izmir * muğla / ortaca arası kaç km ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

izmir * muğla / ortaca arası kaç km ?

İleti copyright5 » 08 Haz 2009, 17:06

herkese merhabalar ;

bu ay içerisinde manisadan muğla / ortacaya gitmek gibi bir düşüncem var acaba daha önce gideniniz var ise ( izmir den de olabilir ! ) mesafe kaç kilometre ? yol durumu nasıl ? ne kadar sürüyo normal koşullarda yolu bileniniz var ise kaba tarifini açıklayabilirmi ?
sayğılarımla ; teşekkür ederim !

copyright5
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 08 Haz 2009, 17:15

yol durumunu bilemem ama gidiş dönüş mesafeni yakıtını bu adreste bulabilirsin...

Kullanıcı avatarı
agros
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti alpko » 08 Haz 2009, 17:17

3saat 28dakika.  282km. Asagi-yukari 20Eur gibi bir masrafi var. 

Manisa`dan:
4saat 5dakika. 323km. 22Eur.

Bu sekilde bir bilgi bulabildim senin icin:)
alpko
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 08 Haz 2009, 17:18

http://www.mercedes-benz.com.tr/Interne ... ler/Route/

Bu link çok işini görür...

Demek memleketime gideceksin, güle güle git...

Kullanıcı avatarı
delidolu
SCOUT
SCOUT

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 08 Haz 2009, 17:20

agros-alpko-delidolu Thumbs%20Up

Kullanıcı avatarı
delidolu
SCOUT
SCOUT

İleti copyright5 » 08 Haz 2009, 17:35

hepinize tek tek teşekkür ederim beni aydınlattığınız  için ; bi şi daha sormak istiyorum yolun durumu hakkında bilgisi olan varmı acaba genel olarak ? 
copyright5
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 08 Haz 2009, 17:37

[quote="alpko"]3saat 28dakika.  282km. Asagi-yukari 20Eur gibi bir masrafi var. 

Manisa`dan:
4saat 5dakika. 323km. 22Eur.

Bu sekilde bir bilgi bulabildim senin icin:)

[/QUOTE]

Ayrica, gidecegin yolun 1saat 11 dakikalik bolumu otoban. (Manisa)
Thumbs%20Up
alpko
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 08 Haz 2009, 17:56

LOL

Manisadan çıktıktan sonra iğrenç izmir merkezinden inşallah aydın yolunu bulacaksın.

Zaten izmir - aydın arası otoban kökle gazı gitsin.

Aydından sonra çine istikametine doğru giderken yeni yol çalışmaları var dikkat et, birsürü de sotede yatmış trafikçi vardır.

çineyi geçtikten sonra yılan gibi dolamaçlı ama otoban gibi geniş yollara güvenme her an dikkat et, tehlikelidir... tabi ki tünele de dikkat et..

çineyi geçip muğla istikametine giderken tepeden aşağı doğru genişçe, büyükçe bir vadi göreceksin herşey ayakların altındaymışcasına orası yatağan işte benim memleketim, delidolu'ya burada 1 selam versen sevinirim :)

yatağandan muğlaya kadar 26 km sorunsuzca gidersin, bayır bölgesine dikkat et. karşıdan karşıya geçen araç-yaya yoğunluğu fazladır.

muğlaya girmeden sağdaki yoldan direk muğla üniv-kötekli istikametine gideceksin.

Büyükçe bir kavşağa geleceksin tabelalara bak sağdan -gökova- yoluna devam et, sakardan geçerken yanında getirdiğin karpuzu dünyanın nadir görüntülerinden birine bakarken kes, ye... :) Aman ha sakar geçidine dikkat et, gerçekten de adı gibi sakar bir geçittir.. neredeyse dönüşler "u" değil "o" dur!!!

Sonra dümdüz fethiye istikametine devam et, önce köyceğizi geçeceksin sonra da portakal-limon bahçelerinin arasından ortacaya varacaksın...

Güle güle git, yolun keyfini çıkar...

Kazasız sürüşler...Smile

Kullanıcı avatarı
delidolu
SCOUT
SCOUT

İleti oguz » 08 Haz 2009, 18:06

delidolu sana güzelce anlatmış bana gerek kalmamış :D teşekkürler kendisine. bende geçende marmarise gittim. çinenin girişinde ve çıkışında yatağana gelmeden bi düzlük var orda radar var:D yani ben giderken vardı. yatağndan sonra bi yokuş çıkıyosun ve yol çok güzel asfalt yönünden.ama dikkat çok virajlı öle kaptırıp gidiyon sonra fren fren :D 80-90 idaal dir bence. yol müsait gorunuyo ama birden virajlar ve araçlar çıkabiliyo sağdan soldan.ve delidolunun anlattğı vadi müthiş:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
SCOUT
SCOUT

İleti delidolu » 08 Haz 2009, 18:10

İşte karpuzun yeneceği yer..

http://img.donanimhaber.com/upfiles/438 ... 406071.jpg

Bu da aynı yerin panoramik görüntüsü:

http://nv0.panoramio.com/navigate.php?id=8143993

Kullanıcı avatarı
delidolu
SCOUT
SCOUT

İleti copyright5 » 08 Haz 2009, 19:42

[quote="delidolu"]

LOL

Manisadan çıktıktan sonra iğrenç izmir merkezinden inşallah aydın yolunu bulacaksın.

Zaten izmir - aydın arası otoban kökle gazı gitsin.

Aydından sonra çine istikametine doğru giderken yeni yol çalışmaları var dikkat et, birsürü de sotede yatmış trafikçi vardır.

çineyi geçtikten sonra yılan gibi dolamaçlı ama otoban gibi geniş yollara güvenme her an dikkat et, tehlikelidir... tabi ki tünele de dikkat et..

çineyi geçip muğla istikametine giderken tepeden aşağı doğru genişçe, büyükçe bir vadi göreceksin herşey ayakların altındaymışcasına orası yatağan işte benim memleketim, delidolu'ya burada 1 selam versen sevinirim :)

yatağandan muğlaya kadar 26 km sorunsuzca gidersin, bayır bölgesine dikkat et. karşıdan karşıya geçen araç-yaya yoğunluğu fazladır.

muğlaya girmeden sağdaki yoldan direk muğla üniv-kötekli istikametine gideceksin.

Büyükçe bir kavşağa geleceksin tabelalara bak sağdan -gökova- yoluna devam et, sakardan geçerken yanında getirdiğin karpuzu dünyanın nadir görüntülerinden birine bakarken kes, ye... :) Aman ha sakar geçidine dikkat et, gerçekten de adı gibi sakar bir geçittir.. neredeyse dönüşler "u" değil "o" dur!!!

Sonra dümdüz fethiye istikametine devam et, önce köyceğizi geçeceksin sonra da portakal-limon bahçelerinin arasından ortacaya varacaksın...

Güle güle git, yolun keyfini çıkar...

Kazasız sürüşler...Smile

[/QUOTE]

valla çok iyi tarif etmişsin kardeş hayatımda ilk defa oralara gidicem ; senini selamında başım üstüne ; tabi ki kurallara uymak hepimizin borcudur ; çok teşekkür ederim fotolar da çekicem bol bol paylaşırım artık ..
copyright5
CLASSIC
CLASSIC

İleti sedil » 09 Haz 2009, 00:05

ALLAH razı olsun arkadaslar bu rota hesaplama işi bizimde cok işimizi gorcek ya.Tongueguzel bi paylaşım tesekkürler
sedil
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir