octavia 2005 hararet problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 2005 hararet problemi

İleti ali0671 » 15 Tem 2017, 01:47

2005 A4 kasa lpg li Octavia sahibiyim. aldıktan iki hafta sonrasında hayatımı zehir etti resmen geceleri bana kabus gördürür oldu. denizlide kırmızı ışıkta beklerken hararet birden 90 dan 130 oldu. hemen gölgeye çekip radyatörü soğutmak için radyatörü suladım falan ama tamirciye gittiğimde önce fan motorunun yandığını gördük elle bile zor dönüyordu; değişti, kontroller sonucu conta yaktığını öğrendik, yaptırdım üst kapak conta, kavallar değişti kapak taşlandı. daha sonrasında Ankara'ya geldim gelene kadar tık demedi. Ankara da şehir içinde tekrardan hararet 110 a a kadar çıktı baktım fan açmamış hemen yine radyatör soğutma yaptım bu seferde fan müşürünü değiştirdim. sonrasında hararet 90 derecedeyken birden hararet ikaz lambası yandı hemen sağa çekip fana baktım açmış çalışıyor, sıkıntı yok deyip devam edeyim dedim yokuş çıkarken hararet 110-120 civarına çıktı yine. su deposunu açtım baktım su yok, yağa mı karıştırdı diye yağa baktım yağda temiz. su ekledim. sanırım fan müşürünü değiştiren elektirikci yeteri kadar su eklememiş. sabah olunca en sonunda Ankara'da bir ustaya gittim VW özel servisine bana termostatı sökelim bir şey olmaz dedi termostatı söktük. termostat sökük vaziyette Tekirdağ'a geldim gelene kadar en fazla hararet 80 derece oldu. gece geldiğim için hiç klima açmadım klima açınca 90 a çıkıyor yine ama fan açmayacak diye korkumdan klima açmıyorum artık. ben ne yapmalıyım sorun nerede olabilir bana yardımcı olur musunuz ? Ankara da ki usta motor numaraları BFQ ile başlayanlarda böyle olabiliyor gömlekler aşınıyor ve bu motorlar hararetli çalışıyor sen ne kadar ibrede 90 görsen de 103 te fan açıyor dedi. termostat ı sökünce de küflenmiş olduğunu gördük buda zaten arızalıymış dedi. yazın bir şey olmaz ama kışın taktır termostatı kalorifer için gerekli, orijinal temostat taktır dedi. şimdi yaz gününde arabamda var olan klima açmaya korkuyorum ne yapmalıyım başka neresini değiştirmeliyim aracımı sağlıklı kullanabilmek için.. yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

ali0671
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ali gürbüz
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia

İleti Kemal TOPCU » 13 May 2018, 15:31

Hocam sorunu çözebildin mi..?
Kemal TOPCU
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kemal TOPÇU