marş basmama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

marş basmama

İleti thazeblij » 22 Kas 2017, 07:54

arkadaşlar aracımda ısıtma buji hatası vardı usta programdan arızayı sildi.sabah kontağı açtım göstergelerin sönmesini beklerken dink sesi geliyor asr ışığı yanıyor marş basmıyor.sorunu bilen varmıdır.saygılar.

thazeblij
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda oktavia 1.6 tdi 2011

İleti teksamet » 22 Kas 2017, 09:01

öncelikle geçmiş olsun,

10mm derin lokma ile ısıtma bujilerinizi söküp değiştirin.

kış aylarında ısıtma bujilerininin önemi büyük. hiç olmadık bi yerde de yolda kalabilirsiniz.

arızayı silmekle olmaz, parçanın değişmesi lazım.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti thazeblij » 22 Kas 2017, 09:02

şu an kontak açık iken marş hiç basmıyor.
thazeblij
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: skoda oktavia 1.6 tdi 2011

İleti GKNKALE » 13 Mar 2018, 19:33

Merhaba. bende de 2011 dizel dsg octavia var. aynı sorun benimde başımda. sabah iniyorum aracıma, bütün göstergeler akü normal herhangi bir arıza veya akü boş belirtisi ve lambası yanmıyor. kontağı açıyorum bütün ışıklar sönüyor marşa basıyorum tık dahil hiç bir şey yok. marş hiç basmıyor. 3-5 defa basıyorum basılı bekliyorum baktım çalışmıyor bırakıyorum iki dakika sonra tekrar marşa basıyorum ve direk çalışıyor herşey normal neyi var bulamadık. Özel servis yetkili servis sanayi usta heryere gösterdim sonuç yok. hepsinin dediği aracı bırak ne zaman marş basmazsa o zaman arızanın ne olduğunu buluruz diyorlar. Sorun şu ki araç bu olayı her sabah yapmıyor ayda bir yada iki kez yapıyor. Nasıl bir çözüm bulabiliriz sevgili dostlar yardımlarınızı bekliyorum..
GKNKALE
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gökhan KALE
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: Octavia 1.6 TDI Elagance Trp.

İleti lostar58 » 15 Mar 2018, 10:09

GKNKALE yazdı:Merhaba. bende de 2011 dizel dsg octavia var. aynı sorun benimde başımda. sabah iniyorum aracıma, bütün göstergeler akü normal herhangi bir arıza veya akü boş belirtisi ve lambası yanmıyor. kontağı açıyorum bütün ışıklar sönüyor marşa basıyorum tık dahil hiç bir şey yok. marş hiç basmıyor. 3-5 defa basıyorum basılı bekliyorum baktım çalışmıyor bırakıyorum iki dakika sonra tekrar marşa basıyorum ve direk çalışıyor herşey normal neyi var bulamadık. Özel servis yetkili servis sanayi usta heryere gösterdim sonuç yok. hepsinin dediği aracı bırak ne zaman marş basmazsa o zaman arızanın ne olduğunu buluruz diyorlar. Sorun şu ki araç bu olayı her sabah yapmıyor ayda bir yada iki kez yapıyor. Nasıl bir çözüm bulabiliriz sevgili dostlar yardımlarınızı bekliyorum..

ustam siz aracın şase kablolarını kontrrol ettirin ve kutup başını kontrol edin gevşeme varmı diye sıkıntınız ondandır
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti lostar58 » 15 Mar 2018, 10:11

thazeblij yazdı:arkadaşlar aracımda ısıtma buji hatası vardı usta programdan arızayı sildi.sabah kontağı açtım göstergelerin sönmesini beklerken dink sesi geliyor asr ışığı yanıyor marş basmıyor.sorunu bilen varmıdır.saygılar.

aracınız 1,6 dizel odis cihazına bağlayın kızdırma lambası neden yanıyor makine söyler otomatik ise mekatronik kartttan yapabilir
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti GKNKALE » 16 Mar 2018, 19:41

ustam siz aracın şase kablolarını kontrrol ettirin ve kutup başını kontrol edin gevşeme varmı diye sıkıntınız ondandır[/quote]

akü bağlantılarına baktım sıkıntı yok ama şase kablolarına detaylı baktırmam gerekecek, inşallah ondandır da kolayca çözüm olur. çok teşekkür ederim
GKNKALE
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti teksamet » 19 Mar 2018, 08:30

GKNKALE yazdı:ustam siz aracın şase kablolarını kontrrol ettirin ve kutup başını kontrol edin gevşeme varmı diye sıkıntınız ondandır

akü bağlantılarına baktım sıkıntı yok ama şase kablolarına detaylı baktırmam gerekecek, inşallah ondandır da kolayca çözüm olur. çok teşekkür ederim[/quote]

öncelikle geçmiş olsun,

sizin sorununuz ya şase kablolarından yada, marş selenoidin den,

marş motorunun üstünde birde marş selenoidi var, bu selenoidin içinde ise 2 tane platin kontak var, her araç çalıştırmada bu kontaklar ark yapıyor, ark yapa yapa artık yüzeyleri bozuluyor.

tavsiyem komple marş selenoidini değiştirin, hatta marş motorunu komple söktürmüşken, kömürlerini, burçlarını vs. komple bakımını yaptırın,

sonuçta sistemin 1 parçası bozulursa tekrardan işçilik vereceksiniz,
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti GKNKALE » 02 Nis 2018, 10:57

teksamet yazdı:
GKNKALE yazdı:ustam siz aracın şase kablolarını kontrrol ettirin ve kutup başını kontrol edin gevşeme varmı diye sıkıntınız ondandır

akü bağlantılarına baktım sıkıntı yok ama şase kablolarına detaylı baktırmam gerekecek, inşallah ondandır da kolayca çözüm olur. çok teşekkür ederim

öncelikle geçmiş olsun,

sizin sorununuz ya şase kablolarından yada, marş selenoidin den,

marş motorunun üstünde birde marş selenoidi var, bu selenoidin içinde ise 2 tane platin kontak var, her araç çalıştırmada bu kontaklar ark yapıyor, ark yapa yapa artık yüzeyleri bozuluyor.

tavsiyem komple marş selenoidini değiştirin, hatta marş motorunu komple söktürmüşken, kömürlerini, burçlarını vs. komple bakımını yaptırın,

sonuçta sistemin 1 parçası bozulursa tekrardan işçilik vereceksiniz,[/quote]

teşekkür ederim artık öyle yapıcam mecburen. bu arada havaların ısınmasıyla marş normale döndü
GKNKALE
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir