Nissan Note hakkında?

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Nissan Note hakkında?

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 00:38

arkadaşlar yaklaşık belki biliyosunuzdur bi araba bakıyorum baktığım araçlar yeni fiesta,yeni ibiza,grande punto,opel corsa.. 0 km alacağım we kendimi sıkarak 30,000 tl e kadar çıkabilirim ancak.. we bu araçlar içinden Arkadaşın tawsiyesi üzerine nissan note ye baktık we araç çok hoşuma gitti benzinli fiyatına disel weriolar kampanya war 1,5 dcı... araç notenin en full u olup,6 lı cd changer dan tutun 9lt soğutmalı torpido gözüne kdar dolu bi araç we çok geniş tam bir aile we şehir içi aracı gibi geldi bana we kanpanya olduğundan 31,000 tl fiyat aldım siz ne dersiniz?

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2009, 00:43

bence uygun, alınabilir. bu dolulukta skoda bulmak imkansız bu fiyatlara. dijital klimasıda varmış.
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 00:45

[quote="hakanerdogan"]bence uygun, alınabilir. bu dolulukta skoda bulmak imkansız bu fiyatlara. dijital klimasıda varmış.
[/QUOTE]

hakan kardeşim roomi de baktım. note daha güsel rominin ön camı fln çok kısıtlı tam bir şok yaşadım aynı doluluğa 36 istiolar.. bu arada sen dizelcisin 4,9 lt/100 km nasıl? bununda birisi ankaradan istanbula 90-110 km arası (dizel) 58 tl yakmış
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 00:46

birde kasası çok hoşuma gitti açıkcası
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2009, 00:57

[quote="RAZOR10"][quote="hakanerdogan"]bence uygun, alınabilir. bu dolulukta skoda bulmak imkansız bu fiyatlara. dijital klimasıda varmış.
[/QUOTE]

hakan kardeşim roomi de baktım. note daha güsel rominin ön camı fln çok kısıtlı tam bir şok yaşadım aynı doluluğa 36 istiolar.. bu arada sen dizelcisin 4,9 lt/100 km nasıl? bununda birisi ankaradan istanbula 90-110 km arası (dizel) 58 tl yakmış
[/QUOTE]

bence 4.9 o kasaya ideal, yüksek araç, rüzgar direncide çok olacaktır, tüketimini fabia ile kıyaslamam ama o cüssede olacak en güzel değerlerden, her ne kadar benim fabitodan hafif olsa bile rüzgar direnci, ve o segmentteki aracın vites oranı çok değiştiriyor. daha itina ile biraz daha aşağı gelir bence ama bu şehir içinde biraz fazla yakar, bu segment araçlarda böledir biraz bu durum.

valla hiç nissana dokunmadım bile, kalitesi hakkında ne desem boş ama şöle bir inceledim sitesinden, 86 beygir veriyor 3750 devirde ve 200 torku var 1900 devirde. 1.4 TDI dan üstün bir motor niteliğinde. ama dayanıklılığını bilemem tabi.

donanım kesinlikle tatminkarın üstünde. fiyatta tabii. EuroNcaptan 4 yıldız almış, güvenlikte roomsterdan geride, ha şu da var, roomsterin her versiyonundada yan hava yastığı yok haliyle. bence güvenlikte yeterli.

ama dediğim gibi hiç nissan bilmem, dayanıklılık, sağlamlık ne ölçüde yorum yapamayacağım. ama adı Nissan, belli başlı bilindik marka, bence sorun olmaz.

hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 01:12

akşamdan beri note hakkında yorumları okuyorum %80 olumlu yorumlar her kesin şikayeti içeri 1 az rüzgar sesi alması. benim 30,000  e göre araç çok hoşuma gitti yeni fiesta corsa gibi araçlar full leri 30,000 nerdeyse bütün çewrem dioki o paraya o segment araç alınırmı diyor walla haklılarda sanırım. nişanlımda aracı çok beğendi önce forda snr opele snr skodaya snr seat a götürdüm onu en sonda nissana girdik kesinklikle nissan dedi.. ya ön koltukların arkasında  otobüslerideki gibi masa açılıyor bardaklık we sandwiç yemek için + ön yolcu koltuğunun altı çanta saklama + gizli gözlerde mewcut...10,000 km de dizel için bakımı 300-350 tl arasıymış.. nissan hiç aklımda yoktu ama sorun çıkaran bi araç olmadığını biliyorum.. benim aklımdaki en büyük düşündüren yanı renoyla ortak larımış sanırım
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti cenk16 » 08 Şub 2009, 01:14

Yerinde olsaydım kesinlikle Nissan Note 1,5 dci alırdım. Test sürüşü yapmıştım bu arabayla. Bir ardaşım benzinlisini almıştı. Dizelini almadığına çok pişman olmuştu.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2009, 01:17

kesinlikle bir test sürüşüne çıkın, içine showroomda binmekle olmaz, yol tutuş, içeri gelen motor ve yol sesi bunları göz önünde bulundurun.

mesela fabia showroomda hiç güzel gelmedi bana ama test sürüşünde yol tutuş ve performans cezbetti beni. sese takılan biri asla değilimdir o yüzden seçtim. yoksa TDI fabianın içi yolda düğün yeri gibidir, ama metalci ruhum bunu duymama izin vermiyor Big%20smile
(ayrıca ziebart ses yalıtımıda var)
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 01:20

[quote="hakanerdogan"]kesinlikle bir test sürüşüne çıkın, içine showroomda binmekle olmaz, yol tutuş, içeri gelen motor ve yol sesi bunları göz önünde bulundurun.

mesela fabia showroomda hiç güzel gelmedi bana ama test sürüşünde yol tutuş ve performans cezbetti beni. sese takılan biri asla değilimdir o yüzden seçtim. yoksa TDI fabianın içi yolda düğün yeri gibidir, ama metalci ruhum bunu duymama izin vermiyor Big%20smile
(ayrıca ziebart ses yalıtımıda var)
[/QUOTE]

test sürüşü yaptım yaklaşık 3 km kadar çok gayet başarlı bi motor hafif bi rampa wardı şahlandı walla namussuzWink en önemlisi satıcı kız arkada oturuyodu benimle konuşurken öne doğru eğiliyordu diz mesafesi o kdar geniş yani..nissan markasına yabancı olduğum için tmm alıyoruz bunu diyemedim..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 01:23

hakan kardeşim bide şöyle 1 durum war ben senede 15,000 km geçmem benzinlide alabilirim ama benzinli fiyatına dizel warken dizel motora geç diyorum selçuk.. malum yazları memlekete fln giderken hem yakıtı az yeriz hemde içinde arkada rahat rahat giderler
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2009, 01:25

torkuna değer emin ol bayılıp bayılıp benzin içeceğine gazı itersin o gider.
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 01:27

dizel alcam büyük ihtimal günde işe gidiş gelip 35 km yolum war benzinliyle haftada 50 tl benzin gidiyor
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti kadir_ » 08 Şub 2009, 01:30

dizelleri çok çok az yakıyor tavsiye ederim aynı motor micrada vardı 1 gün bende kaldı köpek gibi gidiyor araç torku çok güzel tahminim skodadan da düşük değerler alır o araç çok rahat.

Ben bindim ama bana ufak geldi malum boy 1.90 kilo 130 olunca araba sola yattıLOL

Ama motor olarak çok iyi tavsiye ederim sana donanımlarıda güzel kampanya varsa düşünülebilir
kadir_
SCOUT
SCOUT

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 01:33

[quote="kadir_"]dizelleri çok çok az yakıyor tavsiye ederim aynı motor micrada vardı 1 gün bende kaldı köpek gibi gidiyor araç torku çok güzel tahminim skodadan da düşük değerler alır o araç çok rahat.

Ben bindim ama bana ufak geldi malum boy 1.90 kilo 130 olunca araba sola yattıLOL

Ama motor olarak çok iyi tavsiye ederim sana donanımlarıda güzel kampanya varsa düşünülebilir
[/QUOTE]

micrada 1,90 130 kg gibi birisi için micrayı tebrik etmek gerekirLOL
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2009, 01:45

[quote="RAZOR10"]dizel alcam büyük ihtimal günde işe gidiş gelip 35 km yolum war benzinliyle haftada 50 tl benzin gidiyor[/QUOTE]

benim günlük okula git-gelim 110 km, kazadan sonra 5 gün benzinli rent a carın verdiği arabayla gittim, para mara kalmadı.
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti kadir_ » 08 Şub 2009, 01:50

[quote="RAZOR10"][quote="kadir_"]dizelleri çok çok az yakıyor tavsiye ederim aynı motor micrada vardı 1 gün bende kaldı köpek gibi gidiyor araç torku çok güzel tahminim skodadan da düşük değerler alır o araç çok rahat.

[/QUOTE]

micrada 1,90 130 kg gibi birisi için micrayı tebrik etmek gerekirLOL[/QUOTE]

Sen ne diyosun leventten bi kaptırdım onla 2. köprüye girerken 120-130 la döndüm virazjı banamısın demiyo tebrik ettim nissanıLOL

Ama bana micranın kapıları çok dandik geldi teneke parçası gibi yankı yapıyo benm kapı var 30-40 lok diye kapanıyor onun kapı var 15-20 kili benim araba gemi gibi kalıyo onun yanındaLOL
kadir_
SCOUT
SCOUT

İleti RAZOR10 » 08 Şub 2009, 01:50

hakan kardeşim seninle ilgili sanırım bu Wink

Alesport yayınlarının prestijli dergilerinden SoloAuto Monovolúmenes ve NIBSA’ nın Nissan Note dizel ile yaptığı 50,000km yol testi sonuçlandı. Nissan Note testten tam not aldı.

Test otomobili olarak seçilen ve ülkemizde de satılmakta olan 86 HP’ lik 1.5lt dizel Nissan Note, 9 ay boyunca derginin test editörleri tarafından tüm İspanya’ nın çevresinde kullanıldı. Avrupa’ nın çeşitli ülkelerinde devam eden bu yolculuğun bitiş noktası ise Fas oldu.

Nissan Note dizel, test süresince pratikliği, kolay kullanımı, üstün performansı ve yakıt tüketimindeki tasarruflu yapısı ile gazetecilerden tam not aldı. Aralıksız süren 50,000km’lik testi dolduran Note, Barselona’daki teknik heyet tarafından incelemeye alınarak, en küçük parçasına kadar sökülüp, detaylı bir incelemeye tabi tutuldu.

Kullanılan parça ve materyallerin sağlamlığı ve iç kabindeki malzemelerin durumu 50,000km sonra dahi başarılı bulundu. Aracın motor ve yürüyen aksamı, vites kutusu, şanzuman, direksiyon ve fren sistemi gibi ekipmanları sorunsuz bir şekilde görevini sürdürebileceğini kanıtladı.

Editörlerin son kararı Nissan Note dizelin yüksek ölçüde mekanik güvenirliğe sahip olduğu, yol konforundan ödün vermediği, iç alandaki kullanım alanlarının ilk günkü gibi özelliğini koruduğu yönünde oldu.

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
SCOUT
SCOUT

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2009, 01:52

daha ne abicim... İnşaallah bekliyoruz aldığın günü. seçip beğenmişin, fiyatı-donanımı güzel, makine sağlamsa seni ikna ettiyse no problem. 
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir