Benzin hava yakıt ayarı nasıl yapılır?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin hava yakıt ayarı nasıl yapılır?

İleti aydin.halit » 01 Ağu 2018, 22:03

Merhaba arkadaşlar. favorit 94 aracım. benzinde iken rölantide yavaş yavaş stop etme sıkıntısı var. karbüratördeki hava ve rölantiyi ayarlayan vidalar ile ayar yapmak istiyorum. bunu lpg ayarı yapan yerler yapar mı? yapmaz ise kendim nasıl yapabilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halit AYDIN
Nereden: Samsun
Arabanız: 94 Favorit GLX

İleti selimtanas » 01 Ağu 2018, 23:07

Araçlar ile ilgili mekanik bilgin yoksa bence uğraşma. Git bi bilgisayarla ayar yapan LPG ciye hem benzini ayarlattır hemde varsa LPG ni. Karbüratörlü arabalar biraz sorun olabiliyor. Sonra daha fazla cebini yakmasın.
selimtanas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim Tanas
Nereden: Erzurum
Arabanız: Favorit 1990

İleti aydin.halit » 01 Ağu 2018, 23:14

selimtanas yazdı:Araçlar ile ilgili mekanik bilgin yoksa bence uğraşma. Git bi bilgisayarla ayar yapan LPG ciye hem benzini ayarlattır hemde varsa LPG ni. Karbüratörlü arabalar biraz sorun olabiliyor. Sonra daha fazla cebini yakmasın.

Lpg ayarı yapan yer benzin ayarıda yapıyorsa tabi ki ona yaptırırım hiç uğraşmam. Daha iyi olur hem. Benzin ve hava filtresini değiştirip gideceğim ayara. Teşekkürler cevap için.
aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

İleti rstz16 » 02 Ağu 2018, 22:08

karbüratör kabaca 15 birim havaya 1 birim benzin gibi ayarlanır kapış devresi denen gaza tepki,rölanti v.s. ayarları vardır karbüratörcü bunları benzine göre ayarlar benzine göre iyi ayarlı bir karbüratöre, uygun ölçüde gaz ayarını da pc yada başka bir şekilde gaz regülatörü üzerinden LPG ci yapar
rstz16
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: fabia mk1flash

İleti aydin.halit » 03 Ağu 2018, 21:32

rstz16 yazdı:karbüratör kabaca 15 birim havaya 1 birim benzin gibi ayarlanır kapış devresi denen gaza tepki,rölanti v.s. ayarları vardır karbüratörcü bunları benzine göre ayarlar benzine göre iyi ayarlı bir karbüratöre, uygun ölçüde gaz ayarını da pc yada başka bir şekilde gaz regülatörü üzerinden LPG ci yapar

O zaman önce karbüratörcüye gideceğiz. Samsun merkezde var mı bildiğiniz bir usta?
aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

İleti aydin.halit » 06 Ağu 2018, 12:25

Konu çözüldü arkadaşlar. Benzin filtresini ve hava filtresini değiştim. Stop etme sorunu yok şuan. Büyük ihtimalle benzin filtresindeydi sıkıntı. Baya eskimişti simsiyahtı.
aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

İleti rstz16 » 06 Ağu 2018, 19:44

arızanın giderilmiş olması sevindirici
dizelde yakıt filt.sık degişir de benzinde pek önemsenmez
rstz16
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: fabia mk1flash

İleti selimtanas » 06 Ağu 2018, 22:16

Ben yıl takıntısı olmadan, arabama beşbinde bir hava filtresi, benzin filtresi, yağ filtresi, 10-40 yağ değiştirim. Onbinde birde fren yağını komple boşaltıp yenilerim, ön arka fren balatalarını ekler bakımını yaparım. Malzemeler zaten ucuz. Beşbin bakımı 200 TL onbin bakımı 350 TL ye falan çıkıyor. Beni hiç yolda darda bırakmadı
selimtanas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim Tanas
Nereden: Erzurum
Arabanız: Favorit 1990

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir