2012 OCTAVİA MPI ARKA SİLECEK MOTORU ARIZASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2012 OCTAVİA MPI ARKA SİLECEK MOTORU ARIZASI

İleti octavia_2012 » 21 Haz 2019, 23:07

Slm arkadaşlar. Başlıkta da yazdığım gibi 2012 skoda octavia mpı ambiante optimal aracım.
--Arka cam silecek arıza yapmaya başladı. Bazen çalışıyor bazende çalışmıyor hatta silecek motorunun üzerine vurduğumda çalışıyor tekrar duruyordu. Daha sonra hiç çalışmamaya başladı. Sgorta kutusundan baktım sgortası sağlam.
--Ben bu sorunu çözdüm. Bagaj plastiğini söktükten sonra silecek motoru karşınıza çıkıyor. Hemen motorun üzerinde küçük bir plastik kapak var elinizle veya bir tornavida ile kapağı açın. Ben kapağı açtım elektronik bir kart var hemen görüküyor zaten lehim çatlaması olmuş bunun nedenide bagaj kapağının hızlı olarak kapatılması. Bu küçük kapağın altındaki motorun üstündeki plastik kapağı vidalarını söktüm ve o çatlak yerlere lehim yaptım. Ve sorun çözüldü.
Eğer aynı şekilde sizlerdede böyle bir sorun olursa sgorta sağlam ama elektrik geliyor çalışmıyorsa burayada bir bakın derim. Tabi ben bu arızayı bulmadan önce biraz uğraştıktan sonra buldum. Resimler var ama boyut büyük olduğu için yüklemiyor ama isteyen olursa bir şekilde atarım. İyi günler

octavia_2012
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MURAT ÇETİNKAYA
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA OCTAVİA

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir