2011 skoda yeti 1.2 tsi şanzıman arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2011 skoda yeti 1.2 tsi şanzıman arızası

İleti HE1705 » 11 Şub 2017, 12:44

Selamlar. 70.000 km de satın aldığım yeti; yaklaşık 3500 km sonra, dijital ekranda vites geçişlerinin görüldüğü kısımda anahtar işareti görünmeye başladı. Kaputu açıp baktığımda aracın alt kısmından yağ geldiğini gördüm. Sonrasında usta bir arkadaşa danıştım ve yağın şanzımandan geldiğini öğrendim. Servise gidip gösterdiğimde ise mekatroniğin değişmesi gerektiğini bunun yanında beynin de değişeceği ve işçilik dahil fiyatın 6.350 TL olacağını söylediler. Tabii önceki duyum ve deneyimlerimden servise yaptırmayacağımı biliyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda İkitelli sanayi sitesinde işini iyi yapan bir usta buldum. Onunla görüştüğümde ise mekatroniğin değişmesine gerek olmadığını sadece mekatroniğin içinde ki yağ pompasının değişmesi gerektiğini ve masrafın 1.500 TL olduğunu söyledi. Aracımı ustaya yaptırdım şimdilik bir sıkıntı yok.

HE1705
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Harun
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda yeti

İleti miyop » 16 Şub 2017, 13:07

Geçmiş olsun.

70,000 km, DSG şanzıman için iyi bir süre. Geçmişte, kavrama yada diğer kısımlarla ile ilgili bir servis işlemi yapılmış mı acaba?

İlk 50,000 km den sonra, manuel şanzımanlara nazaran, kavrama ünitesinin değişme ihtimalinin daha fazla olduğundan bahsediliyor, bu nedenle merak ettim.
Kullanıcı avatarı
miyop
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kerem Kurluva
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI DSG

İleti HE1705 » 25 Şub 2017, 23:18

Servise evveliyatında bir arıza kaydı olup olmadığını sordum herhangi bir kayıt yok dediler. Tüm bakımlarının da serviste yapıldığını da öğrenmiş oldum bu arada. Yalnız arıza için götürdüğüm usta 100.000'i görmeden kavramanın değişmesi gerektiğini söyledi. Zaten hissettiriyor da.
HE1705
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Harun
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda yeti

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir