zengin işi.....ben alırım halı yıkama makinamı 6 ayda bir yıkarım taban halılarına kadar koltuk .v.s...ondan sonra bir dış yıkama ....sonra bir cila ..al sana temizlik ...maliyeti su ve elektrik dahil en fazla 2-3 ytl....yemişim sonaxı(ha bu arada 2 gün yattığın yerden kalkamıyosun vede koolların ağrıyor ama 350 ytl den iyidir kanımca[/QUOTE]

Ben 140 kg 43 yaşında biri olarak malesef yapamıyorum yapsamda onlar bu işi bildiğinden sahibi arkadaşım olduğundan bayinin temiz oluyor.Zaten işim gereği her gün ayakta bekliyorum birde o olursa 3 gün kalkamam herhalde
[/QUOTE]

Spor lazım sana biraz Embarrassed
[/QUOTE]

Denedim kardeşim onuda bi koşu bandı var yarım saat koşuyon tansiyon fırlıyo hemen ufak ufak diyete başladık bakalım ne olucakSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 08 Ağu 2008, 11:48

WD-40 toz topluyor, aynı paraya motor temizleme spreyleri var - engine degreaser diye...

Yağlı kalıntı bırakmıyor...

Bu işleri motorun taş kadar soğuk olduğu bir anda yapın...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti elegance » 08 Ağu 2008, 11:51

[quote="kadir_"][quote="elegance"]arkadaşlar kusura bakmayın biraz konuyu acıpğda sallamış gibi oldu ama bizde ufak bi yer yaptırıyaoruz bagımıza ondan siteye giremiyorum wd 40 dan vazgectim ben.size birsey sorcam benim araba 2001 model yani baya yaşlandı.araba acıldıgında ön kapıların altında ve tavanda lamba yanar ya benimki sadece sag arka kapı her zaman yanıyo birde şöför kapısı arada bi yanıyo bazende yanmıyo acaba diyorum kir falan varda acaba wd 40 cözermi benim olayı birde kılıfı illaki sökmemmi lazım[/QUOTE]

O pim gibi birşey var ondan kaynaklanıyor peki parklar açıkke kapıyı açınca dııııııt diye ses geliyormu anahtar üstünde yokken?
[/QUOTE] onada hiç dikkat etmemiştim gecen işte parklar acıktı bu şöför kapısınıda zor bela lambasını yakmayı becerdim kapı acık parklar acıktı o anda anahtarı cekince dıııııııt diye ses gelmeye başladı ama diger zamanlarda hiç dikkat etmedim
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 08 Ağu 2008, 16:25

[quote="elegance"][quote="kadir_"][quote="elegance"]arkadaşlar kusura bakmayın biraz konuyu acıpğda sallamış gibi oldu ama bizde ufak bi yer yaptırıyaoruz bagımıza ondan siteye giremiyorum wd 40 dan vazgectim ben.size birsey sorcam benim araba 2001 model yani baya yaşlandı.araba acıldıgında ön kapıların altında ve tavanda lamba yanar ya benimki sadece sag arka kapı her zaman yanıyo birde şöför kapısı arada bi yanıyo bazende yanmıyo acaba diyorum kir falan varda acaba wd 40 cözermi benim olayı birde kılıfı illaki sökmemmi lazım[/QUOTE]

[/QUOTE] onada hiç dikkat etmemiştim gecen işte parklar acıktı bu şöför kapısınıda zor bela lambasını yakmayı becerdim kapı acık parklar acıktı o anda anahtarı cekince dıııııııt diye ses gelmeye başladı ama diger zamanlarda hiç dikkat etmedim[/QUOTE] kadir abi senindemi böle bi sorunun oldu acaba
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti sılver_exelance » 08 Ağu 2008, 16:29

[quote="irfant"]WD-40 toz topluyor, aynı paraya motor temizleme spreyleri var - engine degreaser diye...

[/QUOTE] wd-40 uyguladıktan sonra kuru bir bezle iyice temizler iseniz hiç bir şekilde toz v.s toplama olayı olmuyor.....Toz toplasa ben kullanmam....ama eğer uyguladıktan sonra kurulamassanız toz değil çamur bile toplarWink
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 08 Ağu 2008, 18:23

[quote="sılver_exelance"][quote="irfant"]WD-40 toz topluyor, aynı paraya motor temizleme spreyleri var - engine degreaser diye...

[/QUOTE] wd-40 uyguladıktan sonra kuru bir bezle iyice temizler iseniz hiç bir şekilde toz v.s toplama olayı olmuyor.....Toz toplasa ben kullanmam....ama eğer uyguladıktan sonra kurulamassanız toz değil çamur bile toplarWink[/QUOTE]

Her yere bez girse tamam.. Ama girmiyor...

Motor kısmında bez ya da el girmeyecek bir sürü yer var, o dediğim spreyleri uyguladıktan sonra sadece su ile yıkamak yeterli, kirler ve yağlar suyla akıyor...

Ama herşeyin en iyisini araç sahibi bilir, isteyen istediğini kullanır...Wink

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hakanerdogan » 08 Ağu 2008, 18:25

ben motor kapağından başka yeri temizleyemiyorum, mesela senin hyundaida motor çok açıkta, kolay olur. bizimkinde herşey kapalı. gerçi içi pislenmiyor iyi bişey ama, kaputu açınca temiz motor görmek her zaman iyidir. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 08 Ağu 2008, 23:58

bende zaten şimdiye kdar hep motor kapagını temizledim acınca sıfır gibigörünsün isterim onun içi arabayı ne zaman boş bulsam temizleyicilerle acarım kaputu hep temizlerim
elegance
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir