YETİ 1.4 TSI Ambition

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ 1.4 TSI Ambition

İleti ENG » 02 Kas 2016, 15:08

YETİ 1.4 TSI Ambition kullanan arkadaşlar,
2016 modelini almak üzereyim, görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
ENG
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ercan HACIOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Renault Clio Grandtour DCI

İleti miyop » 07 Kas 2016, 15:59

ENG yazdı:YETİ 1.4 TSI Ambition kullanan arkadaşlar,
2016 modelini almak üzereyim, görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Merhaba,

Yaklaşık üç ay / 2000 km dir kullanıyorum. Kendi görüşlerim, ne kadar muteberdir, tartışılır; zira, araç ile uzun süreli bir deneyimim henüz oluşmadı.

Yine de, bir kullanıcı olarak, memnun olduğumu söyleyebilirim.

Yalıtımı, verimliliğe odaklı motor/şanzıman uyumu, bağımsız süspansiyonların direksiyona sağladığı net tepkiler, geniş görüş açıları ve içinin ferahlığı ile, kullanması keyif veren bir araç oluyor benim için. Uzun yol kullanımında, bu meziyetler daha da önemli olurlar mutemelen. Ancak, henüz adamakıllı bir uzun yol tecrübem olmadı.

Yakıt tüketiminde, yumuşak kullanım önemli. Şehir içi trafikte, 8-9 lt/100 km gibi bir tüketim aralığı görebiliyorum. Şehirler arası (yada düz yolda diyeyim) ise, 7 litre ve altını görebiliyorum.

Almadan önceki araştırmalarımdan ve çevremden görebildiğim kadarıyla, nisbeten sorunsuz bir araç.

2009 dan beri üretilen mevcut kasasının, son yılına giriyor olmasının da bunda payı var. 2016 yılına gelinene kadar, hata ve arıza potansiyeli taşıyan noktaları olabildiğince törpülemişler.

Beklentileriniz veya merak ettikleriniz ile ilgili bilgi verirseniz, daha fazla yardım alma ihtimaliniz olur.

Hayırlı olsun şimdiden..
Kullanıcı avatarı
miyop
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kerem Kurluva
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI DSG

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir