motor muhafazası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor muhafazası

İleti murtymul » 08 Ağu 2008, 13:52

BEN 2008 MODEL OKTİYE SERVİSTE SORDUM 250 YTL DEDİLER

BU ARADA ESKİ ARABAM PEUGEOT 206 İDİ ONA 400 YTL DEMİŞLERDİ SERVİSTE

SKODQA UCUZ GİBİ GÖZÜKÜYO ŞİMDİLİK AMA ZAMAN NE GÖSTERECEK BİLMİYORUM ?

murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 08 Ağu 2008, 14:01

bende taktırmayı düşünüyorum gerekli bişey
fakat geçenlerdede geçmişti bunun konusu şöyle diyenler olmuştu

- kaza halinde motorun  içeri girmemesi aşşağı düşmesi için motorun altı açık bırakılmış

demişlerdi
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 08 Ağu 2008, 14:03

motorun içeri girmesine sebep olacak bir kazada sence saglam adam cıkabilrmi ordan
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ilgazdr » 08 Ağu 2008, 22:04

arkadaşlar bende yaklaşık 8 ay önce 2. el aldığım 2006 A5 octi'ye taktırdım.
1- gerçekten fiyat biraz pahalı ama değer

2- arabanın altı biraz daha alçaldı

3- ben ses sorunu hiç yaşamadım

4- kaza konusuna gelince ;Taktırmadan önce Ankara ATA oct. servisine danıştım.Motorun aşağıya kaymasına engel bir durum yaratmadığını söylediler.

5- Hararet sorunum olmadı

6- arabayı kullanırken insanın içinin rahat olması güzel bir duygu

7- SONUÇ: HEMEN TAKTIR
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 08 Ağu 2008, 22:27

dökme dizel motoru bir kaç vidanın taşımayacağına adım gibi eminim. ayrıca sıkışıp kastığı gibi vida yerlerinin kopması çok yüksek bir ihtimal. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti isnilgiz » 09 Ağu 2008, 03:33

Evet motor muhafazanın vidaları şaseye doğrudan monte edilmiyor. şaşe üzerindeki vida çapından daha geniş deliklere pim aracılığıyla sıkıştırılıyor. Yani o vidanın bağlandığı vidaya çekiçle vursanız vida pimden kurtulur. Yani kaza anında motorun aşağı düşmesini engelleyecek kadar sıkı bir montaj değildir bu sistem. Aracı sıfır alırken satıcıyı biraz zorlarsanız plastik olanı bedavaya çeliğiyle değiştiriyorlar. Ben öyle yapmıştım. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti janveljan » 05 Eyl 2008, 20:57

Arkadaşlar benim octidede karter koruması var ama onun haricinde susturucunun da altında metal kalın bir ızgara gibi birşey var ve hayliyle biraz alçak ve bazen öyle bir çarpıyor ki tank! diye etraftaki insanlar bana acı acı bakıyor ama allaha şükür şimdilik bir sorun çıkmadı. bu tür bir koruma hepsinde var mı yoksa bizim arabanın eski sahibi biraz korumacı bir kişilikmiymiş acaba?
janveljan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 05 Eyl 2008, 21:44

[quote="janveljan"]Arkadaşlar benim octidede karter koruması var ama onun haricinde susturucunun da altında metal kalın bir ızgara gibi birşey var ve hayliyle biraz alçak ve bazen öyle bir çarpıyor ki tank! diye etraftaki insanlar bana acı acı bakıyor ama allaha şükür şimdilik bir sorun çıkmadı. bu tür bir koruma hepsinde var mı yoksa bizim arabanın eski sahibi biraz korumacı bir kişilikmiymiş acaba?[/QUOTE] sahibi korumacı bi kişilikmiş .plastik olsaydı orjinal diyebilirdim audide gördüm plastikti kartel koruma
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir