2012 OCTAVİA MPI AİRBAG ARIZASI NI YAPTIRDIM.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2012 OCTAVİA MPI AİRBAG ARIZASI NI YAPTIRDIM.

İleti octavia_2012 » 21 Haz 2019, 22:37

Slm arkadaşlar. Bende zaman zaman arabamda çıkan sorunları bu veya diğer forumlardaki anlatılan çözümlerle bilgileniyorum. Bende birilerine faydalı olabilmek için yeni üye oldum.
-Bende 2012 skoda octavia mpı ambiante optimal var. kontağı açtığımda sesli ve yazılı ARIZA..HAVA YASTIĞI ve airbag lambası yandı. Sgorta kutusundan baktım ama çözemedim sonra Ankara da bir elektrikçiye gittim bilgisayarla sildiler 20,00 tl ücreti.
--Şimdi bu sorun benden kaynaklandı. Sgorta kutusundan başka bir yerdeki sorunu çözmeye çalışırken sanırım airbag sgortasını KONTAK AÇIKKEN çıkarıp takmışım bundan dolayıda airbag arıza lambası yandı. Bilginiz olsun kontak açıkken kesinlikle sgorta kutusundan oynama yapmayın. arızayı yapan 2. bir sorun ise kontak açıkken şofor koltuğunu ileri geri ayarlamayınız. Buda airbag lambasının yanmasına sebep oluyor. Tabi airbag lambası yanıyor bu bir arıza değil ama o lambanın yanması sinir bozucu. Ayrıca yetkili servise gitmenize gerek yok sanayide bu model araçlara bakan elektrikçiler bu işi 5 dk da siliyorlar. İyi günler

octavia_2012
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MURAT ÇETİNKAYA
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA OCTAVİA

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir